• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Árpi akváriuma

erdelyi1.arpad

Kertész tanonc
Sziasztok,

Eljött az a pillanat, amikor én is elindítok egy naplót, mert a meglévő akváriumomat hamarosan egy nagynyomású Co2 rendszerrel bővítem és biztos vagyok abban, hogy nem kevés új kihívással fogok szembesülni.

A rendszer jelenlegi felépítése:

- Akvárium: 80x30x40cm (96l) hagyományos üveg akvárium
- Világítás: Quad T5 (4x24 W+ moonlight led), jelenleg 2x24W megy napi 8 órában (11-19h között)
- Szűrés: Eheim pro3 2073, Lily pipe kifolyó
- Szűrőanyag: 1-1 kosár Substrat pro, MechPro, BioMech+ 100ml Seachem Purigen+ perlon, előszűrő szivacs
- Fűtés: Jager 75W, belső
- Hűtés: Aqua Medic Arctic Breeze (2 ventilátor)
- Talaj: 10l JBL manado
- Táptalaj- Tetra, de már, mint egy éves, ezért Ada Multi Bottomot kapott pár hete
- Levegőztetés: Régi orosz légpumpa + 1 db porlasztókő

Tápozás: 5ml Carbo, 5 ml mikor, 5 ml makro naponta

Vízcsere: heti 50% (50% lágyított víz kevertágyas műgyantával+ 50% csapvíz Prime-al kezelve)

Növények:

- Pogostemon helferi
- Eleocharis Sp. Mini TC (parvula), kb három hete ültetve
- Hygrophila polysperma Rosanervig
- Hygrophila corymbosa
- Cryptocoryne (pontos nevét nem tudom, mert a növény nagyapámtól maradt rám a 80-as évek végéről, azóta mindig van legalább egy tő az akváriumban)

Tervezett CO2 rendszer:

- 5kg CO2 palack
- ADA visszafolyásgátló ( bubiszámláló előtt és után)
- ADA CO2 cső
- Aqua medic mágnesszelep
- Reduktor (első körben egy antik egy mérős hegesztéstechnikai reduktor + papilon tűszelep), ha nem válik be akkor Papilon reduktor lesz beépítve
- Green Aqua bubiszámláló
- Green Aqua Japán diffúzor közepes
- Green Agua drop checker

Co2 indítás tervezett lépései:

- Co2 rendszer összeszerelés
- Indítás előtt víz minőség mérése (GH, KH , pH)
- Co2 indul 2 órával a világítás felkapcsolása előtt. (1 bubi /sec-el), kikapcsolás 1 órával világítás lekapcsolás előtt
- drop checkker ellenőrzés 2 óra indítás után, majd a nap végén pH mérés, bubiszámolás nap végén
- Első héten nem változtatok a világításon, csak megfigyelem a változásokat, és ha szépen alakul, akkor ráadom a +2x24W –ot.

- Úgy gondolom, hogy a tápozást nem változtatom, maradok a 5-5ml mikro, makro, carbo naponta. Vélemény?
 
Eddig okésnak tünik,de a tápozás nem tiszta nekem.A leírt 5-5-5ml stimmel co2 mellett,de azt írtad,hogy ezen nem változtatsz.Ezek szerint co2 nélkül is ennyit toltál?Az jó,hogy figyeled a változásokat,de az első héten nem sok lesz:)
 
Halas akvarista koromban nem tápoztam, de mikor megvettem az első növényeket a GA-s srácoktól, szépen indult , aztán megállt a fejlődés és elkezdtek a növények tápanyag hiányosak lenni, leépülni. Ekkor mondták a srácok, hogy kezdjek el tápozni.. és újra szépen elkezdtek nőni a növények..
 
Azt jól tetted,hogy elkezted a tápozást,de ha nem tévedek akkor a növényeknek nincs ekkora tápigénye co2 nélkül.De most,hogy lesz ezzel semmi gond.Tárgytalan a kotyogásom..:)
 
Arra fórumozás közben én is rájöttem, hogy nem kellene ennyi CO2 nélkül, de már rá állt a kezem és rutinból nyomom ezt a mennyiséget.
 
9418990149_b9d8ecd2e8.jpg
 
Ja és a képhez annyi , hogy 07.16-án készült azután hogy elültettem az első csokor parvulát:) Ezért ilyen gyér. Azóta már sok új hajtást hozott és szépen elkezdett sűrűsödni:)
 
Tegnap összeraktam a rendszert , de sajnos a patinás reduktor nem igazán volt együttműködő, Így ma remélhetőleg odaérek a GA-ba zárás előtt és beszerzek egy papillon reduktort, és holnap újraindítás....
 
Hurrá, Elindult a Co2 rendszer. Plack nyomás szépen 70bar-on, kimenő nyomást 1,5bar környékére állítottam, kb 90bubi/sec-el megy. Az áramlásom kevésnek láttam, így növeltem egy kicsit rajta, most szépen mozog az aksiba körbe körbe a víz....Kiváncsian várom a fejleményeket ..... :)) fény még maradt a két cső 8 órában...
 
Hurrá, Elindult a Co2 rendszer. Plack nyomás szépen 70bar-on, kimenő nyomást 1,5bar környékére állítottam, kb 90bubi/sec-el megy. Az áramlásom kevésnek láttam, így növeltem egy kicsit rajta, most szépen mozog az aksiba körbe körbe a víz....Kiváncsian várom a fejleményeket ..... :)) fény még maradt a két cső 8 órában...

90bubi/ sec ?
 
Egy kérdés merült fel bennem a középső pogo áthelyezésével kapcsolatban. Kedden indult a Co2 . ÉS most úgy látszik, hogy egy kicsit több fonal alga jelent meg azon a parvulán , ami a középen lévő pogo és a Lily között van az előtérben. Okozhatja ezt a középső pogo? A pogo-n is gyakran megjelenik a fonál a belő részeinél. Áramláson nem emelnék jobban , mert tapasztalatom az , hogy nagyobb flownál több foanl algám van....
 
Tegnap úgy döntöttem, hogy beindítom a "piritót". mind a 4 24W T5 üzembe helyeztem napi 6 óra világítási idővel.....
A Co2 beoldásom úgy tűnik szépen működik, PH 8-ról lement 7-re :)
 
Back
Oldal tetejére