• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csapvízről RO-ra - Hogyan váltsunk?

Ha pihentetett csapvízhez adom, és hagyom állni nem használom azonnal akkor visszakeményedik ( Gh ). Annyit érek el, hogy kálcium, magnézium kevesebb lesz benne, TDS is visszaál?
 
A lényeg,hogy semmilyen csapvizet ne rakj az akiba!Mindegy,hogy pihentetett vagy nem,mert az összes :poop:benne marad,aminek nincs helye az akiban!
 
Egyet értek, most nincs módom RO berendezést vásárolnom. Fenti megoldással ( csap + deszt víz ) csupán a keménységen szeretnék valamelyest változtatni. E szempontból érdekelne, érdemes e.
 
Ezt használnám:
Kerndl Desztillált víz már sótalanított fordított ozmózissal, és ezért mentes a oldott anyagok, és alkalmas minden alkalmazás, ahol a tiszta víz szükséges alkalmas.
 
Bocs.De akkor minek Ro-zol,ha raksz bele csap vizet?Azért használunk Ro-t,hogy tudjuk mi kerül az akiba!Tehát inkább full RO víz csere,és mehet a vissza sózás!Ennyire egyszerű!
Azért amikor 25-ös a csapvized és nem tudod megoldani a teljes cserét ro-val, akkor ez van. Sokan csináljuk, olyan ez mint a neszkávé: tudja mindenki hogy GERONIMO, de a semminél jobb. :p
 
Hát igen :) Addig is kíváncsi lettem volna 1:1 arány GH hatására, mármint ha van egyáltalán. :D
 
Sziasztok!
Tegnap lekértem a helyi vízmű ivóvízre vonatkozó adatait:


ammónium 0,13-0,23 mg/l
Vas <0,03 mg/l
Mangán <0,03 mg/l
pH 7,5
KOIps 0,75-0,85 O2 mg/l
Összes keménység 111-125 CaO mg/l
Fluorid 0,12 mg/l
Klorid 3,6-4,9 mg/l
Nitrit <0,03 mg/l
Nitrát <1,0 mg/l
Szulfát 12-15 mg/l
Ezeket az adatokat közölték.
1 hete áttértem a lágyvízre, azóta gyakorlatilag 1-2 nap kivételével ozmóvízzel cserélek a garnélás akváriumban.
Tesztjeim még nincsenek, ezért tervezem, hogy beszerzek egy TDS mérőt, majd visszasózom a vizet.
 
Sziasztok.
Talán ebbe a topikba befér a kérdés.

Az RO készülékkel jött meg a TDS mérőm és kalibráció után rámértem a csapvizemre,ill jbl 6:1el is teszteltem.Mi a véleményetek,kell-e/érdemes-e egyáltalán RO-znom?

csapvíz értékei:
TDS 90
GH 4-7 között
KH 6
pH 7-7,2
Cl2 0
 
Sziasztok.
Talán ebbe a topikba befér a kérdés.

Az RO készülékkel jött meg a TDS mérőm és kalibráció után rámértem a csapvizemre,ill jbl 6:1el is teszteltem.Mi a véleményetek,kell-e/érdemes-e egyáltalán RO-znom?

csapvíz értékei:
TDS 90
GH 4-7 között
KH 6
pH 7-7,2
Cl2 0

Szia,
De jó vized van. RO készülék nem csak "lágyít", hanem majdnem tiszta H2O-t eredményez, így azon dolgokat is kiszedi a vízből amikről lehet nem is tudsz hogy benne van, illetve emberre nézve ártalmatlan, de pl halakra, sőt garnélákra nézve akár toxikus is lehet. Én azt mondom ártani nem árt, persze függ attól mit raknál a vízbe. RO után viszont vissza is kell sózni.
 
Szia,
De jó vized van. RO készülék nem csak "lágyít", hanem majdnem tiszta H2O-t eredményez, így azon dolgokat is kiszedi a vízből amikről lehet nem is tudsz hogy benne van, illetve emberre nézve ártalmatlan, de pl halakra, sőt garnélákra nézve akár toxikus is lehet. Én azt mondom ártani nem árt, persze függ attól mit raknál a vízbe. RO után viszont vissza is kell sózni.
Na igen,de ezek az értékek tulajdonképpen azok amiket lágyítás és visszasózás után el szeretnénk érni.ezért vagyok dilemmában.Nálunk a hegyről lejövő vizet szolgáltatják,nem folyóból veszik ki,ezért bíznék benne,hogy nem kerülnek bele egyéb szennyező anyagok.
 
Na igen,de ezek az értékek tulajdonképpen azok amiket lágyítás és visszasózás után el szeretnénk érni.ezért vagyok dilemmában.Nálunk a hegyről lejövő vizet szolgáltatják,nem folyóból veszik ki,ezért bíznék benne,hogy nem kerülnek bele egyéb szennyező anyagok.
Ha nem akarsz Bee garnélát tartani, akkor tökéletes a vized! Szerintem.
 
Na igen,de ezek az értékek tulajdonképpen azok amiket lágyítás és visszasózás után el szeretnénk érni.ezért vagyok dilemmában.Nálunk a hegyről lejövő vizet szolgáltatják,nem folyóból veszik ki,ezért bíznék benne,hogy nem kerülnek bele egyéb szennyező anyagok.

Azért a "TDS" értéktől érdemes egy kicsi elszakadni. Részben mindegy, hogy 90 vagy 300 a csapvíz, ha egyik esetben sem tudod, hogy mi van benne. Az RO víz + visszasózás + tápozás lényege pont az, hogy a vízben gyakorlatilag az van, amit beleraksz.
 
Sziasztok!

Tanácsot kérnék átállással kapcsolatosan. Jelenleg 22GH 13KH az akvárium vize.
Szeretném levinni 6 3 ra. A keménységet mérjem vagy a tds-t inkább?
Kicsit tanácstalan vagyok...RO szűrő most lett beüzemelve. A párolgás pótlására vissza kell sózni a vizet?

Köszönöm előre az útmutatást!
 
Sziasztok!

Tanácsot kérnék átállással kapcsolatosan. Jelenleg 22GH 13KH az akvárium vize.
Szeretném levinni 6 3 ra. A keménységet mérjem vagy a tds-t inkább?
Kicsit tanácstalan vagyok...RO szűrő most lett beüzemelve. A párolgás pótlására vissza kell sózni a vizet?

Köszönöm előre az útmutatást!
Hacsak nincsenek érzékeny garnéláid, ne komplikáld túl. Bár - a nagy ugrás miatt - azért annyi óvatoskodhatsz, hogy 2-3 lépésre elosztod az átállást. Elsőre és másodszorra a szokásos vízcsere mennyiségét RO-ra, ezután ráérsz mérni keménységet (ja tényleg, ez volt a kérdés :) ) és abból számold ki a matekot és cserélj aszerint.. De még jobb, ha alámész a kívánt értékeknek és visszasózol. A későbbiekben - RO-s cserék mellett - úgyis sóznod kell majd (hacsak nincsenek keményítő köveid). És ide is a matek kell, a heti tapasztalat alapján. A TDS mérés inkább csak egy támpont, ami rutinnal már jól használható, de elsőre ne azzal állítsd be a keménységet, mert sokminden befolyásolja.
Fontos még, hogy a lágy vízre való átállás során figyeld a CO2-t is, mert más lesz a víz pufferkapacitása, nehogy túlszaladjon vagy kevés legyen!

A párolgás pótlására vissza kell sózni a vizet?
Nem.
 
Hacsak nincsenek érzékeny garnéláid, ne komplikáld túl. Bár - a nagy ugrás miatt - azért annyi óvatoskodhatsz, hogy 2-3 lépésre elosztod az átállást. Elsőre és másodszorra a szokásos vízcsere mennyiségét RO-ra, ezután ráérsz mérni keménységet (ja tényleg, ez volt a kérdés :) ) és abból számold ki a matekot és cserélj aszerint.. De még jobb, ha alámész a kívánt értékeknek és visszasózol. A későbbiekben - RO-s cserék mellett - úgyis sóznod kell majd (hacsak nincsenek keményítő köveid). És ide is a matek kell, a heti tapasztalat alapján. A TDS mérés inkább csak egy támpont, ami rutinnal már jól használható, de elsőre ne azzal állítsd be a keménységet, mert sokminden befolyásolja.
Fontos még, hogy a lágy vízre való átállás során figyeld a CO2-t is, mert más lesz a víz pufferkapacitása, nehogy túlszaladjon!
Pont ilyen hasznos tanácsokra van szükségem! Nálam egyedül a manado keményít csak, kő nincs...CO2 még nincs, egyenlőre low, ősszel indul egy új projekt, ott lesz minden. ;) Itt a célom a tapasztalat szerzés, és hogy minden egészséges legyen.

Nagyon köszönöm!!
 
Üdv urak!
Kapargatja már egy ideje a tudatom ez az RO-berendezés.Mivel rendkívül kevés információm van róla,ezért gondoltam hozzátok fordulok.Nekem halas akváriumom van,Br.400L. Legközelebbi vízvételi pont a konyha,kb.10m. Sajnos sok a fekete ecsetalgám,a dekoráción és a technikán.Olvastam hogy az ecsetalga szereti a kemény vizet is. (A flow átállítása folyamatban van.)Sajnos nálam,itt a Bakony tövében elég kemény a víz és van is vízkő az akiban.Ezen problémákra megoldást jelenthet az RO-víz?Táptalaj és növényem nincs,csak apró márványzúzalék az aljzat.A szűrést egy Tetra EX1200 és egy Eheim 2275 végzi (substrat pro,Bio mech,JBL Micromac+Siporax.)
Válaszokat,tanácsokat előre is köszönöm!
 
Üdv urak!
Kapargatja már egy ideje a tudatom ez az RO-berendezés.Mivel rendkívül kevés információm van róla,ezért gondoltam hozzátok fordulok.Nekem halas akváriumom van,Br.400L. Legközelebbi vízvételi pont a konyha,kb.10m. Sajnos sok a fekete ecsetalgám,a dekoráción és a technikán.Olvastam hogy az ecsetalga szereti a kemény vizet is. (A flow átállítása folyamatban van.)Sajnos nálam,itt a Bakony tövében elég kemény a víz és van is vízkő az akiban.Ezen problémákra megoldást jelenthet az RO-víz?Táptalaj és növényem nincs,csak apró márványzúzalék az aljzat.A szűrést egy Tetra EX1200 és egy Eheim 2275 végzi (substrat pro,Bio mech,JBL Micromac+Siporax.)
Válaszokat,tanácsokat előre is köszönöm!

Szervusz, úgy látom a szűrés része rendben van az akváriumnak, persze ez attól függ mennyi és milyen halakat tartasz benne. Elég összetett dolog általában egy alga probléma, javaslom hogy nyiss egy naplót ahol részletesen be tudod mutatni az akváriumod.
Képekkel illusztrálva sokkal könnyebb lesz tanácsot adni, de a flow állítás mindenképp jó kiindulási pont!
 
Back
Oldal tetejére