• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ASE International Aquascaping Contest 2011

Köszi mindenkinek!

Örülök a helyezésnek, bár bevallom előzetesen arra számítottam - átnézve a korábbi két verseny akváriumait -, hogy az 5. - 10. hely közé beférek.

viktorlantos said:
Számomra meglepő, hogy nagyon kevés német akit látni a top 10-ben. Megint bejöttek a népszerű akvakertész országok versenyzői az első néhány helyre
Igen, a standard kategóriában konkrétan egyet sem. :) Érdemes megnézni, hogy alakult az első tíz. Egyrészt, hogy melyik országból érkezett a nevezés, másrészt azt, hogy mennyire tipikus némelyik akvárium.

Az elő tízből 6 aki Távol-keleti, 2 brazil, 1 spanyol és 1 ausztrál (bár ha jól látom az alkotó neve keleti származásra utal..). Ebből a tízből szerintem 8-nál simán meg lehet mondani az akvárium alapján, hogy melyik ország képviselője. És nem csak a Távol-keletiek esetében, sztem a spanyol aki is simán felismerhető, ugyanígy a két brazil: tipikus kevés dekorelemmel, de sok fajta színes növénnyel telerakott tank.

A pontszámok ismeretében kielemeztem az eredményeket, összehasonlítva az előttem végzett akik pontszámaival. Ha csak a kreativitást, vagy csak a layoutot nézzük, akkor a sorban a 8. lenne az akim. Ez nagyjából az előzetes várakozásaimnak felelne meg. Úgy tűnik, hogy a kondíció az, amire kevesebb pontot kaptam, úgyhogy erre nagyobb figyelmet kell fordítanom a jövőben. Érdekes, de a fotóra a maximális 5-ből 4,6 pontot kaptam, ez az összes (83+51) akvárium között a legtöbb pont. Vicces, mert még csak nem is DSLR géppel, hanem egy jobb kompakttal készültek a képek. :)

Mindenesetre - és most egyáltalán nem arról van szó, hogy savanyú lenne a szőlő - némelyik előttem végzett akvárium véleményem szerint több pontot kapott pl. kreativitásra, mint kellett volna, mindezt úgy, hogy már ismert sémákból építkeztek.

Összességében persze örülök a helyezésnek, ahhoz képest, hogy ez az első nemzetközi versenyem nem is rossz. :) Főleg, hogy Európából csak egy spanyol tudott beelőzni. :) Kíváncsian várom, hogy az orosz versenyen egy tök más összetételű zsűri hogyan értékeli az akit.

És természetesen gratulálok minden magyar indulónak, név szerint: atti76, Cecska, Dani, DLaci, Geris, Viktor. :clap:
 
szerintem ezzel ne törődj, pontozásos sportágban indultál és NAGYON jó helyezést értél el... (ezért nem szeretem az összes pontozásos sportot)!

Szemüveget a bíróknak!!!!!!!!!
 
bitumen said:
szerintem ezzel ne törődj, pontozásos sportágban indultál és NAGYON jó helyezést értél el... (ezért nem szeretem az összes pontozásos sportot)!

Szemüveget a bíróknak!!!!!!!!!

Ismét kiemelném, hogy egyáltalán nem vagyok elégedetlen, sőt...! :) Örülök az eredménynek, pusztán leírtam, hogy az elemzésem alapján mire jutottam, illetve milyen tanulságokat vontam le belőle.
 
Back
Oldal tetejére