• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Álca-Kaméleon" hatású akvárium a fogászati váróban.

Az alga azért van mert a mohák elkezdek tetemes mennyiségű koszt raktározni. Most hogy már megnőttek kicsit elég sok mulmot fognak meg. Ha őket alaposan kiporolod és kiporszívózod az alga is visszaszorul.
 
Köszönöm Viktor a jó tanácsot, megfogadom!

Az igazság az, hogy a kavicsok közül is két hete szívtam ki a mulmot először!
Elég sok begyűlik közéjük, ezért gondolkozom mégis valamilyen apró szemű aljzaton, homokon.

Meg egy kis átalakítás is motoszkál a fejemben!
Ahogy többen is ajánlottátok, kicsit hátrébb és lejebb telepíteném a fát (két ág rövidítésével megoldható) akkor az előre nyúló ág sem ér az üveghez és a másik három is egy szintre kerül (mármint talaj szintre, mert most kettőből az egyik mindíg lebeg fölötte).
A lávaköveket meg úgy rendezném, hogy körbe odaférjek az aljzatporszívóval mindenhova.

A Hydrocotil nem igazán burjánzik, azért is gondoltam a táp emelésén.

Előfordulhat, hogy a lávakő megköti a tápanyagokat (a porózus szerkezet csapdába ejti a bacik segítségével)?

Ha valaki felismeri az utolsó képen szereplő garnélát, az legyen szíves a nevét leírni!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

Voltam karbantartani!

Algakaparással kezdtem az üvegről.
Kiszívtam a mulmot a kavicsok és a mohák közül.
50 százalék kezelt csap víz csere.
Tápot emeltem: 6-6 pumpa GA táp 2/hétre, plusz külön adagoltam 5ml káliumot, 5ml nitrátot ( Easy life), itthon csökkent utána az ecsetesedés.


A csigaevők szépen dolgoznak, de Pajzs csigákból van a legtöbb, szerintem azt nem bántják!

A szokásos három nézet:

IMG


IMG


IMG


Ez még mindíg érdekel:
(korábbi bejegyzésemből)

Előfordulhat, hogy a lávakő megköti a tápanyagokat (a porózus szerkezet csapdába ejti a bacik segítségével)?

Ha valaki felismeri az utolsó képen szereplő garnélát, az legyen szíves a nevét leírni!

Köszönettel!

A.ttila
 
Lehet, hogy ez nálam már fétis, de szép zöldek a növények! :) Lassan benövik a neccharisnyát is a mohák. :)

A garnéla nekem amanonak tűnik, bár a kép eléggé elmosódott sajna. De még az is lehet, hogy vad heteropoda.
 
Szia!

Lehet, hogy ez nálam már fétis, de szép zöldek a növények! :) Lassan benövik a neccharisnyát is a mohák. :)

A garnéla nekem amanonak tűnik, bár a kép eléggé elmosódott sajna. De még az is lehet, hogy vad heteropoda.

Köszönöm, alakul!

Erre gondoltam:

Egy kékes színű beazonosítatlan legyezőkarú garnéla (az Amanók özé keveredhetett):
IMG



A.ttila
 
Szia Szilvi!

Biztos hogy sepregető, csak pontosabban nem találom!

Az üvegnek hosszúkás ollói vannak!

Azért köszönöm a törődést Mindanyiótoknak!

Majd csak meg lesz az igazi neve!

Egyébbként meg az algaevő gébemet most nem láttam!


A.ttila
 
Moszat korábban már megfejtette, mert nálunk is volt egy szép példány anno a 240L-es HC-s akiban. De most nekem sem ugrik be.
 
Sziasztok!

Mindenkinek igaza volt aki azt jósolta hogy sok algám lesz!

Ezért legközelebb csinálok egy szűrő takarítást.
Aztán szétszedem az akvárium belsőt a következő alkalommal.

Változtatások:
agyagos aljzatot rakok a láva kövek közé harisnyában és magasabbra, keskenyebbre építem,
hátréb és lejjebb helyezem a dekorfát két ág levágásával,
valamilyen előtéri növényt telepítek szintén táptajba, agyagos aljzatba és csak pár dekor kavicsot hagyok meg.

Később még a befolyót cserélem.

A jelen álapot sem katasztrófális, de az üveg elég nagy területen volt zöld.
A dekorokon több helyen van ecset alga.
A halak garnélák jól vannak, (a gébet most sem láttam) a kis csigaevők is sokat nőttek az elmúlt 3 hétben.
A Pajzs csigák szinte teljesen eltüntek, a Helenás topicban is írtam, hogy megfúrják a házukat (tele van a kavics alatti rész lyukas házakkal)!

Valahogy el kell érnem, hogy ez az akvárium is működjön havi karbantartással!

Minden ötletet szívesen látok!

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

A kavicsok alá JBL Zanzibárt rakok (feketét), de nem teszem vissza az összeset.
Megvettem a 4db fekete tapadó korongot.
A belső üregbe A.N. pro soilt teszek.
Van végre csőtisztító kefém!

A Feleségem szertint most nem algás az üveg.

A hétvégén majd megnézem!

A.ttila
 
Sziasztok!

Azóta bealgásodott!

Vettem Törökbálinton 5 Otocinklust, meg egy Sziámi ormányos márnát!
Sajnos az átalakításra csak holnap lesz időm, így csak betranszportáltam a halakat (így legalább látom mit dolgoznak egy nap alatt)!
Tehát holnap délután nekiesek!

A.ttila
 
Sziasztok!

Azóta bealgásodott!

Vettem Törökbálinton 5 Otocinklust, meg egy Sziámi ormányos márnát!
Sajnos az átalakításra csak holnap lesz időm, így csak betranszportáltam a halakat (így legalább látom mit dolgoznak egy nap alatt)!
Tehát holnap délután nekiesek!

A.ttila
Akkor hajrá:) , fényképezőt vinni, a részleteket dokumentálni tessék!!!
 
Sziasztok!

Hát megtörtént!

Szépen dolgoztak az algaevők ( a Sziámi a Karácsony mohára is ráugrott)!

Kiszedtem az összes dekort!
A Fissidensesek nagyon barnák lettek, azokat nem is tettem vissza.
A mohásat úgy is le legelte volna az Ormányos!
Vagyis csak a Lomariopsisosokat (7db) tettem vissza miután megrövidítettem a fa három ágát.

Kitakarítottam a szűrőt is, csövestül, ki- és befolyóstul.

Kaptak fekete tapadó korongot a plexi csövek.
Az Uverapid sem tökéletes a ragasztáshoz, az egyik beszívó takarítása közben a csőtisztítóval sikerült kinyomnom a végét!:mad:
Alátámasztottam két nagy kővel ideiglenesen a véget.

A JBL Sansibar fekete homokját raktam a kavicsok helyett (erről bővebben a saját topicjában).

Lefényképeztem az algatanyát!
Az átalakítás utáni állapot nagyon homályos volt, arról nem csináltam (meg közelített az éjfél)!

Az algásodást több minden okozhatta:
nagyon koszos volt a szűrő,
kevésnek tűnt a tápozás (valamivel meg kell környékeznem a Feleségemet a halak etetése melett a növényekre is fordítson egy héten egyszer egy pár pumpálásnyi időt),
minha a lávakő hátráltatná a növények fejlődését (a Naspolyánál sem nőttek úgy, ahogy szoktak itthon fára kötözve),
sok mulm gyűlt a kavicsok és mohák között,
hiányoztak az algaevő halak, csak az Amanók nem győzték a termés fogyasztását,
kb. ennyi.
Remélem most jobb lesz!

Még a növények nyesegetése és rendes elhelyezése hátra van, arra már nem volt energiám!

A halak, garnélák jól érzik magukat (az algaevő géb nincs meg)!
A Helenák amik nálam születtek (8db) már centis méretűek, más csigákat nem is láttam.


A rút képeket majd este!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ebből vegyszeres tisztítás lesz szerintem!

Az biztos nem!
Egyszer használtam gyógyszert a 23 év alatt egy uszony rothadásos járványnál (kicsit túlszaporodtak a Guppik), nem vagyok híve a vegyi anyagoknak!
Keresem az okot (okokat)!

És még azt hittem az én akim algás!:eek:
Mielőbbi gyógyulást kívánok az akinak!
A lávakő,hogy hátráltatja a növények fejlődését?

Köszönöm a részvét nyílvánítást Jani!
Még azért nem temetem!

Valahogy nem úgy nőnek rajta a növények ahogy kellene!
Másként nem tudom megfogalmazni.
Hasonló körülmények között fára kötözve sokkal szebben, gyorsabban nőnek!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma volt lehetőségem ránézni az akváriumra.
Nem látok újjabb alga telepeket.
Majd vasárnap megyek cserélni a beszívókat, mert sikerült plexi ragasztót vennem.
Akkor megejtem a karbantartást is, meg fotózok ha jók lesznek a fényviszonyok.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére