• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Álca-Kaméleon" hatású akvárium a fogászati váróban.

Sziasztok!

Dorci said:
Nekem csak "sufnituning" ötletem lenne ha gondolod privátban megosztom, mert nem vállalnám fel a nyilvános kövezést :D

Köszönöm Dorci, minden megoldás érdekel!


HoZee said:
Hát ez elég érdekes volt. Főleg a csütörtökről péntekre váltáskor 9-kor lekapcsol és már nyolckor kapcsol is fel. De a legdurvább a péntekről szombatra. 24 órát nem világít. :) Nem túl átgondolt a világítás.

Egyébként nem is értem, hogy miért nem lehet minden nap 13:00-21:00-ig világítani?!

Köszönöm Zoli az észrevételedet!

Miután ez egy fogászati rendelő várója, ezért a rendelési időhöz van állítva a világítás is, három nap délelőtt, két nap délután van bent a Feleségem!

A hétvégén azért gondoltam az estig tartó világítást, mert egy köríves épület van az ablakkal szemben, hátha felkelti az ott lakók érdeklődését a különleges esti fény (a másik ablakban a fogászat reklámja van).

HoZee said:
Na ennek megint mi értelme, hogy 13:15-kor lekapcsol és fél óra múlva 13:45-kor bekapcsol?


Bocsánat lusta voltam kiírni ismét a napi bontást (nem ugyanazon napokról van szó)!

HoZee said:
Egyébként a fonaladat nyugodtan betudhatod szerintem annak, hogy az ablak előtt van az akvárium.

A másik, fal oldali felében is van!
Most már ezt is megoldottam:
A. Kavicsos said:
Az ablakon lévő szalag függönyt is megigazítottam, mert egy 20cm-es sávon közvetlen fény jutott be az üvegre, így már csak a lámpától kapja.


Várom a további észrevételeiteket!

Köszönettel!

A.ttila
 
Ezt én értem, hogy fogászati váró, meg hogy rendelési idő, de mi köze van ennek az akvárium világításához?
Talán mikor nincs rendelés, akkor áramtalanítják az egész épületet?
Nem hinném, hogy a növények hosszú távon tolerálni fogják ezt az összevisszaságot.
A tápokat is ehhez mérten adagolod?

Nagyon kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége, de szerintem sok jó nem.

Ne haragudj a sok negatívumért, de én úgy gondolom, az ember ha már élőlényeket tart, akkor próbálja szem előtt tartani, hogy nekik mi a jó, és ne azt hogy mi a praktikus. Ha már ennyi időt, energiát, pénzt beleáldoztál, akkor ez már szerintem tényleg a minimum lenne.

És akkor mi van, ha valaki reggel megy és nem megy a világítás? Ha ez fontos neki kérjen délutánra időpontot. :)
 
Kicsit egyetértek a világításban...nem egészséges ez a rendszertelenség...mivel 3 nap van délelőtt és "csak" kettő délutáni rendelés úgy én azt javasolnám hogy inkább délelőtt fusson, vagy valami köztes megoldásban..pl 10-11-től délután 3-4-ig, akkor mindkét időben látható ha valaki visszatérő vendég lenne :) nálam például délután fél 3kor kapcsol be és este 10ig megy, mert délelőtt elég fény van ahhoz hogy ha valaki akar akkor belenézhessen. Gondold át Atti
a tuningot meg elküldöm :)
 
Sziasztok!

Dorci, Zoli megértem az aggodalmatokat!
Tudom hogy sokmindent másként csinálok mint ami itt a Fórumon elfogadott, követendő (de a rossz példa is péda és leírom a hibáimat is, ezért légyszíves nézzétek el nekem)!
Akkor ez most egy olyan kísérlet lesz , amelyben kiderül, hogyan tolerálják a növények azt amikor a hét négy napján délelőtt felhős az ég és délutánra süt ki a nap, három napon pedig fordítva.

HoZee said:
A tápokat is ehhez mérten adagolod?

A micro, macro heti adagolásban megy (miután nincs CO2 adagolás a napi adag hetente), a carbo pedig a világítási időszak kezdetében.

Dorci said:
a tuningot meg elküldöm

Köszönöm!

A.ttila
 
Az igazság az , hogy én sem feltétlen követem az "előírásokat" csak a józan eszünk mondatja szerintem, hogy valahogy nem jó...most függetlenül attól hogy lesz e alga vagy sem. Meg persze valószínű kidögleni nem fog semmi de az is valószínű hogy érdekes jelenségek is lesznek. Ha meg lesznek halak azok lehet nem fognak mindent tolerálni. Egyébként csak biztatni tudlak, a puding próbája az evés :D csak óvatosságra int szavam... ;)
 
Sziasztok!

Tegnap este Necro jóvoltából (meg mert talált még az akváriumában) 11 kifejlett Amanó garnélával szaporodott az álomány.
Szerintem így már elég lesz.

Az a géb amelyik fakó volt nem fog megmaradni, nagyon gyengének láttam.

Az alga helyzet egy nap alatt nem változott.

A plexi lapot Édesapámmal faragtattam ki a fűrészgéppel (neki nagyobb rutinja van), tökéletesen illeszkedik a szűrőcsövezések köré, szökési esélyek nullázva!
Ragasztottam rá 5cm széles fekete dekor fóliát, így már nem világít az esőztetőre a lámpa.

Az esőztető végét jövő hét végén ragasztom meg.

A.ttila
 
Sziasztok!

Csak pár kép:
IMG


IMG

Gondolom, hogy nem albínó (inkább a végét járja):
IMG


A.ttila
 
uh szegény kicsi algagéb elég ratykón fest...lehet ki kéne venni nehogy megfertőzze a másikat ha valami olyan baja lenne...olyan kókadtnak is tűnik.
 
Sziasztok!

Dorci said:
uh szegény kicsi algagéb elég ratykón fest...lehet ki kéne venni nehogy megfertőzze a másikat ha valami olyan baja lenne...olyan kókadtnak is tűnik.

Ma voltam bent megnézni milyen a helyzet az akváriumban.
Sajnos csak az egyik gébet láttam, de az egészségesnek látszik, szépen takarított, az Amanókkal karöltve.

Csökkent az alga menyiség (persze miután több tényezőt is módosítottam egyszerre és még elég friss az akvárium nem tudom, hogy egyvalami, vagy az összes együttesen hozott eredményt)!

A Karácsony mohás kő is kezd magához térni, rengeteg apró világoszöd hajtást láttam rajta mindenhol!
Az itthoni akváriumom felett amiben eddig tároltam, csak 3db 13w-os bútorvilágítás volt fölötte, kétsávos 6500k-es csővel.

A hétvégén halasítok!

A.ttila
 
Sziasztok!

Sajnos a rövid hétvége miatt nem tudtam az esőztetőt megjavítani, így egy héttel csúszik a halak áttelepítése!
Pedig nagyon fontos lenne a vég lezárása, főleg mióta láttam LGA fényképén az Algaevő gépet a befolyó csövében!
Több mint egy hete nem láttam az akváriumot, remélem minden rendben!

A.ttila
 
Sziasztok!

A fonal algát teljesen lepucolták.
Lett helyette más!
Sajnos nem volt időm a múlt héten vizet cserélni.
A megmaradt algaevő géb jól van, dolgoznak az Amanók is szépen!

Bekerültek a halak és 5db átlátszó Neocaridina garnéla.

Holnap csinálok vízcserét, visszarakom a megragasztott esőztetőt, lehúzom az algát (azért talán marad a fogyasztó társaságnak is).

Pár algás kép:
IMG


IMG


IMG

A Bolbitis hozza a rügyeket minden levél közben, nagy gond nincs:
IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap megejtettem a vízcserét (kezelt csap, 35l).
Leszedtem az üvegről az algát.
Kihúztam a beszívókból a beragadt fonal algát (már alig maradt).

Visszacseréltem az esőztetőt (végül találtam egy használaton kívűlit).
Az egyik beszívónak is leesett a véglezárója, úgy hogy azokat is újra kell ragasszam (Uverapid 5 percessel csináltam) a hétvégén.

A halak jól vannak, szépen szétszóródva úszkálnak, kitöltve az egész teret.

A fa szőrösödik egy kicsit (kezdődő ecset), próbálok sűrűbb vízcserét alkalmazni, ha az kevésnek bizonyul, teszek bele Sziámi algázót.

Legközelebb levágom a megviseltebb leveleket az Anubiasokról, Bolbitiseről, már mindegyiken van friss hajtás!

IMG



IMG



IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Con_Sole said:
Egész tetszetős lesz, ha mindenhol "kinövi" a harisnyát.

Köszönöm, már én is nagyon várom!

Érdekes, hogy két nap alatt is nőttek a növények (ma meglepődve tapasztaltam a változást)!
Akinek nincs plusz CO2 adagolás rakjon két hét után halakat a medencébe, mert kell a növények növekedéshez a gáz (és minden más módszerrel ellentétben így egyenletesen jelen van a medencében - igaz nem túl sok ,de több mint a halak nélkül)!

A Feleségemet első lépcsőben az etetés feladatával bíztam meg (már enyhül)!
Első kérdése : "Nem heti egyszer kell adni nekik?!"

Azt hiszem a napi Carbó adagolással még várok!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
A Feleségemet első lépcsőben az etetés feladatával bíztam meg (már enyhül)!
Első kérdése : "Nem heti egyszer kell adni nekik?!"

Azt hiszem a napi Carbó adagolással még várok!

A.ttila

:D Ismerős... Én inkább nem bízom meg semmivel... Nállunk a probléma már a vízcserénél jelentekezett: "Te nem lesz így kicsit sok a viz számlánk?" Ezt ügyesen elhárítottam azzal, hogy a növényeket meglocsolom vele, így nem megy a pocsékba. Azóta inkább csak hagyom, hogy nézegesse. Illetve mivel imádja a vitorláshalakat, kapott kettőt ajándékba. Mondjuk azt is megmondtam neki, hogyha elkezdik nyesztetni a kisebbeket, akkor kénytelenek leszünk nekik berendezni egy új akváriumot! :cool:
 
Szia!

Con_Sole said:
Nállunk a probléma már a vízcserénél jelentekezett: "Te nem lesz így kicsit sok a viz számlánk?"

Szerintem ez csak egy kis egészséges féltékenység, csak nem merik kimondani, hogy: Miért nem velem (vagy a gyerekekkel) foglalkozol egy kicsit többet?!"

Con_Sole said:
Mondjuk azt is megmondtam neki, hogyha elkezdik nyesztetni a kisebbeket, akkor kénytelenek leszünk nekik berendezni egy új akváriumot! :cool:

Azt hiszem ez csak olaj lenne a tűzre!

A.ttila
 
Sziasztok!

Sajnos egy hét megint kimaradt karbantartás nélkül!

A kavicsokon megjelent egy kis zöldülés.
A régi leveleken ecset alga.
Az üveget is át kellett plasztikolni.

A halak, garnélák jól vannak!

Csináltam egy aljzat porszívózást is 30 százalék előkezelt csapvíz cserével egybekötve.

Levágtam az ecsetesebb leveleket.

A beszívókat a hétvégén kicserélem.

Takarítás előtt:
IMG

IMG

IMG

Utána:
IMG

IMG

IMG

A legnagyobb csiga:
IMG

Távolabbról:
IMG


A.ttila
 
Már sokkal jobb, hogy kezd eltűnni a háló a mohák alatt. Ha jól látom van egy kis hydro is benne, nem próbálod meg lefuttatni a talajra, talán lesz szép kis mező belőle.
 
Sziasztok!

Megint két hét telt el!
Meg csináltam a beszívó cserét.
Üveg plasztikolást.
30 százalék vízcserét aljzatporszívózással.

Eléggé elszaporodott a zöld pont és az ecset alga, megpróbálom a dupla tápozást.
Az esőztetőt pedig megemeltem (levágtam az átkötő csőből, csúnya volt egyébbként is a víz alatt), hátha az is segít valamit, de azt hiszem a végső megoldás a tölcsér lesz.


Pár kép:
IMG


IMG


IMG

Takarítás után:
IMG


IMG


IMG

Egy itt született bébi a háromból:
IMG

Egy kékes színű beazonosítatlan legyezőkarú garnéla (az Amanók özé keveredhetett):
IMG


A.ttila
 
Back
Oldal tetejére