• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Costa Rica

bajzarpa

Kertész szaki
elore is elnezest kerek az ekezetek hianya miatt.

Egy eve kezdtem el akvarisztikaval foglalkozni – azt hiszem, hogy a sztorim nem egyedulallo. A baratnom szeretett volna akvariumot, ugyhogy impulzusvasarolva bementunk egy plaza random kisallat kereskedesebe es vettunk egy kitet, meg par lomot hozza. Aztan termeszetesen utolag kezdtem el olvasgatni, hogy mire is van tulajdonkepp szuksege egy akvariumnak, es igy indultam el egy uton, ahol 1 honap alatt nyoma sem volt az eredeti tanknak.

Jelenleg amugy fut egy high es egy low-tech akvam, mindkettot gyakorlo terepnek szantam, hogy megtanuljam a novenyek viselkedeset, ki-hogyan novekszik, milyen utemben, mikre kenyes, mennyire szereti a vizemet, mennyire nem – mert nem szeretnek ozmo vizezni, amig a csapvizem parameterei - kezeles utan - megfeleloek.
Szoval az eltelt egy evben ugy erzem mar elegendo tapasztalatot gyujtottem, es olvastam ahhoz, hogy megprobalkozzak valami aquascapinghez sokkal kozelebb allo dologgal, mint a jelenlegi akvariumaim.

Mindig is nagyon vonzott a diorama es a jungle stilus, de elobbi nem egy hosszan karbantarhato dolog igy aztan inkabb a cimben szereplo akvarium eseten inkabb a duzsngel fele vettem az iranyt.

Ahol most tart a dolog:

- 60p opti-white uveg
- JBL Flora Aqua Basis
- Amazonia 2 soil
- Redmoor
- Ironwood
- Fossilized wood stone
- Colorado sand
- Dennerele Rio-Xingu kavics

Igy nez ki a hard-scape:
OUbAGrYnnik99V_KhNZchuUA=w3250-h1892-no?authuser=0.jpg

Egyelore itt meg is allt a dolog, mert a szukseges technika meg nincs meg hozza.

Ami technikailag tervben van:
- OASE Biomaster 350
- Oxyturbo Reduktor + 2kg palack
- Twinstar Light III 600EC

Tapozasi terv: Estimative

Photoshopban mar szenvedtem ossze egy look-and-feelt, hogy milyen iranyba szeretnek menni:

nQZALUjeYQmyYIQcxmzTxqnQ=w2100-h1222-no?authuser=0.jpg

Ettol valamennyire dusabb novenyzetet szeretnek majd a vegen, meg talan szeretnek nemi pirosat is – a kozepso fokuszpontnal gondolkodtam, hogy forditott V alakban ludwigia sp. red minit ultetnek ami tok jol vinne a szemet.

Szoval itt tart a dolog, es igy kicsit csondben is lesz par hetig a naplo, mert nem nagyon lesz mirol blogoljak, amig nincs meg a technika

Koszi, hogy beneztel
 
csak egy komment... szerintem a gyep meg fogja 'enni' a köveidet. A photoshop-on nagyon szép laposan beraktad a gyepet, de a valóságban az 2-4cm magas lesz, érdemes lenne ennyivel emelned a szerkesztett képen is, hogy úgy lásd a végeredményt ahogy a valóságban is fogod ;)
 
Ha jól tippelem a jobb oldali akva 54 literes. Szerintem a neonoknak az kicsi.

Az új scape terve egyébként mutatós, csak a jobb szélén az üveghez erő ágat hagynám el/módosítanám, mert nehéz lesz az üveget takarítani mögötte.
 
Ha jól tippelem a jobb oldali akva 54 literes. Szerintem a neonoknak az kicsi.

Az új scape terve egyébként mutatós, csak a jobb szélén az üveghez erő ágat hagynám el/módosítanám, mert nehéz lesz az üveget takarítani mögötte.
60-as, 10en osztoznak rajta 2 coryval es 3 otoval, meg 2 guppyval. Mar megy par honapja, de nem lattam meg egyelore territorialis viszalykodasokat, szepen uszkalnak rajban.
 
egy kis update: sikerult nevetseges aron levadasznom egy OASE Biomaster Thermo 600-at, amit elegge overkillnek erzek teljesitmenyet tekintve. azonban egyben lehetosegkent is latom a dolgot, hogy a CO-t reaktoron keresztul vezessem be, es igy talan visszabb lesz fojtva a szuro. mit gondoltok?
 
egy kis update: sikerult nevetseges aron levadasznom egy OASE Biomaster Thermo 600-at, amit elegge overkillnek erzek teljesitmenyet tekintve. azonban egyben lehetosegkent is latom a dolgot, hogy a CO-t reaktoron keresztul vezessem be, es igy talan visszabb lesz fojtva a szuro. mit gondoltok?
Szerintem sok. Reaktorral is. Én még akkor is sokallom, ha teleteszed ADA Bio - rioval, a régivel, amit sokan azért nem szerettek, mert fojtja a szűrőt. (egy ucsó szállítmány most futott be a GA-ba. 😉) Persze ha megpróbálod, akkor kíváncsi leszek. 🙂
 
No! Elindult az uj uveg. Ennek az ara az volt, hogy a regi 60-ast elbontottam, epifitakat kimenekitettem, maradekot elajandekozgattam.

Attol, amit terveztem kicsit elter a vegso mu. Egyreszt rajottem, hogy nem szeretnek mohat, mert nincs turelmem normalisan vagni, es nem szeretnem, hogy elszaporodjon mindenfele, igy lett helyett monte carlo. A szuro tekinteteben nem vallaltam be a 600-as BioMastert, inkabb egy bejaratott Experience 250 lett helyette.


Igy nez ki jelenleg. Varom, hogy megerosodjenek a novenyek, aztan johet a toppolas hatul. A kepen egyebkent 20 CPD bujt el. Tovabba 2 panda cory, 2 geb (kivancsi vagyok mihez kezdenek a meglevo algaval, illetve mokas halnak tartom oket), 3 oto
 
Amano elég jól elvan egyedül is. A szökés valamilyen gondot jelez a vízzel. Utána kéne járnod. 🙂
elkepzelheto, hogy az okozott nemi instabilitast, hogy 2 napig nem volt CO mert kifogyott, aztan hirtelen megvaltozott par parameter. gyorsan csinaltam egy csik tesztet (tudom nem a szavatossag bolcsoje) nem mutatott rendellenessegeket. delutan megmerek rendes teszttel minden mast is
 
elkepzelheto, hogy az okozott nemi instabilitast, hogy 2 napig nem volt CO mert kifogyott, aztan hirtelen megvaltozott par parameter. gyorsan csinaltam egy csik tesztet (tudom nem a szavatossag bolcsoje) nem mutatott rendellenessegeket. delutan megmerek rendes teszttel minden mast is
Erősen megemelkedik a ph, ha kiürül a vízből a szénsav. Ha eleve 0-24-ben tolod, akkor ez a hatás még nagyobb, hirtelen ph sokkot adhat. De egyébként fiatal az üveg, minden apró változást érzékenyebb víz paraméterekkel "hálál" meg. Rendes mérések nélkül csak találgatni fogunk. 🙂
 
Back
Oldal tetejére