• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla szaporítása

Sziasztok! Nézzétek el, hogy nem olvastam vissza az elejéig mind a több száz bejegyzést, de van itt valaki akinek sikerült már felnevelni? Ez a többek által idézett" Logemann" szisztéma szerintem több sebből vérzik! Ès sajnos sokan sok egyéb marhaságot is idéznek, elhisznek. Èn 1 éve 2 etapban kb. 350 db-ot neveltem fel sikeresen. Ha valaki komolyan gondolja, hogy belevág tudok segíteni, de csak az kezdje, aki tényleg igazán elszánt, mert nagyon sok munka van vele!
Szívesen olvasnám én is, hogy miképpen csinálod.
Egyre többször foglalkoztat a gondolat, hogy nekem is meg kellene próbálnom szaporítani őket, mivel rendszeresen van 3 "Tank"-om, akik tele vannak petékkel.
 
Én speciel szívesen olvasnék egy másik működő verziót is. Köszi ha leírod részletesen.l

Szintén mai, 12 napos korban készült kép

View attachment 166341
Szia! Ez nagyon menő, Gratula a kicsikhez!
El tudnád mesélni, hogyan vitted sikerre a dolgot ?
(Gondolom a tavaly októberi próbálkozásod végül nem jött össze, eltűntél a témával...)
Sikeres felnevelést! üdv.: Árpi
 
Szia! Ez nagyon menő, Gratula a kicsikhez!
El tudnád mesélni, hogyan vitted sikerre a dolgot ?
(Gondolom a tavaly októberi próbálkozásod végül nem jött össze, eltűntél a témával...)
Sikeres felnevelést! üdv.: Árpi
Még egyelőre nem merem sikernek nevezni, mivel nálam tapasztaltabbak szerint a 14 nap körül tűnnek el legtöbbször, ha valami nem oké.

Amúgy igen, az októberi 100+-os eresztés 2 nap után tűnt el kb. Akkor még friss volt az akvárium, alga nélkül.

Az, hogy (ma már a 13. nap) eddig eljutottam azért lehetséges, mert van annyi természetes alga. A kevés alga azt jelenti, hogy többet kell etetned, hisz valamit kell enniük, de ezáltal a vizet terheled, ami ammóniát eredményez. Az alga hiánya itt a szűrés hiányát is jelenti, hisz az algák nagyon jó ammónia felvevők.

Szóval, nagyon nagyban megkönnyíti a dolgot egy jó algás sós akvárium. Amúgy Red Sea sót használok 25g/l koncentrációban, az akvárium 63 literes, 15 wattos t8 fénycső megy sok-sok órát, vagy 16-ot legalább.

Majd jelentkezek a további alakulásról. Sajnos ez kis eresztés volt, csak kb 30-at tudtam át tenni, de ha ebből sikerül valamennyi, az nagyon jó jel a későbbiekre.
 
Még egyelőre nem merem sikernek nevezni, mivel nálam tapasztaltabbak szerint a 14 nap körül tűnnek el legtöbbször, ha valami nem oké.

Amúgy igen, az októberi 100+-os eresztés 2 nap után tűnt el kb. Akkor még friss volt az akvárium, alga nélkül.

Az, hogy (ma már a 13. nap) eddig eljutottam azért lehetséges, mert van annyi természetes alga. A kevés alga azt jelenti, hogy többet kell etetned, hisz valamit kell enniük, de ezáltal a vizet terheled, ami ammóniát eredményez. Az alga hiánya itt a szűrés hiányát is jelenti, hisz az algák nagyon jó ammónia felvevők.

Szóval, nagyon nagyban megkönnyíti a dolgot egy jó algás sós akvárium. Amúgy Red Sea sót használok 25g/l koncentrációban, az akvárium 63 literes, 15 wattos t8 fénycső megy sok-sok órát, vagy 16-ot legalább.

Majd jelentkezek a további alakulásról. Sajnos ez kis eresztés volt, csak kb 30-at tudtam át tenni, de ha ebből sikerül valamennyi, az nagyon jó jel a későbbiekre.
Köszi a helyzetjelentést és a receptet, várom a további fejleményeket és drukkolok,hogy sikerüljön felnevelni őket!
 
Na, ilyen szerencsém is régen volt. Hozattam Szegedről 6 amano garnélát rokonnal, és a zacskóban eleresztette a nőstény a lárváit.
A felnőtteket átraktam a nekik szánt akváriumba, a zacskó tartalma mindenestől ment a most is üzemelő amano nevelő akváriumba. Most ott olyan 10-12 db. 19 napos lárva van, legalább tudják majd hova kell fejlődni.
A kép nem tartalmazza az összes lárvát, lentebb is úszkál még jó pár. Én legalább 1000-re saccolom a számukat. Szóljon aki a képen megszámolta mindet😃


IMG_20220507_223910.jpg
 
Gratula hozzájuk👏🏻👏🏻 a három hetesekböl még mindig 10-12 darab van?
A napos lárva képek nagyok jól sikerultek💪. Kiváncsi vagyok, mennyi cseperedik fel. Csak igy tovább👍🏻

Tegnap egyszerre csak 4-5 körül tudtam őket megszámolni, de simán lehet hogy néhány valahol máshol lent evett mondjuk és nem láttam pont. Majd átalakulás körül kiderül.

Köszi, én is nagyon kíváncsi vagyok, ekkora kiindulási mennyiségből már van esély sok felnevelésére. Elvileg ma jön meg a liquizell, eddig ugye chlorellával etettem, de feladtam részben a különcködést ebben. 😃
 
Back
Oldal tetejére