• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bence első növényese

Fanta Bence

Kertész szaki
Sziasztok !
Pár szó rólam és az akváriumról:
Fanta Bence vagyok.Tatabányán lakom 14 éves vagyok. Az akvarisztikába 3-4 éve kezdtem bele, nagyon lelkesen és most is meg van hozzá a lelkesedésem.Ezért fogtam bele egy 80 Literes növényes akváriumba.

Akváriumról:

Akvárium: 72x29x38 = 80 L

Világítás:
  • 2 db T8-as 18 wattos cső (Sylvania növényes)
Talaj:

  • Alulra 2,5 liter JBL táptalaj
  • Tetejére 8-9 liter JBL Manado
Dekoráció:

  • Red moor fa(még beszerzés alatt)
  • Kristályos Mészkő (még beszerzés alatt)
  • seiryu kő (még beszerzés alatt)
Szűrés:

  • Sera 250 + Uv (külső szűrő)
Co2:



    • Egyenlőre folyékonyba !
Növények:


  • Hm
  • Hc
  • Jávai moha
  • Karácsony moha
  • Úszó májmoha
Tápozás:
  • Holnap tudom meg mondani hogy milyenek !


Továbbá:

Várom az ötleteket a tippeket és a kritikákat !
Akvárium indulása december 15 körül !
Növényeket írhatnátok még hogy milyenek legyenek !


Üdv Bence !
 
Úgy tűnik a beszélgetésünknél valamit félreértettem... Tényleg 2 féle követ akarsz tenni 1 akváriumba? Már most, látatlanban javasolnám, hogy VAGY seryu, VAGY kristályos mészkő, de ne keverd, mert kaotikus lesz a layout!
A világítás kezdésnek teljesen jó egy low tech akváriumhoz, a talaj is rendben lesz, a szűrő kicsit határeset.
Növényeket szerintem majd akkor tudunk mondani, ha már látunk valami layoutot, hogy hová, mi illene, de a HC szerintem nem fog megmaradni.
 
A mészkövet felejtsd el. Addig fogja keményíteni az amúgy is kemény csapvizet amíg el nem fogy.
 
A kristályos mészkő nem keményíti a vizet. Az Én akváriumomban is ilyen van.

A kristályos része kimaradt a mészkőnek. De abban egyetértek, hogy a két féle kőből nem nagyon lehet harmonikus scapet csinálni.
 
Sziasztok ! Köszönöm a segítséget ! Az a kő lesz bent az akiba amelyiket hamarabb be bírom szerezni :)
 
Növényeket írhatnátok még hogy milyenek legyenek !
Szia!
Mindenképpen gondolj a gyorsan növő úgynevezett steam növényekben,illetve a vízfelszínen úszó növényekben is.Ezek azért is lesznek fontosak mert zabálják majd a vízből az elején felhalmozódó káros anyagokat,segítenek neked előbb beállítani a vizedet és nem utolsósorban vannak köztük nagyon szépek is.
A növényválasztást a technikai paramétereidhez igazítsd,vagy sok-sok magyar forintot dobsz ki az ablakon,mikor majd elmállanak.
A HC meg se vedd,a HM jó választás,akár még gyep is nevelhető belőle.
A Ricca (úszó májmoha) majd gondold meg mert a későbbiekben mindenhol ez fog úszkálni,főleg nyírás után,de szép bokor nevelhető belőle.
Szerintem próbálkozhatsz Bacopa fajtákkal is illetve Crypto fajtákkal,no meg Ludwigia is számításba jöhet.
Nézd meg a GA honlapon a növényeket melyik milyen paraméterrel rendelkezik és ennek megfelelően válassz.
Ahogy @Beni is írta legózzál és dobáld be ide a képeket,mert sokat segítenek majd itt a fórumon hogy egy kezelhető sikerélményekben gazdag akváriumod legyen.(y)
 
Na azt nem írtam oda hogy ha ugy van akkor meg tudom azt csinálni hogy meg hozzá rakok 2 db 18 w fénycsövet
 
Na, megtaláltad már? :)
Én ezt ajánlanám HC helyett, kicsit hasonlít is rá (messziről, homokviharban, éjszaka):
Staurogyne repens TC most csak 1500 Ft - Green Aqua

Ez is hasonlít, de Nálam kipusztult:
Green Aqua Elatine Hydropiper - zselés most csak 990 Ft - Green Aqua
Ez is hasonlít, de nem ismerem:
Micranthemum Sp. Monte Carlo TC most csak 1500 Ft - Green Aqua

Ez nem hasonlít, de jó lehet:
Eleocharis parvula most csak 1600 Ft - Green Aqua
Ugyanaz kisebb méretben:
Eleocharis Sp. Mini TC (Parvula) most csak 1500 Ft - Green Aqua

Végül akár ez is jó lehet:
Echinodorus tenellus most csak 2100 Ft - Green Aqua
 
Back
Oldal tetejére