• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

"Álca-Kaméleon" hatású akvárium a fogászati váróban.

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Most nem lát senki!
(Meglepetés lesz a Feleségemnek!)

Ezért elkezdem a hamarosan elkészülő akvárium naplóját!

A kezdet:

Két éve nyáron a tiszánál töltöttem pár napot a Családdal.
Kirándulni mentünk Miskolc-tapolcára a barlang fürdőbe.
Útban oda felé a Feleségem hívta fel a figyelmem "Ott egy díszállat kereskedés!" felkiáltással!
A helység neve Mályi, komoly méretű komplexummal (kerti tótól a kutya-macskáig, akvátiumtól a rágcsálókig minden), kis és nagykereskedelem.
Sejthetitek hogy az egy perces átrobogás helyett fél órás nézelődés lett a vége.
S ha márbent voltam vettem egy terjedelmes Red mor fát 1800Ft-ért (már áztatom 3 hónapja, nem szeretem a meglepetéseket, sem a "fára nőtt" köveket).

Folytatás némi gyűjtögetés után, egy 45x45x45-ös (92l) kocka ragasztatása (fekete ragasztóval), tető sinnel.

Megterveztem hozzá a szekrényt.

Vettem egy Akvakertész társunktól egy Eheim Prof III 2071-es szűrőt (az első külsőm).

A világítást Power compaktal oldom meg.
Először 2x36W-oshoz vettem meg mindent,majd rá kellett jönnöm, hogy nem lesz egy jó ideig Co2, így kicseréltettem 2x24w-osra (hála a Tungsram boltos Úrnak aki segítőkészen, szó nélkül cserélte).

A gyökéren kívűl láva kövek lesznek Pterophyta sp.-vel befuttatva, világos homok lilás-kékes színű kvarcit kavics dekorációval, háttérnek hasonló színű öntapadós fóliával.

Halak: valami hasonló színvilágú dánió, vagy pontylazac csapat, Otocinklusok, Sziámi algázók.

Garnéla: Amano.

Növények: Anubias barteri var. nana, Bolbitis heudelotii, Cryptocoryne crispatula var. balance (az utóbbi táptalajos cserépbe ültetve).

Tápozás: Green Aqua Micro, macro.

Indítás: a két Ünnep között.
 
Egyre komolyabb fákba vágod fejszéd Atti, le a kalappal. :thumbup: Főleg ennyi akváriumot folyamatosan felügyelet alatt tartani, nah az a nem piskóta...
 
Bizony látszik, hogy szeretnéd minél jobban űzni a hobbit és már tudatosan tervezel előre.
Sok sikert :thumbup:
 
Sziasztok!

inadsz said:
Bizony látszik, hogy szeretnéd minél jobban űzni a hobbit és már tudatosan tervezel előre.
Sok sikert :thumbup:

Köszönöm Dani!

Legtöbbször nem az elképzeléssel, hanem az anyagi részével van a probléma (minden értelemben)!
Persze én is követek el hibákat, amit utólag kell kijavítani, viszont legközelebb annyival könnyebb elkerülni!

Végre meg van a berendezéshez az utolsó hiányzó rész, a láva kő!

Már csak a Feleségem Aszisztensével kell megbeszélnem a bútor színét és kezdődhet a móka!
 
Sziasztok!

Sajnos lesz egy kis csúszás, az asztalos elutazik 21.-én és csak jauár 10.-én jön vissza!

Pedig már nagyon rákészültem, a téli szünet ideális időpontnak látszott!

Így jár aki az utolsó pillanatra tartogat egy meglepetést!

Szegény Ptherophyta a februári börze óta senyved egy hordóban (igaz azóta megkétszereződött).

Gondolkoztam rajta, hogy kellene egy növénytároló akvárium, arra az időre amig nem rendezek be, vagy át egy akváriumot, de az már sok lenne a családnak, így a maradékokat valószínűleg elajándékozom!
 
Sziasztok!

A kőre kötözendő növény nevét rosszul írtam, helyesen: Pteridophyta sp.

Lesz még mellette Fissidens moha is (necro kolléga nyírásából), csak még nem tudom hogyan telepítsem hogy ne legyen elnyomva.

Ma tapasztalatot szereztem a lávakő felharisnyázásában is, menni fog!
 
Remélem sikerül felkötözni, lassan fejlődik, de láthattad múltkor mennyire hálás. :) Első mohám amit fára kötöztem, de nagyon tetszik mai napig. Kicsit elkülönül a többi fajtától. :) Sok sikert az akihoz! :thumbup:
 
Köszönöm Necro!

Egyenlőre lávakőre kerül, majd amikor dúsúl fogom szétosztani.

A végleges helyére csak január második felében telepszik.
 
Sziasztok!

Csináltam egy gyenge képet a kötözésről!

IMG


Az Anubias csak odasodródott, annak a helye majd társaival eggyütt egy Red Moor gyökéren lesz.

A.ttila
 
Sziasztok!

Behálóztam kb. 5kg lávakövet, a héten rátelepítem a Pteridophyta sp.-t.
Egyenlőre a 62l-esben fognak készenlétben várni az indításig.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma kitakarítottam az áztató hordómat amiben augusztus óta várja a Red moor fa az új otthonát.
Jó sötét lett!
Méregettem és vágás nélkül pont be fog férni az akváriumba.
Viszont akárhogy forgatom látszani fog egy vágott tönk rész a vízfelszín közelében.
Szerintetek CO2 nélkül, 0,5W/l világítás mellett mit lehetne telepíteni rá takarás képpen ha ráadásul még fedett is lesz az akvárium (közel a fényhez és a tetőüveghez, no meg az esőztető keltette áramláshoz)?

A válaszokat előre is köszönöm!

A.ttila
 
Ilyen világításnál pl. a karácsonymoha nekünk csak az aki felső feléig működött(nőtt)szépen.Alul nagyon felnyurgult. ;) Lent inkább a microsorium fiatal hajtásai csokorba szedve egész jól eléldegélnek.....
 
Sziasztok!

Köszönöm!
A kérdéses felület kb. 5-8cm-re lenne a vízfelszíntől, viszonylag nagy áramlásban.
A moha nem fog be ecsetesedni, fonalasodni ilyen körülmények között?
Egyébbként én is mohára gondoltam, csak hátha valaki tud valami tutit.

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Köszönöm!
A kérdéses felület kb. 5-8cm-re lenne a vízfelszíntől, viszonylag nagy áramlásban.
A moha nem fog be ecsetesedni, fonalasodni ilyen körülmények között?
Egyébbként én is mohára gondoltam, csak hátha valaki tud valami tutit.

A.ttila

Van rá esély, hogy a koszt pont a szálak közé fogja nyomni a víz, de próba cseresznye, maximum leszeded amikor úgy látod algásodni kezd.
 
Sziasztok!


Készítettem képet a kérdéses gyökérről:

A Pók:
IMG


IMG


IMG


A kérdéses felület:
IMG


A terv hogy alápakolok növényesített lávaköveket, amire ráültetem a "Pókot".
 
Sziasztok!

Ma vadásztam ki a növényes hordóból a Pteridophyta sp.-t, három órát vett igénybe mire kiválogattam a focilabdányi Jávai mohából ( nem is emlékeztem hogy ennyi mohám van :shock:, vagy szaporodott az utóbbi fél évben)!
Most állok neki a háló alá tömködésének!
Jó lenne ha végre megtudnám hogy mi az igazi neve ennek a növénynek!
Ezzel a névvel leginkább más páfrányokat találtam, meg a saját fotóimat a keresőn!
Dr Jürgen Schmidt MiniAtlaszában (Aquarienpflanzen, 2005 bede-Verlag) találtam eddig csak képet a páfrányok-mohák részben
a 366. oldalon, de leírás nincs róla!
Ha tud valaki segíteni azt megköszönöm!

A Fissidens szépen hozza az új hajtásokat low tech körülmények között is!
Lehet hogy az akvárium indítása előtt már elég lesz egy másik lávakőre is!

A.ttila
 
Esetleg ha tennél fel róla képet lehet egyszerűbb lenne, hiszen gondolom nem mindenkinek van otthon a polcon az általad említett könyv.
Ha még is akkor bocs. Nekem nincs meg.
 
Back
Oldal tetejére