• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Az idősebbekből már nem tudok 10-12-t, csak 4-5 darabot megszámolni, de még mindig fenntartom hogy csak elbújik néhány. A fiatalabbak száma is csökkent, olyan 2-300 lehet most maximum, de láthatóan jól fejlődnek azok akik megmaradtak.

Az idősebbek ma 30 naposak, lassan majd megérnek az édesvízre. A fiatalok ma 11 naposak, elvileg ők is hamarosan túl lesznek a legnehezebb átalakuláson, ami a 14 és a 18 nap között zajlik le(úgy olvastam, ha az első hetet túl is élik, ekkor van a legtöbb elhullás). Ha lesz is elhullás, remélem egy 100+-os eresztést tudok majd produkálni.
 
Most nézem,hogy a mai fotón szereplő garnéla az úszó lábaival csapkodva megy mint egy torpedó aki mérgezett egérbek képzeli magát. Vízközt, nagyon ügyesen, előre úszik. De még csak 31 napos, elvileg 45 nap körül lehet tenni édesvízbe,de itt a topicban is olvasni olyan forrást ahol jóval korábban megtörtént. Megpróbáljam kipecázni?
 
Most nézem,hogy a mai fotón szereplő garnéla az úszó lábaival csapkodva megy mint egy torpedó aki mérgezett egérbek képzeli magát. Vízközt, nagyon ügyesen, előre úszik. De még csak 31 napos, elvileg 45 nap körül lehet tenni édesvízbe,de itt a topicban is olvasni olyan forrást ahol jóval korábban megtörtént. Megpróbáljam kipecázni?
Mi azt olvastuk, hogy akkor kell áttenni az édesvízbe, amikor körbe-körbe rohangál. Ezzel jelzi, hogy menne... ;-)
 
Érdekes. Az előző képen lévő fehéret most nem találom, ellenben előkerült néhány viszonylag jól fejlett lárva, nagyjából az a 10-12. Bár nehezíti a megszámolást, hogy az újonnan berakottak között is vannak már egészen jól fejlettek. Ha az említett 10-12 valóban a legelső alomból való, az azt jelenti hogy kb. 30-35% túlélte, ami átlagos aránynak mondható. De ne szaladjunk előre, ma 39 naposak az idősebbek, még van 5-6 napjuk elméletben az átalakulásig.

IMG_20220527_142921.jpg
 
Most voltam egy 3 napos nyaraláson,előtte 45 naposan átraktam 3 amanót édesbe, a szülők közé, de azokat egyszerűen nem találom. Sok a búvóhely, remélem megvannak.

Most elvileg a legidősebb lárvák 50 naposak, ha jól gondolom akkor a képen szereplő is annyi idős.



IMG_20220607_093916.jpg
 
Na, egyet felfedeztem azok közül, amiket néhány napja raktam át a szülők közé édesvízbe. Tehát ő már legalább 4-5 napja édesvízben van, teljes értékű amano garnéla(csak jó pici). Hamarosan lesz még néhány áthelyezett, ők még az első eresztésből vannak, a második nagy számúból nem sok maradt sajnos. Ennek okát nem tudom, de majd idővel kitapasztalom.
Tehát kvázi sikerült az első kis eresztésből nagyjából 10, de még párat át kell hozzá tenni édesbe.
IMG_20220608_184618.jpg
 
Zárásként egy megfigyelés(bár olvastam is valahol) hogy édesvízbe kerülés után sokkal gyorsabban kezdenek el nőni mint sósban.

Azóta pár nap alatt összeszedtem megint 30 valahány lárvát, nem sok,de ha abból is átalakul 10 körül, már megérte. Majd ha már több kört is felneveltem, összefoglalom a tapasztalataimat.

Jó lenne kicsit enyhíteni a vadon élő állomány nyomásán, így akinek van lehetősége, bíztatnék a próbálkozásra 🙂

IMG_20220612_100515.jpg
 
Zárásként egy megfigyelés(bár olvastam is valahol) hogy édesvízbe kerülés után sokkal gyorsabban kezdenek el nőni mint sósban.

Azóta pár nap alatt összeszedtem megint 30 valahány lárvát, nem sok,de ha abból is átalakul 10 körül, már megérte. Majd ha már több kört is felneveltem, összefoglalom a tapasztalataimat.

Jó lenne kicsit enyhíteni a vadon élő állomány nyomásán, így akinek van lehetősége, bíztatnék a próbálkozásra 🙂

View attachment 167589
Már rég óta kacérkodom én is a témával, mivel 2-3 petés nőstény mindig van nálam. Ha túl is teszem magam (elvi síkon) a hozzávalók nehézkes beszerzésén, mindig ott akadok meg gondolatban, hogyan fogom kiszedni a delikvenseket az akváriumból... 🙃 És itt el is hal a téma.😟
 
Már rég óta kacérkodom én is a témával, mivel 2-3 petés nőstény mindig van nálam. Ha túl is teszem magam (elvi síkon) a hozzávalók nehézkes beszerzésén, mindig ott akadok meg gondolatban, hogyan fogom kiszedni a delikvenseket az akváriumból... 🙃 És itt el is hal a téma.😟

Én nem véletlenül tartok egy kb 72 literes minimál berendezett akváriumot csak arra hogy abban legyenek a tenyészpéldányok. Növényesből sem lehetetlen mondjuk kihalászni őket egy kis türelemmel.
 
Kedves @NagyViktor
Mivel eteted az algát? Növénytápot vagy haleleséget érdemes használni.
Makrótól nagyon nő, én azt használtam. De csak a lárvák előtt mertem adni, a lárvák fejlődése alatt 0.2 ppm körül volt az nitrát, addig alig nőtt. Most hogy kiürült az egyik sós, 63 literesbe belenyomtam 10 ml makrót, és szépen fejlődik az alga újra. De lehet legközelebb félidőben is megtápozom a sóst, mert láthatóan jobban zöldül az üveg. Mire jönnek a következő lárvák, az alga magába építette a tápot.

Ha új indítású az akvárium, makró mellé be is kell oltani valamivel, nekem a chlorella por bevált, volt benne életképes spóra.
 
Back
Oldal tetejére