• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Bakonyi illúzió"

Egy kis átrendezési tanácsot szeretnék kérni!

Ha a HC kihullik a helyére pogostemont gondoltam.
A jobb oldalon előre került a microsorum. Annyira jól érzi itt magát, az elöző helyeihez képest hogy túlnőtte a mögötte lévő reineckiit. A reineckii mögött van egy "megüresedett" hely. Átrakjam oda a microsorumot??
 
Nem.
Szedd szét apró szálakra és pici adagokban ültesd vissza. Töredéke elég lesz.
 
Úgy gondoltam azt hogy egy az egyben. Mint újkorában. Csak most sűrűbb lenne. És ezt mikor csináljam meg? ha már teljesen elengedte magát, vagy most vegyem ki? Fél évente újra???
 
Sziasztok!
Tegnap volt egy szűrőtakarításom, és ki-befolyó csere. Befolyó doaqua, kifolyó GA!
Összerakás után nem sokkal elkezdett folyatni a szűrő! Egy napi állás után egy tömítés cserével elvileg ismét működik a szűrő!
Ma végre összeállt, és üzemel. Ezzel a kifolyóval még tapasztalatlan vagyok, úgy hogy ha van tanács elfogadom!
És miután összeállt minden, az egyik HC kupac felszakadt! szerintem a kifolyó pont rávert, és ezért lehetett.
 
Ma volt egy nagyobb nyírás, és átültetés!
Az ültetés fő oka a Hc felszakadása, és a microsorum túl nagyra növése jelenlegi helyén.
A gyep vissza lett vágva, sok mulmtól megszabadítva az aljzatot. Hc helyére pogostemon került, a microsorum helyére pedig Hc. A dekorhomok is frissülést, és új réteget kapot.
 
Nem tudom legyőzni a fonalat. A mollyt hiába éheztetem, nem néz rá az algára!
9 órát világítok, de ebbe bent van hogy 1óra fel, illetve lekapcsolás. A max fényerő az 7 óra. Az elöző fonal inváziónál csökkentettem a világítás idejét, azóta így van. A lámpán emelten följebb.
 
Nem tudom legyőzni a fonalat. A mollyt hiába éheztetem, nem néz rá az algára!
9 órát világítok, de ebbe bent van hogy 1óra fel, illetve lekapcsolás. A max fényerő az 7 óra. Az elöző fonal inváziónál csökkentettem a világítás idejét, azóta így van. A lámpán emelten följebb.

Nekem a fonalas felépítésű algák mindig co problémák idején jöttek elő.először alacsony volt a szint,megemeltem eltűnt.másodszor kb egy hónapja,mikor átálltam reaktoros beoldásra.sz*r a tűszelepem,nem tudom stabilan belőni a szintet,jött is vagy három féle alga egyből.a mollytól ne várj sokat,okos hal hamar rájön hogy a többiek kajáját egyszerűbb megenni,nálam két nap alatt szokott rá a granu tápra.Egy hete hoztam 2db fonálalgázót(fogalmam nincs mi a pontos neve) GA-ból,nem mondom,hogy csodát műveltek de érezhető a jelenlétük.
 
A Co-val gondok, és állítás problémák voltak. Meg volt egy napos szűrő leállásom is. Ennek tudtam be az ecsetet. A molly és az amanok is egyből neki estek a fonálnak amikor meghoztam őket. A többi hal mellett nem merem sokáig éheztetni őket. Sziámi algázód van?
 
A Co-val gondok, és állítás problémák voltak. Meg volt egy napos szűrő leállásom is. Ennek tudtam be az ecsetet. A molly és az amanok is egyből neki estek a fonálnak amikor meghoztam őket. A többi hal mellett nem merem sokáig éheztetni őket. Sziámi algázód van?

Nem sziámi,fogalmam sincs a "hivatalos" nevéről.

20131123_200100.jpg
 
Nálunk ezüst fonalalgázó néven árulják a halas boltban, 6 db rendbe tette a 80 l-es akváriumot 1 hét alatt. Persze ezek sem hülyék, 1 hét után rájöttek, hogy a halkaja és a garnikaja sokkal finomabb. Méreteik alapján elzavarták a Borarasokat, Amandákat és a garnélákat a kajától.
A megoldás az lett, hogy variáltam a világításon, a fonalalga nem jött vissza, viszont a fonalalgázó sem, mert odaajándékoztam az öcsémnek őket. Most nála eszik a garnélakaját.
 
Úgy érzem az akvárium irányítása csúszik ki a kezeim közül!!!
Tiszta fonál lassan minden, és fekete ecset a nana.
A világítást csökkentettem egy órával, így 8 óra a világítási idő!
A co-hoz sem nyúltam már egy ideje. Hogy szabaduljak meg ezektől ??
 
Back
Oldal tetejére