• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Pafrany Sziget

Ez inkább páfrány part, de le a kalappal, ha bírsz majd a dekorhomokkal. Sok helyen az nagyobb kihívás, mint a dzsungel, mögötte.
Nagyon hangulatos lett.
valoban :) a vegerol majd probalom elpasszolni az a csomo anubiast, akkor kicsit szigetesebb.
A dekorhomokkal van kuzdes, de vizcserenel porszivozom, es betomom mohakkal a kovek kozotti reseket, majd meglatjuk ezt meddig birom.
 
IMG_20221015_175905.jpeg

Az elso apro sugerek mar egesz batrak, gyakran jarnak nyilt vizen. Kozben elokerult legalabb egy masodik alom, de meg az is lehet hogy egy harmadik is. legalabb 6 pici van az akvariumban. ennyit lattam eddig egyszerre.
A legnagyobb mar el is kezdett szinesedni, sajnos fotot nem tudtam meg csinalni rola.
IMG_20221015_180008.jpeg
 
IMG_20221031_145008.jpg

sok minden nem történik. Elkezdtem újra Ada módszerrel tragyazni. Az alga már most kicsit visszavonult, de a biztonság kedvéért azért egy kis carboval minden nap megkinalok egy egy erősebben algás részt.
A dario dario szaporulat mostanra biztosan 10 fölött van. szépen cseperednek, legalább 3 generáció van már belőlük. A kifejlett hímek pedig szinte teljesen eltűntek annyira őrzik a territoriumukat. Továbbra is kapják az élő kaját napi kétszer. reggel arthemia délután tubifex.

Idő közben megtamogattam a razbora állományt is 10 újabb türkiz csíkossal.
Eleinte mintha kicserélték volna őket az egész nagy csapat együtt úszott az akváriumban. mostanra viszont visszaálltak az eredeti, bujunk a növények közt stilt. Nem tudom mi hiányzik a boldogságukhoz.

IMG_20221031_150103.jpg
IMG_20221031_150120.jpg
IMG_20221031_150805.jpgIMG_20221031_150526.jpg
 
Utoljára módosított:
Már színesedik is némelyik! :love:
Köszi, hogy nem feledkeztél meg csattintani egyet.
Igazan nincs mit :)
mar szinesednek es jo sokan is vannak. Jonnek is ki, csak jobban kedvelik a felhomalyt. Napsutesben meg kicsit felosek.
Ahogy latszik azert alga van mindig. Egyelore ugy vagyok vele, hogy sok szempontbol elonyos. Bar tagadhatatlanul nagyon ronda. De az aprosagok meg a tobbi allat is talal benne kajat, csipegetnek egesz nap.
Aztan ha kicsit megnonek, vissza lehet venni az etetest es rendbe szedem az algafarmot.
 
Igazan nincs mit :)
mar szinesednek es jo sokan is vannak. Jonnek is ki, csak jobban kedvelik a felhomalyt. Napsutesben meg kicsit felosek.
Ahogy latszik azert alga van mindig. Egyelore ugy vagyok vele, hogy sok szempontbol elonyos. Bar tagadhatatlanul nagyon ronda. De az aprosagok meg a tobbi allat is talal benne kajat, csipegetnek egesz nap.
Aztan ha kicsit megnonek, vissza lehet venni az etetest es rendbe szedem az algafarmot.
Tegyél bele jó sok malawa garnélát. Soha többé nem kell etetned. Algát megeszik a garnélák, a kis garnikat meg a halak. Én a parton üvegbe tettem egy ilyen halacskát majd nyolc hónapja és még soha nem etettem.
 
Igazan nincs mit :)
mar szinesednek es jo sokan is vannak. Jonnek is ki, csak jobban kedvelik a felhomalyt. Napsutesben meg kicsit felosek.
Ahogy latszik azert alga van mindig. Egyelore ugy vagyok vele, hogy sok szempontbol elonyos. Bar tagadhatatlanul nagyon ronda. De az aprosagok meg a tobbi allat is talal benne kajat, csipegetnek egesz nap.
Aztan ha kicsit megnonek, vissza lehet venni az etetest es rendbe szedem az algafarmot.
Az alga éppúgy része a természetnek, mint más élőlények.
De nagyon örülök, hogy megláttad, hogy per pillanat, milyen hatalmas előnyőket rejt magában az, hogy most nem írtod ki.
 
Back
Oldal tetejére