• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Pafrany Sziget

@zeppike izgatottan várjuk az idei első beszámolód.
Hogy állnak a vízértékek, hogy fejlődnek a dárió csemeték?
Szóval, ne csigázz bennünket tovább, hanem posztolj!🙏🏻
Idei kepem meg nincs, de ha hazaerunk csinalok kepeket.
A vizparameterekkel nincs gond mar szerencsere, a csemetek pedig lassan egesz szinesek.

Vettunk egy klasszab lampat a garazsvilagitas helyett es kicsit elszabadultak az algak es a cyano. Ezt egy ket joliranyzott blackouttal es antibiotikummal sikerult megfekezni, de ahogy majd latjatok meg nem csodalatos a helyzet, csak gyozzetek kivarni :)
 
Sajnos annak ellenere hogy az volt az elkepzeles, hogy a nagyobb akvariumban minden sokkal simabban fog menni, nem ez volt a tapasztalat. De a lampacsere foleg szepeszeti okokra vezetheto vissza. Ugyan nekem nem volt semmi bajom a foci arena stilusu tartokkal, voltak ellenvelemenyek a csaladban :D Es ha mar... szerettem volna dimmelheto megoldast, hogy kicsit hosszabban elvezhessuk az akvariumot. Reggel 1%on megy a lampa, hogy amig otthon vagyunk lassunk valamit az akvariumbol.

Node.20230220_074009.JPG20230220_074012.JPG20230220_074014.JPG
Ilyenek az aprosagok. Oszinten szolva a munkahipotezisem, hogy miattuk van minden alga :D
Igyekszem bosegesen etetni, hogy minel tobben tuleljenek.

20230220_073842.JPG
 

Mara videoval keszultem. Telen arhemiaval etettem a dariokat es egeszen eltuntek, nem voltak motivaltak hogy elore jojjenek. Mult het vegen vettem ujra tubifexet, a viselkedesuk azonnal gyokeresen megvaltozott. Allandoan figyelnek, az eloterben bandaznak :)
Alsó hangon váóóóó!
Nagyon szépen nőnek. :love:
Múlt hati TP-n vettem tubit, hát a darazsaim is életre keltek "téli álmukból". :D
 
Back
Oldal tetejére