• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

CO2 Diffúzor

Labirintkopoltyus said:
Sid said:
Srácok/lányok valakinek van valami tapasztalata hogy melyik porlaszt jobban a Dazs nano vagy a TMC vagy a GA nano ?

Nálam eddig egy "közepes" néven futó GA-s japán difi porlasztotta a CO2-t. Viszont rendeltem egy TMC 2902-es difit ha törne a másik legyen tartalék. Takarításnál nem a GA difit raktam vissza hanem kipróbálás miatt a TMC-t. 4 nap után azt mondom hogy sokkal-sokkal jobb mint a GA difi. Persze ahogy Viktor írta lehet csak kifogtam egy jót.

Igen valószínű, hogy most egy szerencsésebb kerámia jutott. A két difi kb. egy kategóriába való. A TMC sem csinál mást, mint megveszi ezeket a difiket, rárakja a logóját és szépen becsomizva eladja. Ha mondanom kellene pozitívumot a TMC mellé azt mondanám, hogy okosan megoldották, hogy sérülésmentesen lehessen szállítani a csomagolás miatt. De egyébként állítom azonos gyártósoron készülnek.
 
Sziasztok.

Nemreg vettem 1 uveg diffuzort , mellyett elesztos modszerrel hasznalok. Az a gondom vele hogy hiaba csavarom ra a tetejet amennyire csak birom akkor se a keramian at porlaszt hanem oldalt a gumi tomites es a keramia kozott jon a Co2. Jart mar igy valaki? es mit lehet kezdeni vele? Korabban volt hogy szepen porlasztott , de takaritas miatt szetszedtem mar 1x 2x lehet akkor megserulhetett a tomites?.
 
Sziasztok,

Alife diffúzort használok 200 literes "tanuló" növényes akváriumomhoz. Kicsit botladozva, de van némi siker a CO2 vel és a növényes akvarisztikával, amit parvula és társai gyönyörű buborékokkal mutatnak is.
Tervezem egy ízig-vérig növényes akvárium készítését, amihez folyamatosan gyűjtöm az információkat és eszközöket.
ADA akváriumok tanulmányozásakor tűnt fel, hogy a diffúzotokat igen magasra rögzítik.
Nekem az tűnik logikusnak, hogy minél mélyebbre rakom a diffúzort, annál hosszabb ideig érintkezik a vízzel a CO2, elvileg annál jobb a beoltás hatásfoka is. Nem jól gondolom?
Köszönöm
 
Bismarck said:
Sziasztok,
ADA akváriumok tanulmányozásakor tűnt fel, hogy a diffúzotokat igen magasra rögzítik.
Nekem az tűnik logikusnak, hogy minél mélyebbre rakom a diffúzort, annál hosszabb ideig érintkezik a vízzel a CO2, elvileg annál jobb a beoltás hatásfoka is. Nem jól gondolom?
Köszönöm
Igen, az ADA-nál magasabbra van rakva a diffi ,de így hosszabb a buborék útja az áramlásban ,mintha lentebb lenne rakva. A befolyók közvetlenül a diffi felé vannak irányítva, így a fentről jövő vízáram a CO2 bubikat lefelé sodorja.
 
Sziasztok.

Van egy 300l-es 120cm-hosszú akváriumom jelenleg belső reaktorral, amit szeretném lecserélni üvegdifire. Az lenne a kérdésem, hogy melyik megoldást ajánljátok, egy nagy vagy két kisebb a két végébe?
A válaszokat előre is köszönöm.
 
Miért nem jó a reaktor??? Jaj bocsi belső reaktor, az nem sokat ér!! Vagy külső reaktor vagy diffuzor!!
Egy ilyen hosszú akiba már egy jó kis külső reaktor dukál, de ha nagyon rá akarsz térni az üveg diffúzor használatára akkor 1 nagyot ajánlanék,
ADA-ból pl.: http://www.greenaqua.hu/ada-pollen-glass-beetle-40.html vagy http://www.greenaqua.hu/ada-pollen-glass-beetle-50.html,
DoAqua-ból pedig ezt http://www.greenaqua.hu/ada-do-aqua-dif ... y-50d.html
Vagy van az olcsóbbik fajtából, porlasztása persze másabb.
TMC: http://www.greenaqua.hu/tmc-aquagro-co2 ... -2919.html
 
Kedves Fórumozók!
A kérdésem a következő lenne. Élesztős Co2vel használok egy ista diffúzort.
A problémám a következő: a diffi egyik szélén jön csak a bubi belőle, és az is elég nagy bubi ami egyből a felszínre jut.
2 hete használom kb, eleinte egész szépen porlasztott, most már sajnos nem.
Ez miért lehet? A diffúzor minősége miatt? Vagy esetleg koszolódik? Vagy kicsi a nyomás?
 
milan88 said:
Kedves Fórumozók!
A kérdésem a következő lenne. Élesztős Co2vel használok egy ista diffúzort.
A problémám a következő: a diffi egyik szélén jön csak a bubi belőle, és az is elég nagy bubi ami egyből a felszínre jut.
2 hete használom kb, eleinte egész szépen porlasztott, most már sajnos nem.
Ez miért lehet? A diffúzor minősége miatt? Vagy esetleg koszolódik? Vagy kicsi a nyomás?
Az élesztős beoldás miatt nyálkásodik.
Meg kellene takarítani és megnézni, hogy utána hogy porlaszt! ;)
 
Ennek a diffúzornak hol van a bevezetése? Talán a henger oldalán?
Illetve van e rajta tapadókorng csatlakozó, illetve van e hozzá tapadókorong?
Mert a Green Aqua-s képen nem látszik semmi.

TMC AquaGro CO2 Diffúzor 2902
 
Motoreger said:
Ennek a diffúzornak hol van a bevezetése? Talán a henger oldalán?
Illetve van e rajta tapadókorng csatlakozó, illetve van e hozzá tapadókorong?
Mert a Green Aqua-s képen nem látszik semmi.

TMC AquaGro CO2 Diffúzor 2902

A képen a jobb oldalon látszik, az alján a folt a bevezetése. A tapikoronghoz az üvegbütyök meg a bal oldalon van a képek, a folt.
 
Nem tudom pontosan hogy jó topicba írok, de bennem az a kérdés merült fel, hogy az ADA 180cm hosszú akváriumaiban (a videok alapján) is csak egy nagy diffúzort látni működni! Ez hogy-hogy elegendő CO2-t old egy ekkora méretű akváriumba?
Nekem csak egy 120cm hosszú akváriumom van, de küzdök a jó flow-al! Ahogy nőnek a stem nővények úgy változik a flow az akváriumban, igazán jó megoldást még nem tudtam eszközölni a CO2 beoldásra, próbáltam kerámia diffúzorral, és most egy AM1000-essel küzdök, de valahogy nem tökéletes, ecset algásodok, és csak a CO2-re tudok gondolni, mert a GA tápot naponta tolom a vízbe... (carbo is megy)
A tartóstesztem színe zöld,igaz nem lime zöld, de inkább világos zöld, mint sötét! A Stem növényeim folyamatosan bubiznak, a HC is itt-ott bubizik, de a parvula rendesen szőrős az agától! Most épp 3napos black-out van, a parvulát elötte kiszedtem, mert azt olvastam sok helyen hogy az amúgy semi bírja a black outot. Valakinek esetleg valami tipp?
 
Lehet difivel, inline difivel reaktorral is, csak ki kell tökölni mindegyik módszerrel az optimális szintet.

ADA akikban 5cm-es kerámia dolgozik, ami nagyon sok CO2-t tud porlasztani. A jó kerámia miatt ritkábban kel tisztítani, a Lily miatt meg jó a forgatás és nem szökik el annyi CO2. Ők nem pörgetik agyon a szűrőket és a difiket sem.

Az ecseted ugyanúgy jelezhet kevés CO2-t és túl sokat is. Én az utóbbira gondolok, pláne ha reaktorozol. Mekkora az akvárium és mennyi bubi/sec megy be most?
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem pár véleményt mondani az ADA Do!aqua Music diffúzor (15d)-ról?
Nekem egy szódásszifon co2 rendszerem van olyan 2 bar körüli nyomással. Ezzel szép apró bubikkal porlasztana?
Illetve mennyire algásodik, és ha bealgásodott könnyű leszedni róla?

Előre is köszi!
 
Sziasztok !

Nekem az lenne a kérdésem ,hogy mekkora difúzort tegyek a 63l-es aksimba? 16mm átmérőjű elég vagy kell már ide a 30? Előre is köszönöm!
 
Dominiks said:
Sziasztok !

Nekem az lenne a kérdésem ,hogy mekkora difúzort tegyek a 63l-es aksimba? 16mm átmérőjű elég vagy kell már ide a 30? Előre is köszönöm!

15-20mm-es keramia tokeletes


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Hali!

kérdésem volna a jártasabb társakhoz!
ma megjöttek a CO2escuccok van hozzá egy in line atomizer.na most a problémám abban rejlik hogy csak egy sima befolyócsövem van mert az esőztető még nincs kész.nem látok semmi "ködösödést" bekapcsoláskor.
yutubin ( :lol: ) láttam egy lily pipes videot ahol szinte ködként jön elő.ez baj vagy attól függetlenül jó a beoldás?
 
ZwickCore said:
Hali!

kérdésem volna a jártasabb társakhoz!
ma megjöttek a CO2escuccok van hozzá egy in line atomizer.na most a problémám abban rejlik hogy csak egy sima befolyócsövem van mert az esőztető még nincs kész.nem látok semmi "ködösödést" bekapcsoláskor.
yutubin ( :lol: ) láttam egy lily pipes videot ahol szinte ködként jön elő.ez baj vagy attól függetlenül jó a beoldás?

Működik biztosan?
A ködöt sötét háttér előtt fogod látni. Ha úgy sem látod akkor nem működik a cucc. Még nem sikerült "áttörni" a kerámiát
 
akkor ez "idövel" majd magától működni kezd? magyarul bejáratós?:) előző tulajnál elvileg müködött rendesen
 
Back
Oldal tetejére