• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Csak a fák lombosítása kapcsán osztanám meg egy korábbi benyomásom:
FD089E7E-0DBA-44E6-ADC1-8CBE93A0EF6C.jpeg
Amikor ezt a képet megláttam, a fatörzsek nekem bambusz száraknak tűntek, ez, gondolom a színük, a formájuk, és esetleg a felületükön látható kis göcsök miatt volt. Jobb oldalon eléjük került egy olyan magasabb, de mégis áttetsző növény, ami még rátett egy lapáttal erre a hatásra. Ez a növény azóta már nincs is ott, de ettől a bambuszos tripptől nem tudok szabadulni, állandóan érzek egy ázsiai, rízsföldes hatást. Annyira nyúlánkok ezek a törzsek, nem tudom őket sehogy sem fatörzseknek látni, ha erre a bambuszos hatásra ráerősítenétek, meg lehetne úszni talán a lombosítást.
A berendezést, pedig nagy dícséret illeti, nagyon erős már most és a fényképek minőségében is nagy előrelépést látok.(y)
 
Sziasztok!

Csak a fák lombosítása kapcsán osztanám meg egy korábbi benyomásom:
View attachment 44710
Amikor ezt a képet megláttam, a fatörzsek nekem bambusz száraknak tűntek, ez, gondolom a színük, a formájuk, és esetleg a felületükön látható kis göcsök miatt volt. Jobb oldalon eléjük került egy olyan magasabb, de mégis áttetsző növény, ami még rátett egy lapáttal erre a hatásra. Ez a növény azóta már nincs is ott, de ettől a bambuszos tripptől nem tudok szabadulni, állandóan érzek egy ázsiai, rízsföldes hatást. Annyira nyúlánkok ezek a törzsek, nem tudom őket sehogy sem fatörzseknek látni, ha erre a bambuszos hatásra ráerősítenétek, meg lehetne úszni talán a lombosítást.
A berendezést, pedig nagy dícséret illeti, nagyon erős már most és a fényképek minőségében is nagy előrelépést látok.(y)
Köszönjük Sanyi, jól esik a dicséreted!
A magas áttetsző növény Potamogeton gayi, de alacsonyabban tartjuk.
A fák nyúlánkságát figyelembe véve lombosítjuk a felső szektorban, átlátást engedve a hegyekre.
De visszalépni mindig lehet, még az is lehet, hogy minden fa kikerül egyszer, ahogy @viktorlantos szerette volna korábban látni.

AmegA
 
S ha már itt jársz - mikor jársz felénk? Már befagyott a fád fölött a víz!
Hát, ha nem előbb, legalább utóbb, de majd viszek csákányt, baltát, kalapácsot;):LOL:
No nem a frontüveghez, oda majd max papír törlőt kérünk Annamaritól, ha nagyon rácuppannék:D
 
Sziasztok!

Ma (tegnap) pár apróságot alakítgattunk.
Nagy a keszekuszaság, sok minden nincs a helyén, kicsit sötét is van az úszónövények miatt.

_SAM3291 (2).JPG

A többit napközben!
Jöhetnek a kritikák!
Köszönettel!

AmegA
 
Utoljára módosított:
A b
View attachment 44695
Úgy érzem, a sok arca után ez már nagyon hasonlít az inspiráló képek alapján kibeszélt koncepcióhoz.:)
Még baromi sokat fogtok igazítani apró dolgokon -szerintem- de a váz úgy érzem összeállt(y)
Olyan jó kis bujkálós kukucskálós hangulata van és szép világos, ami nagyon jól áll neki.:D A bújkálós- Kukucskálás kéne hogy jellemezze eszrt az összeállítást. Ilyen nincs semmi versenyen! Ez lehet újdonság! Zsíírkirály! Térhódítás felsőfokon. Remélem hogy ez nem véletlen hanem sima kreativitás.
 
Sziasztok!

Egy kis háttérvilágítást ha kapcsoltok a fotózáshoz sokkal jobban kiadja hátul a hegyeket.;)
Amúgy patent(y):D
Olyan kép már csak egy lesz, utána az ilyen extrákat már csak a versenyekre tartogatjuk.

Előkerült a metszőolló, rá kellett jönnöm (A.ttila), hogy nincs olyan dekor ami pont úgy jó ahogy van, nem véletlen, hogy az ázsiaiak is mindent darabokból raknak össze.
Kicsit kinyitottuk a jobb oldali patakmedret.
A jobb szélső fa meg áldozatul esett a "jobb oldal távolabb legyen" mániámnak, ott még növényeket kell cserélni kisebbekre.

Van többféle algánk, de látszólag napról-napra kopnak.
Egy órával hamarabb indul a CO2.
Az elülső rolót pedig napközben lehúzva tartjuk.

A hétvégén vízcsere lesz.

AmegA
 
Sziasztok!

Pár közeli, hogy látszódjon van alga (szerencsére nem olyan mennyiségben mint az előző berendezésnél ebben a stádiumban):

_SAM3336 (2).JPG
Phyllanthus Fluitans, szegény algák nem jutnak fényhez (Aki kér belőle az vihet!)
_SAM3337 (2).JPG _SAM3338 (2).JPG
Végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz nagy Bolbitis lombkorona, inkább néhány leveles kinövés a törzsön (utóhajtás), egy másik páfrány fajtából (Crepidomanes sp. "grape leaf 2"):
_SAM3339 (2).JPG _SAM3341 (2).JPG _SAM3342 (2).JPG
Bocs a damilokat még nem vágtuk le, így is 4 órát vett igénybe a víz alatti kötözés:
_SAM3343 (2).JPG _SAM3344 (2).JPG
Algázók:
_SAM3345 (2).JPG _SAM3346 (2).JPG

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Pár közeli, hogy látszódjon van alga (szerencsére nem olyan mennyiségben mint az előző berendezésnél ebben a stádiumban):

View attachment 44931
Phyllanthus Fluitans, szegény algák nem jutnak fényhez (Aki kér belőle az vihet!)
View attachment 44932 View attachment 44933
Végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz nagy Bolbitis lombkorona, inkább néhány leveles kinövés a törzsön (utóhajtás), egy másik páfrány fajtából:
View attachment 44934 View attachment 44935 View attachment 44936
Bocs a damilokat még nem vágtuk le, így is 4 órát vett igénybe a víz alatti kötözés:
View attachment 44937 View attachment 44938
Algázók:
View attachment 44939 View attachment 44940

AmegA
Minden kep tele apro reszlettel. Elismeresem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok!

Pár közeli, hogy látszódjon van alga (szerencsére nem olyan mennyiségben mint az előző berendezésnél ebben a stádiumban):

Phyllanthus Fluitans, szegény algák nem jutnak fényhez (Aki kér belőle az vihet!)
Végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz nagy Bolbitis lombkorona, inkább néhány leveles kinövés a törzsön (utóhajtás), egy másik páfrány fajtából (Crepidomanes sp. "rape leaf 2"):
Bocs a damilokat még nem vágtuk le, így is 4 órát vett igénybe a víz alatti kötözés.

AmegA

Nagyon szépen alakul, alig várom milyen lesz 4-6-8 hónaposan! (y)
 
Én már nem is tudnék újat írni, úgyhogy: Naaagggyoooonbaaaabaaa (y) igazán látszik benne a sok munka!
 
Szisztok!

Én már nem is tudnék újat írni, úgyhogy: Naaagggyoooonbaaaabaaa (y) igazán látszik benne a sok munka!
Köszönjük Pali! Látom most Te is bele adsz mindent! A katalógusod megvan, csak a padláson még egy dobozban (lassan két éve). Milyen látni hogy hova fejlődött a hobbi itthon az elmúlt hat évben (no meg én is egy igazi Múzsának ( @Annamari -nak) köszönhetően, emlékeztetőnek: https://akvakertesz.hu/threads/egy-remenyteli-akvakertesz-kezdeti-botladozasai.1955/ )?


Egy kérdés. Nem gondoltatok ideiglenesen, valami ecset alga gyilkosokra? (géb):)
Sajnos nagyon legyengültek az előző berendezés végére, mikorra elfogyott az alga, egy sem maradt meg mostanra!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Végül úgy döntöttünk, hogy nem lesz nagy Bolbitis lombkorona, inkább néhány leveles kinövés a törzsön (utóhajtás), egy másik páfrány fajtából (Crepidomanes sp. "grape leaf 2")
Nagyon jó döntés volt! Így az arányokat nem fogja torzítani(y) Viszont ha már bolbitis, valamit megkérdeznék: az elöl lévő fák tövéhez a hátsó oldalhoz telepítve hogy mutatna? Természetesen folyamatos nyírás mellett az arányok miatt. Látványos bokor lehetne és egy ekkora akvában talán már nem szentségtörés. Csak egy kósza gondolat...:)
Egyébként szépen alakultok:D jönnek folyamatosan a sokat emlegetett részletek és ez így jó(y)
 
Köszönjük Pali! Látom most Te is bele adsz mindent! A katalógusod megvan, csak a padláson még egy dobozban (lassan két éve). Milyen látni hogy hova fejlődött a hobbi itthon az elmúlt hat évben (no meg én is egy igazi Múzsának ( @Annamari -nak köszönhetően
Hát mikor először megláttam a naplót, kicsit csodálkoztam is, hogy nem egy klasszikus Attilás dzsungel scape, hanem sokkal inkább egy versenyre való darab ;) Bár nekem mindkettő tetszik! Jó múzsát választottál :LOL: Az erős túlzás, hogy én beleadok mindent, az akváriumom mostani állapota inkább már csak kísérleti jellegű. Most szedem fel megint a fonalat, vannak tervek, többek közt a "veteményes jelleg" - ahogy egy profi mondta - megszűntetése :D
 
Nagyon szép lett, nekem legjobban a belogó mohás fa, a patakmeder és a vékony gyökerek tetszenek! Ügyesek vagytok! Lesz japán neve ennek is?
 
Sziasztok!

Nagyon jó döntés volt! Így az arányokat nem fogja torzítani(y) Viszont ha már bolbitis, valamit megkérdeznék: az elöl lévő fák tövéhez a hátsó oldalhoz telepítve hogy mutatna? Természetesen folyamatos nyírás mellett az arányok miatt. Látványos bokor lehetne és egy ekkora akvában talán már nem szentségtörés. Csak egy kósza gondolat...:)
Egyébként szépen alakultok:D jönnek folyamatosan a sokat emlegetett részletek és ez így jó(y)
Köszönjük Szabolcs! Van bent három bokor Bolbitis, többet nem tervezünk!

Nagyon szép lett, nekem legjobban a belogó mohás fa, a patakmeder és a vékony gyökerek tetszenek! Ügyesek vagytok! Lesz japán neve ennek is?
Szia,
Én a vékonyabb gyökér szálak nagy részét levágnám, hogy jobban érvényesüljenek a kövek.

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
Még jó hogy nem hallgattunk rád korábban Andris!
Most akkor nem tetszene!
Biztos hogy lesz japán neve, jövőre is bent szeretnénk lenni a top-ban!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Minden kep tele apro reszlettel. Elismeresem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönjük Henrik!
Az a gyanúm, hogy mellé nyúltam (A.ttila) és nem Weping mohát hoztam Tőled, nem igazán fut lefelé (lehet, hogy másik akváriumban kellett volna keresnem).
A képek alapján meg tudod erősíteni a tévedésem?

Köszönettel!

AmegA
 
Back
Oldal tetejére