• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Álca-Kaméleon" hatású akvárium a fogászati váróban.

Sziasztok!

Bocsánat irogatás közben jöttek a reakciók!

Köszönöm a gratulációkat!

inadsz said:
kíváncsian várom, hogy milyen lesz a saláták fejlődésével!!
Kb. két-három hónap, így, hogy rendes világítás, szűrés üzemel felette-alatta.

inadsz said:
arra csúnya vágásra kéne tenni valamit.
attibva said:
valami mohát kéne telepíteni, de olyan lefolyós stílusban, tehát ne egy "kalapot" ültess rá!

Igen tervbe van, ötleteiteket szívesen fogadom!

inadsz said:
Ahogy elnézem a bútor volt a legdrágább, nem gondoltam volna, de az összetettsége miatt lehet.

Igen, két részből áll, vagyis a felső 60cm-es L-alakú darab két csavar kitekerése után leemelhető.
Külön nyíló, zárható ajtók, a kerekek sem voltak olcsók, a tető két részben nyitható, hogy mindíg legyen fény a matatáshoz, stb... .
De szépen belesimul a háttérbe, ami nekem tetszik!

A.ttila
 
Sziasztok!

Eszembe jutott egy fontos kérdés!

Bent van a szűrőben 125mg Seachem Purigen.
Egyébbként fantasztikus anyag, az első képeken látszik milyen tiszta a víz (nekem még nem volt ilyen élményben részem saját akváriumban)!
A berendezésnél nyomtam 5-5 pumpálásnyi GA microt-macrot, ma megint, mert olvastam hogy a tápokból is kivehet egy kicsit.
Szerintetek milyen mennyiségre álljak rá (heti egyszeri adag, vagy naponta, de csak munkanapokon van lehetőség)?
CO2 nincs, Carbózni tudok.
Világítás napi 6 óra.
A növényzet lassan nővők (Anubias, Bolbitis) és mohák, meg a Hidrocotile.

Köszönettel!

A.ttila
 
Szia Viktor!

Köszönöm a gyors választ!

Hetente 5-5 pumpálásnyi táp és napi 1 pumpálásnyi Carbo elég lehet?

Köszönettel!

A.ttila
 
Egy kis Flame moss-t tudnék elképzelni még a tetejére, meg még egy kis hydrocotyl SP-t olyan fel-felbukkanó stílusban, bár lehet ezzel a technikai adottsággal nagyon hamar befutná az egészet, és épp a mohás lényeg veszne el...
Mindenesetre nagyon-nagyon király lett, kíváncsian várom a fejlődést!
 
Wilson, a flame azért nem jó, mert akkor olyan lenne, mintha egy (punk) pompom lenne ráültetve a csonkra!
 
:D
Szerintem akkor weeping moss, az jó esőerdő hangulatú nekek, fáról lecsüngő moha ;)
 
A. Kavicsos said:
Szia Viktor!

Köszönöm a gyors választ!

Hetente 5-5 pumpálásnyi táp és napi 1 pumpálásnyi Carbo elég lehet?

Köszönettel!

A.ttila
Én szintén Green Aqua Micro+macroval tápozok low-tech-ben. A napi adagot adagolom hetente, illetve carbo-t napi szinten. ;)
 
Sziasztok!

inadsz said:
Szerintem akkor weeping moss, az jó esőerdő hangulatú nekek, fáról lecsüngő moha

Köszönöm Dani, rákerestem, tényleg jól néz ki!
Csak meg marad vajon Co2 nélkül?

stevo said:
Én szintén Green Aqua Micro+macroval tápozok low-tech-ben. A napi adagot adagolom hetente, illetve carbo-t napi szinten

Köszönöm István, akkor heti 4-4 pumpa GA táp, plussz napi 1 Carbo.

A.ttila
 
Sziasztok!

inadsz said:
Azt írja hogy low tech növény, szóval jó lesz ;)

Köszönöm Dani!

A képeket nézegetve azt vettem észre, hogy az esőztetőt nagyon megvilágítják a lámpák.
Valószínű leragasztom fekete fóliával a lámpák alatti üveglap hátsó szélét is, gondolom az algásodása is hamarabb megindulna a csőnek, ennyi beeső fénynél.

Írjatok, ha valamit még láttok, amin érdemes lenne változtatni.

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma reggel bevittem a Feleségemet a rendelőbe.
A tapadókorong erősen kifehéredett, az esőztetőt a bal oldali elengedte.
Valószínű akkor inkább fekete lesz.
A víz tiszta.
Néhány fonal alga sodródott szét, azok közül amik a berakott növényeken voltak (vagyis nem nőttek, leválltak).
A kisebb tető üveget hoztam el a csövezés helyének kivágatásához.

Csináltam három oldalról képeket, sajnos a tapadókorong visszaigazításánál egy kis fehér trutyi a vízbe került, így nem teljesen tiszta.

IMG


IMG


IMG


A hétvégén csinálok egy vízcserét, meg kiszedegetem a kóbor fonalakat (most kezdődött a rendelés).

A.ttila
 
Szerintem ha minden megindul nagyon frankón fog kinézni :clap: várom a dzsungelesedést ;) asszonykád megbékélt már vele?
 
Sziasztok!

Dorci said:
Szerintem ha minden megindul nagyon frankón fog kinézni :clap: várom a dzsungelesedést ;)

Köszönöm!
Már én is nagyon várom, hogy eltűnjenek a harisnya szálai, legközelebb azért kipróbálom a hajhálót, sokkal diszkrétebbnek tűnik!
A lávakövek színe azért nem annyira zavaró, mert hasonlít a Red moor gyökérhez.

Dorci said:
asszonykád megbékélt már vele?

Inkább beletörődött!
Egyébbként már a páciensek közül valaki kérdezte hogy milyen halak lesznek bele téve.


A.ttila
 
Sziasztok!

Sajnos tévedtem, van frissen nőtt fonal alga az akváriumban!
Más gyanús barna foltok és zöld szálacskák is megjelentek egy hét után.
Sok lehet a fény így kezdetekben (H., Cs. 13-21h-ig, K., Sze., P. 08-14h-ig, Szo., V. 14-21h-ig).
Le fogok venni belőle, főleg a hétvégit tudom jobban csökkenteni.
Valószínű az indítást követő két napos különbséggel adagolt 2x5-5ml GA táppal is túl lőttem a célon.
Ma csinálok egy feles vízcserét, kiszedem a fonál nagy részét és rászabadítok néhány algaevőt.

A csövezésnek levágattam a sarkokat az üvegtetőből, de ahol kettő egymás mellett van, ott elég nagy szabad felület lett, ezért egy plexi lappal fogom letakarni, amiből pontosan kikanyaríthatom az íveket és erre ragasztom a fekete fólia csíkot az esőztető árnyékolására.

Távolról még jó:
IMG

Közelről már kevésbé:
IMG


IMG


IMG


A.ttila
 
Engem egyáltalán nem zavarnak a kövek:)

Azzal a tápbombával lehet kicsit tényleg túllőttél a célon.. no meg hát a világítás ...nem tudom jó lesz ez a halacskáknak hogy ennyire össze vissza? :crazy: már arra gondolok hogy egyszer reggel van fény egyszer este...azt értem hogy akkor van rendelés gondolom..nem is tudom mi lenne a jó megoldás..

Azért kitartás, ha beáll a rend minden szép lesz ;)
 
Sziasztok!

Dorci said:
a világítás ...nem tudom jó lesz ez a halacskáknak hogy ennyire össze vissza? :crazy: már arra gondolok hogy egyszer reggel van fény egyszer este.

Remélem megszokják, végül is heti rendszerben működik!

Voltam is bent, az időzítőt átállítottam, de.:8.15-13.15.h-ig, du.:13.45-20.15h.-ig, hétvégén 16-21h.-ig.
Három vödör vizet vettem ki az akváriumból, majdnem rosszul lettem, hogy most ezt a Wc-be öntsem, mikor látványra inni lehetett volna belőle (amiket kiöntözök a többi akváriumból azok jobban hasonlítanak a teához, mint a vízhez), na de megtettem.
Kicsit keményebb vizet öntöttem helyette, csak 20 százalékban volt benne RO, hátha ez is csökkent a fonalasadáson.
Az ablakon lévő szalag függönyt is megigazítottam, mert egy 20cm-es sávon közvetlen fény jutott be az üvegre, így már csak a lámpától kapja.

Beköltöztettem 5 Amano garnélát és 2 Szivárvány algázó gébet.
Van mit enniük.
Remélem nem lépnek meg holnapig, mert addig van rés a rendszeren!

Egy komolyabb probléma vetődött fel viszont!
Eleresztette az esőztető végén lévő lapkát a ragasztó és a cső végén nyomja a vizet ezerrel (már tegnap is gyanús volt az áramlás, de akkor még nem láttam az igazi problémát).
Arra gondoltam, hogy a megváltozott áramlás miatt is algásodhat jobban.
Nem tudtam még kiötleni, hogyan fogom ezt megoldani!
Miután nem volt eddig külső szűrőm, a gyári esőztető meg sokkal vékonyabb mint amit csináltam, ezért nem tudom mivel pótoljam a ragasztás idejére!
Ha ebben tud Valaki segítséget nyújtani azt megköszönném!

Nappali fényben, lámpa nélkül:
IMG


Az első lakó:
IMG

Mögöttem a terítet asztal:
IMG

Alig látszom:
IMG

Kicsit ijedten:
IMG


A.ttila
 
Nekem csak "sufnituning" ötletem lenne ha gondolod privátban megosztom, mert nem vállalnám fel a nyilvános kövezést :D
 
A. Kavicsos said:
Sok lehet a fény így kezdetekben (H., Cs. 13-21h-ig, K., Sze., P. 08-14h-ig, Szo., V. 14-21h-ig).

Hát ez elég érdekes volt. Főleg a csütörtökről péntekre váltáskor 9-kor lekapcsol és már nyolckor kapcsol is fel. De a legdurvább a péntekről szombatra. 24 órát nem világít. :) Nem túl átgondolt a világítás.

Egyébként nem is értem, hogy miért nem lehet minden nap 13:00-21:00-ig világítani?!

A. Kavicsos said:
Voltam is bent, az időzítőt átállítottam, de.:8.15-13.15.h-ig, du.:13.45-20.15h.-ig, hétvégén 16-21h.-ig.

Na ennek megint mi értelme, hogy 13:15-kor lekapcsol és fél óra múlva 13:45-kor bekapcsol?

Egyébként a fonaladat nyugodtan betudhatod szerintem annak, hogy az ablak előtt van az akvárium.
 
Back
Oldal tetejére