• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Ha élesztőssel nyomatnád volna tippem, de így....
Rázd ki belőle a vizet, talán megromlott benne valamiért. Milyen vegyszerrel tisztítod?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Már megtörtént,de megint kezdődik előröl!
A Jbl tisztító odatát használom és eddig nem volt ilyen probléma vele,azért sem hiszem,hogy ez lenne a baj forrása!o_O
 
Kb 1 hete üzemeltem be a nagynyomasú rendszeremet, de lenne egy olyan problémám hogy este ahogy a mágnesszelep lekapcsol a kerámi alá beszorul egy fél ujjnyi co2 réteg. És másnap délelőtt mikor beindul nem löki ezt ki ,és így végig sokkal nagyobb buborékokat porlaszt.
 
Kb 1 hete üzemeltem be a nagynyomasú rendszeremet, de lenne egy olyan problémám hogy este ahogy a mágnesszelep lekapcsol a kerámi alá beszorul egy fél ujjnyi co2 réteg. És másnap délelőtt mikor beindul nem löki ezt ki ,és így végig sokkal nagyobb buborékokat porlaszt.
Az összes diffúzor így működik, nézz meg jó pár képet vagy vidit .A nagyobb buborékok nem ettől lesznek. A rosszabb minőségű kerámiák porlasztása sajnos nem tökéletes, de árban mindenképp kedvezőbb egy ADA diffitől. Meg kell tanulni ezzel együtt élni ,vagy be kell ruházni egy minőségibb darabba.
 
Kb 1 hete üzemeltem be a nagynyomasú rendszeremet, de lenne egy olyan problémám hogy este ahogy a mágnesszelep lekapcsol a kerámi alá beszorul egy fél ujjnyi co2 réteg. És másnap délelőtt mikor beindul nem löki ezt ki ,és így végig sokkal nagyobb buborékokat porlaszt.

És ahogy kezd kicsit eltömődni a porlasztó, még nagyobbak lesznek azok a buborékok. :wideyed:
Tisztítás után viszont remekül szuperál. Én a JBL Power Clean tisztító oldat - 500 ml.-el teljesen meg vagyok elégedve.
 
Egy 60 literes akiba mekkora kerámia átmérőjü üveg difit kell tenni, amivel már jól megoldható a beoldás? A válaszokat előre is kösz.
 
Egy 60 literes akiba mekkora kerámia átmérőjü üveg difit kell tenni, amivel már jól megoldható a beoldás? A válaszokat előre is kösz.
Ez 60 literesbe gyakorlatilag az egész kicsitől már működik a dolog. Nem az átmérő lesz a sarkalatos kérdés, hanem a jól eltalált és beállított áramlás, hogy a sok apró bubi szépen beoldódjon, azaz sokáig keringjen a medencében. Ha van egy finoman működő tűszelepes reduktorod, akkor nem lesz nehéz eltalálnod a megfelelő nyomást hozzá. ;)
 
Ez 60 literesbe gyakorlatilag az egész kicsitől már működik a dolog. Nem az átmérő lesz a sarkalatos kérdés, hanem a jól eltalált és beállított áramlás, hogy a sok apró bubi szépen beoldódjon, azaz sokáig keringjen a medencében. Ha van egy finoman működő tűszelepes reduktorod, akkor nem lesz nehéz eltalálnod a megfelelő nyomást hozzá. ;)

Értem. Kösz a segítséget. Egy másfél centi átmérőjüt rendeltem. Ennek tetszett legjobban a formája. Remélem jól porlaszt majd, de ahogy melítetted van pöpec tüszelepem is majd játszok vele !!!
 
Üdv, kérdésem az lenne hogy mik a tapasztalatok az Ada Do! aqua Music diffivel kapcsolatban? Én egy 15d méretre gondoltam mert árban és méretben leírás szerint megfelel (25 literes nanóm van). Ha valaki használ vagy használt ilyet azt kérem írja meg mik a tapasztalatok vele kapcsolatban! Gondolkoztam tmc-s difiken is de félek hogy az adás jobb választás lenne és megbánnám hogy spórolni akartam.
music_glass_15D.jpg
 
@attibva használ egy kis ideje ilyet. :) Kerámia minőségben sokkal jobb, mint az olcsóbb társai és gyönyörű. Nagyon finomra porlaszt. Én is akarok egy ilyet ^^
 
Üdv, kérdésem az lenne hogy mik a tapasztalatok az Ada Do! aqua Music diffivel kapcsolatban? Én egy 15d méretre gondoltam mert árban és méretben leírás szerint megfelel (25 literes nanóm van). Ha valaki használ vagy használt ilyet azt kérem írja meg mik a tapasztalatok vele kapcsolatban! Gondolkoztam tmc-s difiken is de félek hogy az adás jobb választás lenne és megbánnám hogy spórolni akartam.
music_glass_15D.jpg
Nekem ugyan nincs meg régen a 30-as, de a GA japán difijéhez hasonlítani sem lehet. Hibátlanul porlaszt, én nem bánom kicsit sem, hogy az akváriumomban figyel.:D Szerintem nem fogsz benne csalódni!:cool:
 
Sziasztok. Használja itt valaki esetleg a Sera-nak azt a diffúzorát ami egyben buborékszámláló is? Nem találok róla sehol olyan képet ahol látom ténylegesen hogy is néz ki.
Googliba beírod "sera diffuzor youtube" és elsőnek kapsz egy találatot, ahol a végén jól látszik.
Nekem egyébként ilyen van, és megvagyok vele elégedve. Szerintem jól is néz ki.
 
Googliba beírod "sera diffuzor youtube" és elsőnek kapsz egy találatot, ahol a végén jól látszik.
Nekem egyébként ilyen van, és megvagyok vele elégedve. Szerintem jól is néz ki.
Láátom. Köszönöm. sokat segítettél.
 
esetleg valami tapasztalat ehhez hasonló difivel kapcsolatban? találtam róla videót, engem meggyőzött.
 
Back
Oldal tetejére