• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bence első növényese

Viszont a két kilós palack egy tízessel olcsóbb, megéri azt is külön megvenni.
Hát igen, én is néztem őket. Itt szerintem az igazán nagy kérdés a bizalomról szól. Meddig érvényes a palackon nyomáspróba (azt hiszem így hívják), mennyire van megtöltve, és ha bármi gebasz van milyen hatósághoz fordulhatsz külföldi cég esetén (mert szerintem a magyar fogyasztóvédelem sokat nem segíthet ha külföldről veszed a terméket és nem vagy megelégedve, míg belföldi vásárlásnál 8 napig visszaküldheted a terméket és visszzajár a pénz).
 
Hát igen, én is néztem őket. Itt szerintem az igazán nagy kérdés a bizalomról szól. Meddig érvényes a palackon nyomáspróba (azt hiszem így hívják), mennyire van megtöltve, és ha bármi gebasz van milyen hatósághoz fordulhatsz külföldi cég esetén (mert szerintem a magyar fogyasztóvédelem sokat nem segíthet ha külföldről veszed a terméket és nem vagy megelégedve, míg belföldi vásárlásnál 8 napig visszaküldheted a terméket és visszzajár a pénz).

Így van, a fentiekkel én is maximálisan egyetértek.
 
Vagy papilon reduktor lesz vagy ISTA ki mire szavaz ?
Nekem Papillon csökkenti a nyomást. Nagyon finoman nem lehet állítani a tűszelepet, viszont ha rászánsz egy napot és belövöd akkor utána stabilan tartja a beállítást, nekem az utóbbi fél évben nem kellett hozzányúlni.
Egyedül a nagyon meleg hónapokban kell állítani rajta, de szerintem olyankor mindegyiken, hisz melegbe minden tágul.(kivétel a gyümőlcs, az aszalodik:D)
 
Nem kívánok arrogánsnak, vagy kioktatónak tűnni, de könyörgöm gondold már át, hogy erre a kérdésre szerinted lehet-e válaszolni.
Miért kérded? Valamilyen növényed/halad furcsa tüneteket produkál? Tettél valami új anyagot a szűrőbe? Adagolsz valami vegyszert? CO2 beoldás van valamilyen?
És akkor most megpróbálok adni egy általános választ...
Önmagában a 7,2-es érték teljesen rendben van, a növények és halak (garnélák) legtöbbje kiválóan érzi magát ilyen vízben. Azonban sokaknál a lágy víz+CO2 kombó miatt 6,0-6,5 körül mozog, míg szintén másoknál (akarva-akaratlanul) 8,0-8,5-ös értékek is előfordulhatnak. Nálam a helyi csapvízzel (nem tudom, hogy Te lágyítasz-e valamit, vagy adagolsz-e valamit a vízbe) kicsit magasabban, 7,4-7,6, néha 7,8 körül szokott lenni a pH.
 
Back
Oldal tetejére