• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Arashi ga kuru - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Ma már beindítottuk a CO2 rendszert.
Van már Rhrizoclonium algánk (egy nap alatt :eek: )!

Na végre! megérkezet a árvíz.:LOL:
Szerintem nagyon jó lett.(y)
Köszönjük!
Engem ara emlékeztet, mint ha egy tó vagy patak, de inkább patak medréből néznél kifele a vízből.(y)
Mint a mesében :"El sem hinném ha nem én magam mondtam volna" :D (Hófehér).

Kíváncsi leszek, hogy ha majd zöldül a lanka, mennyit kell majd korrigálni rajta. (a fotón most még nem érzékelhető, hogy a hátsó részből mi látszik, de az a gyanúm, hogy minimálisan még emelni kell majd a tüzelőállást)
Ha a víz magasságára értettétek, akkor csak egy kérdés: a bal szélén lévő hegy tetejének nem kell majd látszódnia?
A háttérvilágítás nagyon tetszik(y)
Köszönjük Szabolcs! Igen a rétből több látszik majd, a vízszintre írtuk a magasságot. A hegytető direkt lóg ki a vízből. A háttérfényen még finomítani kell.

Huh ez még jobb lett így feltöltve és kicsit növényesítve, mint amire számítottam üresen. :D

Mondjuk ti látjátok a végleges koncepciót a lelki szemeitek előtt, nyilván.

Akartok piros növényeket? Ugye nem? :D
(Magánvélemény, hogy mostanában mindenki ráment a vörös/piros gazokra, és olyan scape-ekbe is berakják ahol semmi keresnivalója, csak mert menő és jól néz ki. :) )
Köszi Atti! Ne aggódj a stemek nagy része csak átmenetileg van bent. Nem vagyunk divatkövetők, önálló elképzelésekkel bírunk!

Szia ! Ez nagyon ütős lesz !
Köszönjük Gábor! Élőben már most nagyon tetszik nekünk!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Tegnap éjszaka befejeződött a növényzet sűrítése, most elegendőnek tűnik, lehet 2 hónap múlva soknak, már csak néhány növény hiányzik.
A stemek nagy részétől és a piros növényektől kb. egy-másfél hónap múlva megválunk, miután teljesítették az indulási nehézségek körüli feladatukat.

A víz gyönyörűen kitisztult, pedig a Seachem Purigen még nincs a rendszerben.
Megjelent a barna alga is (2. nap!).

Világítás 6x54w (5x6500K, 1x8000K) 6 órában megy a vízfelszíntől 47cm-re.

CO2 adagolás világítás előtt 2 órával indul kb. 2-3 bubi/másodperces sebességgel 4cm-es átmérőjű kerámiabetétes üveg diffusorral és a lámpa lekapcsolása előtt egy órával van vége.

Tápozást illetően még bizonytalanok vagyunk, mert a nyeremény ADA táp 10 napra elegendő a mi paramétereink mellett és mert pl. Amazóniából kb. 5 liter új került be, a többi használt aljzat és most macro port sem szórtunk a talaj alá, ezért egyenlőre maradunk a kevert tápoknál, aztán ha nagy algaprobléma lesz csinálunk egy rövid ADA kúrát.

A szűrés maximumon pörög (2000l/h), még adagolunk bele bacit (beállt akváriumvízzel etetjük őket, semmi szénhidrát! (alkohol, cukor), mielőtt megkérdeznék a bacik életkörülményei miatt aggódó szaktársak).

Vízcsere ennek megfelelően nem lesz naponta, max. első időben heti 2x, mert az ozmovíz gyártás kicsit lassan megy nálunk és még így hogy "csak" 120 liter vizet cserélünk egy alkalommal (1/2 arányban), kell egy nap míg lecsurog a 60 liter.

Élőlények betelepítését a jövő hét végére tervezzük, amik megmaradtak az előző berendezésből (Fekete neonok, Amanok, Algázó gébek).
Még szeretnénk bele valami egyszerűbb garnélát (neocaridina), egy törpesügérpárt és valami kis testű harcsából egy csapatot!

A fák bár szemmel alig észrevehető, de sötétednek, talán ma egy részük lombosodik is.

Este jövünk képpel!

Várjuk további észrevételeiteket, meglátásaitokat, kritikáitokat!

Köszönettel!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Egy hetet távol voltunk.
80ml micro-macro tápot öntöttünk utolsó nap.
Minden ment a szokásos menetrend szerint, -világítás, CO2.
A hazatérésünkkor nem fogadott rosszabb kép mint amire számítottunk.

_SAM3249 (2).JPG

_SAM3240 (2).JPG _SAM3241 (2).JPG _SAM3243 (2).JPG _SAM3244 (2).JPG _SAM3246 (2).JPG _SAM3247 (2).JPG

Körbe plasztikoltuk az üveget, néhány növényt visszavágtunk.
Sok csigát és csigapetét kiszedtünk.
A GA-ban vettünk pár dolgot, többek között Marsilea crenatát, Myriophyllum guyanát, amik még hiányoztak.


Két fotó különböző színvilággal (még van mit rendezgetni):
_SAM3255 (2).JPG

_SAM3256 (4).jpg

Holnap vízcsere után bekerülnek a halak és az Amanók.

AmegA
 
Sziasztok!

Egy hetet távol voltunk.
80ml micro-macro tápot öntöttünk utolsó nap.
Minden ment a szokásos menetrend szerint, -világítás, CO2.
A hazatérésünkkor nem fogadott rosszabb kép mint amire számítottunk.

View attachment 44530

View attachment 44531 View attachment 44532 View attachment 44533 View attachment 44534 View attachment 44535 View attachment 44536

Körbe plasztikoltuk az üveget, néhány növényt visszavágtunk.
Sok csigát és csigapetét kiszedtünk.
A GA-ban vettünk pár dolgot, többek között Marsilea crenatát, Myriophyllum guyanát, amik még hiányoztak.


Két fotó különböző színvilággal (még van mit rendezgetni):
View attachment 44537

View attachment 44539

Holnap vízcsere után bekerülnek a halak és az Amanók.

AmegA
Sziasztok!
Épen tegnap gondoltam rátok , hogy már régen mutattál új képeket . Alakul !
 
Sziasztok!

Sziasztok!
Épen tegnap gondoltam rátok , hogy már régen mutattál új képeket . Alakul !
Köszönjük!

Én tennék bele 100db süncsigát. Náluk jobb algatisztító nincs is a csigák között. Kimásznak a legvékonyabb levélre is, de nem petéznek az akváriumba.
Jó ötlet! Már csak olcsó beszerzési forrás kellene!

Ma meg volt a vízcsere (kb. 120l, felesben ozmo-kezelt csap). Bekerült első körben 8db Amano. Szépen nekiálltak takarítani.

AmegA
 
Utoljára módosított:
A süncsigával óvatosan, tényleg jó takarítók, de petéznek ők is, csak mivel kisebbek, kisebb és kevesebb petét raknak le mint a zebra és hagymacsigák, kevésbé feltűnő. :(

Ennek ellenére egy 50-60 fős takarító brigádot én is elfogadnék az Infinitybe belőlük - de kinek van 30.000 forintja csak csigákra, szóval nekem is az a gondom mint Attiéknak. :D
 
Sziasztok!

Ma volt idő élettel megtölteni a medencét, 80db Fekete neon, 20-egynéhány Amano garnéla.
Pár módosítást is végeztünk, két középső vékony ágat levágtunk, áthelyeztük, kikerült a középen lévő feketés kavics (túl sötét volt a többihez képest), majd bekerült még néhány növény és pár gyökér.

_SAM3288 (2).JPG

_SAM3289 (2).JPG

Várjuk a meglátásaitokat!

Köszönettel!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Meg nekem ebben a fényben most valahogy másképen tündököl, mint mikor le írtam hogy én mit látok benne, de ez lehet a sok úszó növényektől is, mert elégé megszűrik a fényt.
 
Ében egyet értek a Zolival, hogy nem szokványos, de el kell ismerni hogy nem sűrűn lehet látni efféle scape-t.(y) A megszokottnál, ez pont a ellentéte.
 
Nekem az jön le, hogy a kusza friss erdő eltakarja a lepkedús mátrai hegyeket, amik a fényben és gazdag jövőben tündökölnek. Na ezt kapd ki!
 
Sziasztok!

Ma volt idő élettel megtölteni a medencét, 80 Fekete neon, 20-egynéhány Amano garnéla.
Pár módosítást is végeztünk, két középső vékony ágat levágtunk, áthelyeztük, majd bekerült még néhány növény és pár gyökér.

View attachment 44680

View attachment 44681

Várjuk a meglátásaitokat!

Köszönettel!

AmegA
Ha már a srácok majdnem verseltek itt az előbb....

Távolba tűnő szürke hegycsúcs,
alant a repülő fekete neonok,
Te völgy, te zöld, te izgő- mozgó;
csak te ne lennél ilyen konok.

Sötétbe vesző baljós folyam,
tarka lankák, izzó hegyormok,
Te vöröslő égi bokor, ragyogó;
Tündököljenek a zöld lombok.;)
 
Sziasztok!

Ma volt idő élettel megtölteni a medencét, 80db Fekete neon, 20-egynéhány Amano garnéla.
Pár módosítást is végeztünk, két középső vékony ágat levágtunk, áthelyeztük, majd bekerült még néhány növény és pár gyökér.

View attachment 44680

View attachment 44681

Várjuk a meglátásaitokat!

Köszönettel!

AmegA
Kreatív, igényes munka! Jól visszaadja a felvázolt elképzelést, természetes hatás sikerült elérnetek. Eleinte a hegyek nem érvényesültek annyira, de így, hogy a növényeket nem engeditek olyan magasra, tök jó a perspektívája a scape-nek! (y)
 
_sam3288-2-jpg.jpg
Úgy érzem, a sok arca után ez már nagyon hasonlít az inspiráló képek alapján kibeszélt koncepcióhoz.:)
Még baromi sokat fogtok igazítani apró dolgokon -szerintem- de a váz úgy érzem összeállt(y)
Olyan jó kis bujkálós kukucskálós hangulata van és szép világos, ami nagyon jól áll neki.:D
Kíváncsian várom a sok apró részlet finomítgatását. Az lesz az igazi meccs!;)
 
Sziasztok!

Igaz, nem vagyok szaktanácsos, de nekem tetszik.:)(y)
Ében egyet értek a Zolival, hogy nem szokványos, de el kell ismerni hogy nem sűrűn lehet látni efféle scape-t.(y) A megszokottnál, ez pont a ellentéte.
Köszönjük Micro, örülünk hogy tetszik!


Rendbontó az elrendezés.Van benne fantázia! Nem szokványos. Hajrááá.
Nekem az jön le, hogy a kusza friss erdő eltakarja a lepkedús mátrai hegyeket, amik a fényben és gazdag jövőben tündökölnek. Na ezt kapd ki!
Igyekszünk Zoli! Amano mester is a természetben inspirálódott. Mi is szeretünk Annamarival kirándulni, ezen alkalmak élményi kerülnek részben az akváriumainkba.

Ha már a srácok majdnem verseltek itt az előbb....

Távolba tűnő szürke hegycsúcs,
alant a repülő fekete neonok,
Te völgy, te zöld, te izgő- mozgó;
csak te ne lennél ilyen konok.

Sötétbe vesző baljós folyam,
tarka lankák, izzó hegyormok,
Te vöröslő égi bokor, ragyogó;
Tündököljenek a zöld lombok.;)
Köszi melagris! Na erre sem gondoltam volna, hogy még más művészeti ágban is inspirálhat valakit az elrendezésünk!

Baromi jó lett! Tényleg olyan, mintha a természet egy szelete lenne. Nagyon tetszik!
Köszönjük Éva!

Kreatív, igényes munka! Jól visszaadja a felvázolt elképzelést, természetes hatás sikerült elérnetek. Eleinte a hegyek nem érvényesültek annyira, de így, hogy a növényeket nem engeditek olyan magasra, tök jó a perspektívája a scape-nek! (y)
Köszönjük! Már most magasabbak a növények mint az eredeti elképzelés szerint. Sok csak ideiglenesen van bent, néhány meg még nem is látszik. Igazán majd akkor mutat amikor a sziklák is bezöldülnek a moháktól (és nem az algától, mint most).

Én a stemeket 2-5 centivel lejjebb nyomnám és csinálnék egy verseny fotót. Igaz most mobilon nézem, de innen úgy tűnik nem is kell több növény. Nekem így bejön a hangulata.
Köszi Zoli! A növénymennyiséghez Te is rendesen hozzátettél! Azért még @Molnár Béla barátunk is vár legalább két hónapot a versenyfotózásig (15 napja lett feltöltve!).
A stemek nagy része nem marad, csak az indítást segíti. Lesz: Potamogeton elöl és Hm, Gratiola, Myriophylum guyana, Rotala macranda "red mini" a háttérben


View attachment 44695
Úgy érzem, a sok arca után ez már nagyon hasonlít az inspiráló képek alapján kibeszélt koncepcióhoz.:)
Még baromi sokat fogtok igazítani apró dolgokon -szerintem- de a váz úgy érzem összeállt(y)
Olyan jó kis bujkálós kukucskálós hangulata van és szép világos, ami nagyon jól áll neki.:D
Kíváncsian várom a sok apró részlet finomítgatását. Az lesz az igazi meccs!;)
Köszönjük Szabolcs! Igen jól látod, még sok finomítás van hátra (legalább 5 dolgot tudnék most rögtön variálni). Lehet hogy lesz pár növénycsere az előtérben is. Még kerül be néhány kisebb kavics. Hátra van a fák lombosítása stb. Nekünk viszont már így is tetszik!
S ha már itt jársz - mikor jársz felénk? Már befagyott a fád fölött a víz!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére