• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Bakonyi illúzió"

Ez brutál jól néz ki...grat nagyon tetszik. Szép a pázsitod, és a dombjaid (y)(y)
Köszi szépen! Teszek fel képet majd pár nap múlva is, addigra a vissza nyírt növények összeszedik kicsit magukat, és nem látszik ez a sárgaság. És formája is lesz.
És megpróbálok valami elfogadható képeket csinálni...
 
Kifolyók:
Poppy Glass: Kisebb vagy olyan akváriumba ajánlott ahol olyan halak vannak amik nem szeretik a nagyobb áramlást. A beérkező víz egyből megtörik és a felszín irányába megy tovább. Jól mozgatja a felszínt, de reaktorral nem ajánlott használni, mert kifelé fog menni minden oldott CO2 és sok O2-t old be. Betták, Killik. Megszűntetni a Surface Scumot is.
ADA Lilly pipe: Egyenletes áramlást biztosít, nagy öblös vége van. ha jól van beállítva akkor nagyon szép örvényt csinál és leszívja a felületi hártyát. Az alja hosszabb emiatt nem egyből a talajra megy az összes víz, hanem megtörik egy picit. Azért hangsúlyoztam, hogy ADA, mert az előző oldalon linkelt lilly alsó része ugyanakkora, mint felső és ezért esélyes, hogy a talajra koncentrálódik a flow. Jól meg kell nézni milyen üveget választ az ember.
Do!Aqua lilly: Nem olyan öblös mint az ADA, kicsit gyorsabb, de még mindig moderált flow-t hoz létre.
Jet: nano akiban nagyon koncentrált flow-t csinál a rövid akvárium miatt, elég nagy esély van az algásodásra emiatt, és ha sok a víz az akiban akkor ki is nyomhatja a másik oldalon a vizet. Nagy akváriumba ideálisabb, de még ADÁ-éknál sem láttam sehol használni, pedig van belőle 13 és 20-as átmérő.
Spin type: Kicsi akváriumokba remek megoldás, sok helyen olvastam, hogy még mindig elégséges a flow és jól mozgatja a vizet, de nem lesz erős a flow egy nano akiban sem
Befolyók:
Poppy Glass inflow: sokat nem tudok róla írni, youtube a barátod :)
ADA, Do!Aqua: itt csak a formában van eltérés. Az ADA féle kicsit magasabban rovátkolt.
és akkor még nem beszéltünk a Metal Jet pipákról.
Elég érdekes, nem sok helyen láttam talán az ADG akváriumaiban párszor. Itt az a különlegesség, hogy nem pipa és nem is valami elvékonyodó a kifolyóág hanem teljesen olyan, mint egy fordított szívóág.
Nem tudom elképzelni, hogy ezzel a halak számára természetes áramlást hozzunk létre, de biztos van értelme.
1_0a.jpg
 
Köszönöm a széleskörű ismertetést!
Engem az is érdekelne amit Cecska írt, hogy hülyén néz ki ekkora aksiban a 17es kifolyó. De a csövezés miatt meg a 17es kell.
 
Köszönöm a széleskörű ismertetést!
Engem az is érdekelne amit Cecska írt, hogy hülyén néz ki ekkora aksiban a 17es kifolyó. De a csövezés miatt meg a 17es kell.

Ezért találták ki --> ezt <--:)
 
Utoljára módosított:
Az előbb még nem így jelent meg! :)
Újra fel van adva a lecke!
Van egy gyönyörű szép üveg kifolyó, van egy fekete szűkítő amit el kell rejteni, és van még egy külső fűtő! Na ezt hozd össze. Hely meg kevés!
 
"Gáz van. De gondolom vót már ilyen!?"

Nem szabadulok a fissidensen levő fonaltól. Ahogy próbálom kihúzni a beleakadt növénydarabokat, mindig tép egyet a fissidensből.
Nem szabadulok az ecsettől sem. A gyep tele van ecsettel. Arra gyanakszok hogy a felkeveredő mulm miatt lehet. A gyep tele van még ricciával is amit már egy jó ideje likvidáltam. Úgy hallottam hogy ettől az ember sose szabadul meg ha gyszer beengedte az akváriumába. Vízcserekor egyfolyában ezeket a pamacsokat szívom le, és rohadt sok van, és nagyon nő!
A mácsik ecsetes hely pedig a nana. Ez valószínű az áramlás miatt lehet.
Ötlet, tanács??
 
"Gáz van. De gondolom vót már ilyen!?"

Nem szabadulok a fissidensen levő fonaltól. Ahogy próbálom kihúzni a beleakadt növénydarabokat, mindig tép egyet a fissidensből.
Nem szabadulok az ecsettől sem. A gyep tele van ecsettel. Arra gyanakszok hogy a felkeveredő mulm miatt lehet. A gyep tele van még ricciával is amit már egy jó ideje likvidáltam. Úgy hallottam hogy ettől az ember sose szabadul meg ha gyszer beengedte az akváriumába. Vízcserekor egyfolyában ezeket a pamacsokat szívom le, és rohadt sok van, és nagyon nő!
A mácsik ecsetes hely pedig a nana. Ez valószínű az áramlás miatt lehet.
Ötlet, tanács??
Hát?
A ricciát bukod, ezt már én is belátom. Hiába vágtam hetente tarra a parvulát, nem tudtam kiszedni belőle, sőt, minden nyíráskor egyre jobban terjesztettem. Vagy megszokod vagy új scape sajna.
 
Az összes moha ilyen?
Va weepingem is, azt is rendszeresen szedem ki. Vagy azért kevesebb mert lassan nő, vagy nem tom. Ráadásul nyíráskor földre hullik.

Még az előbb elfelejtettem említeni a Hc-t. Neki tényleg 6-8 hónap az ideje? Eléggé mozog...
 
Igen, a mohák így nyomják. A HC ideje sajnos ennyi, ha hagyod vastagon beszőnyegesedni. Én is kikaptam és bevágtam a wabiba, ott nem kell félnem a felszakadástól.
 
A riccia is ezért repült. Mire szép nagy dús lett a fa tetején, felszakadt az egész. Szegény Hc. Repülni fog.
 
Ha a kifolyót 13mm-esre változtatom, akkor a befolyót is illik 13-ra cserélni, vagy maradhat 17es?
 
Back
Oldal tetejére