• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Bakonyi illúzió"

mmatyi

Kertész szaki
Sziasztok!

Szeretnék naplót indítani első akváriumom építése mellé.

Akvárium: 75x45x40 135 liter GA-s
Szűrő: Tetratec Ex 1200 (bio rio+Seachem Purigen)
Világítás: Ati Sun Power 4x24 dimmelhető (+1db Grolux növényes cső)
Fűtő: Hydro ETH 200W külső
Táptalaj: Tropica Substrate+ Bacter 100
Aljzat: HELP Advanced Soil
Dekorhomok:Ada Nile Sand
Dekor: Seiryu kő kb: 12kg
Vasfa
CO2: 5kg palack
GW reduktor+mágnesszelep
GW atomizer
Háttér: tejüveg fólia
Vízkezelés: RO

Növényekről később írnék. Tápozás, GA-s wellness.

Mivel ez lesz az első akváriumom, ezért nincs tapasztalatom. Amit eddig összeszedtem, azt innen, a fórumról+ egy külső segítség.
Várom minden hozzászólást, tanácsot!
8513152305_d86777b347_z.jpg
[/url] IMG_0169 by Matyi66, on Flickr[/IMG]

IMG_0168 by Matyi66, on Flickr

IMG_0169 by Matyi66, on Flickr
8513152305_d86777b347_z.jpg
[/url] IMG_0169 by Matyi66, on Flickr[/IMG]
IMG_0166 by Matyi66, on Flickr


Remélem a képeket sikerül jól beilleszteni!
 
A hátsó kő a vasfa mellett olyan mintha felborult volna. Kicsit játszanék még a kövekkel. Egyébként adott minden egy jó akvához ami a technikát illeti a tapasztalatot pedig majd összeszeded. Várjuk a növényválasztást.
 
A hátsó kő a vasfa mellett olyan mintha felborult volna. Kicsit játszanék még a kövekkel. Egyébként adott minden egy jó akvához ami a technikát illeti a tapasztalatot pedig majd összeszeded. Várjuk a növényválasztást.

Amit mondasz kő, az rá van fordítva a mellette jobbra lévőre, így van ott egy átjáró. Ebből a szögből tényleg olyan mint ha eldőlt volna.
 
Üdv a fórumon.

A kövekkel még én is játszanék kicsit,főleg a jobb oldaliakkal.A hátsó követ én kivenném,és átraknám .A vasfánál és a köveknél is a talajt kicsit jobban feltölteném.Véleményem szerint nincs elég mélyen.De azért kérdezz meg másokat is.
 
Az elgondolás jó! (y)
De sajnos a homokos meder túl szimetrikussá teszi! Valamelyik irányba el kellett volna tolni és egy kicsit átlósan kellett volna kettészelni az akit.
Ha már nem akarod, tudod átalakítani akkor valamelyik irányba elől hosszabítsd meg a partot! A lényeg hogy a két sziget ne legyen egyforma.
A part szegélyénél hátul jobb oldalt a két nagy kö is furcsa nekem. Nagyok is oda és kicsit párhuzamosak is!

Bocsi hogy ilyen negatív voltam! De ha még újragondolod ezekkel a cuccokkal és ötletekkel egy fantasztikus akit tudsz összedobni!
 
Minden kommentet szívesen fogadok. A jobb oldali három kővel tudok még sakkozni, viszont a folyó két fele az fix. Össze vannak szúnyoghálózva a kövek.
A két hátsó sarokba tettem még több aljzatot, így az meg lett emelve, és meredekebb lett a lejtés előre.
Csinálok képeket, és töltöm fel!
 
Sziasztok!

Sokáig nem történt semmi az akival kapcsolatban, ami látványos lett volna!
A dekoron minimálisat tudtam változtatni. (lehet hogy fel sem fog tűnni, ha más szögből készül a kép) Mint írtam a meder az fixen alá van hálózva, hogy az aljzatok még véletlenül se keveredjenek.

Pénteken megtörtént a beültetés:
-Microsorum pteropus Narrow
-Staurogyne repens
-Alternanthera reineckii 'Mini'
-Vesicularia ferriei 'Weeping'
-Hemianthus Callitrichoides Cuba
-Riccia fluitans
-Lilaeopsis brasiliensis
-kaptam, nem tudom a nevét növény

Pénteken nem volt elég Ro víz a feltöltéshez, ezért megpermetezve, a tetejét letakarva másnap reggelre tettük át a dolgot.
Szombaton megtörtént a feltöltés. 100l víz ment bele. (80Ro-20csap).
A Ro vizet amennyire tudtam melegítettem, mert ami lejön, az elég fagyos ilyenkor:)
A világítás 4 órát megy teljes erővel + fel-le kapcsolódás.
Tetra szűrő is teszi a dolgát. Halk, nem ereszt (még), és nagyon erős!! Le is kellett szabályozni, amíg a növények gyökeret nem eresztenek! Így is feljött pár gaz. Lehet hogy nem a szűrő miatt, hanem a nem megfelelő ültetés miatt.

Egyenlőre ennyit tudok írni. Ja és persze egy vízcserén már túl vagyunk.
Képek is készültek, természetesen rakom fel, amint érkezésem lesz!

Üdv
 
Szia.
Nekem teszik.:)
Annyit tennék hozzá,hogy a bal hátsó kő nekem zavaró még mindig és a bal hátsó rész üresnek találom.


De amúgy szép lesz.
 
Növényeket még tervezek, pont a bal hátsó részbe, illetve a fa és az üveg közé! Csak szeretném látni hogy ami be lett ültetve, az milyen lesz, és mit tervezhetek oda. Nem akartam túlzsúfolni.
A bal kövön még gondolkozok, hogy mit lehetne.

Visszafolyás gátlókkal vannak problémáim. Az atomizerben elvileg van, de nem működött, ezért tettem egyet a co csőbe, de az alatt is láttam vizet. Gondolom ez nem normális. Mi az ami tuti??
 
Szia.
Milyen a visszafolyás gátlód?
Ha levegőztetőhöz valót vettél akkor lehet,hogy az a baj.A levegőztetőhöz való nem mindig felel meg a Co2-hoz.
A GA-ban lehet kapni Co2-hoz visszafolyásgátlót.

 
Az atomizernek tudnia kell a co-t, mert arra való. Amit én vettem az meg tuti hogy nem a legjobb, mert csak levettem a polcról egy "áruházas állatkereskedésbe".
Ga-nál is elég nagy a szórás a termékek árai között.
 
Az atomizernek tudnia kell a co-t, mert arra való. Amit én vettem az meg tuti hogy nem a legjobb, mert csak levettem a polcról egy "áruházas állatkereskedésbe".
Ga-nál is elég nagy a szórás a termékek árai között.
Milyen az atomizered?
 
Tetszik az akvád, meg kell, hogy mondjam. :)

A szokásos kérdések: biztosan nem fordítva kötötted be a visszafolyás gátlót? Hagytál hurkot a mágnesszelep előtt? (Nehogy belefolyjon a víz, mert akkot vége van.)
Tegyél be még egy visszafolyás gátlót. Többünknek kettő van bekötve.
 
Tetszik az akvád, meg kell, hogy mondjam. :)

A szokásos kérdések: biztosan nem fordítva kötötted be a visszafolyás gátlót? Hagytál hurkot a mágnesszelep előtt? (Nehogy belefolyjon a víz, mert akkot vége van.)
Tegyél be még egy visszafolyás gátlót. Többünknek kettő van bekötve.

Szia!

Nincs fordítva bekötve, és 2 db is van benne. Az egyik a gyári porlasztóval, számlálóval egybeépített. egy már egy vödör vízben kiderült hogy visszaereszt. A másik meg egy legegyszerűbb, valószínűleg levegőhöz való visszafolyásgátló. Tehát kettő van bent. Hurkot úgy raktam bele, hogy ami cső lejön az aki oldalán kívül, az visszakanyarodik az aki tetejére, a felső sarokra van akasztva, és úgy megy le a palackhoz.
Nem tudom mennyire volt ez érthető:)
 
Érthető.

Figyelj csak, akkor ha jól értem egy sincs bekötve, mert az egyik GERONIMO, a másik meg nem arra való :)
Kettőt kötöttünk be többen is, kettőt, ami működik, és erre van kitalálva :)
 
Érthető.

Figyelj csak, akkor ha jól értem egy sincs bekötve, mert az egyik GERONIMO, a másik meg nem arra való :)
Kettőt kötöttünk be többen is, kettőt, ami működik, és erre van kitalálva :)

Kettő van bekötve. Az egyik az GW CO2 Atomizer kombo - kicsi most csak 4 500 Ft - Green Aqua
A másik is be van kötve, de láttam alatta vizet a csőben.
Az atomizertől a külső visszafolyásgátlóis tele van vízzel.
 
Back
Oldal tetejére