• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Bakonyi illúzió"

Nálam ami bevált:

fonálalga: co2 emelés és stabil legyen
ecset: flow csökkentés(és egyenletes eloszlás.cseréltem a lilyt diy esőztetőre) és sokkal alaposabb és gyakoribb mulm takarítás.
 
Az esőztetőt nem rég cseréltem doaquára. Esőztetővel is tele voltam ecsettel. Csinálok majd képeket, hogy hol van ecset, a kifolyóhoz viszonyítva. Hát ha többet tudtok segíteni. Most egy ideje stabil a co, annyi ingadozás van amennyit algásodik. 2 hetente tisztítom, de kevés neki, gyakrabban kell. A difit is nemrég cseréltem atomizerről.
 
Ha a co2 stabil, ahogy mondod, akkor próbálj a szűrőcsappal fojtani, ez jó megoldás lehet az ecset ellen. Ami fertőzött vágd le mindenhonnan, nem maradjon sehol.
 
A szemközti diffi bubijait azért mozgassa rendesen. Egy próbát megér, ezzel kezdeném. A talajban megülő mulmot nem zavarod fel nagyon takarításkor?
 
A talajt szoktam a leszívócsővel végigtakarítani. A mulm, és a talajon elszaporodott moha miatt. Volt Hc felszakadásom, átültetére került, és más növény átültetése is! Ezekkel sok mulmot kevertem fel.
 
Mondjuk ilyen előfordul, ha további feltételek nem adottak, nem fog szaporodni az ecset. Flow-al lesz a gondod, fojtsd vissza, és figyeld mi változik, remélhetőleg fog. ;) Egyébként a befolyóhoz képest milyen irányban jelenik meg?
 
A kifolyó mögött a nana vastagon fekete. Az americanan is van jó pár ecset. Elől a fűben van, de az egyik oldalról már eltűnt, és szerintem a maradék is mint ha kopna...
 
A héten csináltam egy sötétítős kúrát, az alga kipusztítása érdekében. Főként fonál, és ecset. Terv szerint ma ért véget, így ma elmatem a GA-ba venni takarító brigádot, és halakat, hogy újra benépesítsem csaknem üres akváriumot. Beszélgettem a Ga-s srácokkal, (bár nem túl sokat, mert a szombati pörgést mindenki ismeri) és a természetes fény kizárására jutottunk, az alga megszűntetése érdekében. Tisztában vagyok vele, hogy a black out, egy drasztikus, és nem a forrást szűnteti meg.
Haza érve kicsomagoltam az akváriumot, és a következő kép fogadott: Kb 20-25 döglött yellow feküdt a talajon!! Mitől????
Az amanók megvoltak, meg a halak is.
Ma még nem kapcsoltam fényt nekik, majd holnaptól fogom szép fokozatosan.
 
A múlt heti black kúra után úgy néz ki hogy kezd ismét támadni a fonál. Amit tudok hirtelen az gyorsan leírom. Világítás 4x24w 25cm magasan, 4 órát világítok a black után. Világításon kívül természetes fényt már szinte semmit se kap.
Foszfátot adok a Ga tápok mellé. 7-7-7ml macro-micro-carbo 135 literre. A co beoldással van fentartásom. Amint a fenti képen láthatjátok doaqua kifolyóm van, ami lefelé keveri a vizet, a felszínt nem mozgatja. A co-t szemmel láthatólag mozgatja, de a difi felett a felszínen habzik a víz. A dc a kifolyó alatt van, és zöld. Gyenge lehet a beoldásom??
 
Még a black előtt próbálkoztam a lámpa emelésével, illetve a világítási idő csökkentésével. Az alga nem csökkent.
 
Ahogy ezeket a képeket nézem, és amennyire látom, ecseted ott a diffi környékén van, pont ott, ahova a vizet leejti a lily. Lehet, hogy rosszul látom, cáfolj meg nyugodtan. ;) Próbáld meg még egy tapadókoronggal leszorítani akin kívül a nyomóágat, hogy a lily feljebb tüzeljen. A nagy sodrást szereti az ecset nagyon. A fonalalgára a tippem nekem is a lámpaemelés...kitartás! ;)
 
Jól látod az ecsetet. De javítanálak. Ott is van. Ahol rohadt sok van, csak most nem látszik mert le lett vágva az a bal hátsó sarokban lévő nana. Most csak pár szál látszik, de tök sűrű volt, de mind vastagon ecsetes. Próbálkozok még ezzel a lillyvel. Esőztető után nagyon nagy változás.
Amit még szeretnék megmenteni, az a hátul középen az americana. Az is nagy dús minden irányba terjedő, búrjánzó növény volt, de valami miatt kezd elhalni, kirohadni. Terjeszkedik, hogy új hajtásokat, de nem az "igazi".
 
Back
Oldal tetejére