• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózáshoz használt objektívek

Sziasztok!
Van egy Nikon D90 Kit AF-S Nikkor 18-105 Vr obival.
Nem tudtam még rájönni,hogyan tudnék a garnikrol közeli fotot készÍteni,mint amiket Ti is csináltok.Azok nagyon tutik!
Ennyire nem értek a géphez,vagy másik obit kell beszerezni?
Köszi.
 
Sziasztok!
Van egy Nikon D90 Kit AF-S Nikkor 18-105 Vr obival.
Nem tudtam még rájönni,hogyan tudnék a garnikrol közeli fotot készÍteni,mint amiket Ti is csináltok.Azok nagyon tutik!
Ennyire nem értek a géphez,vagy másik obit kell beszerezni?
Köszi.
Ha nincs macro funkció az obin, akkor nem lehet.
Illetve ez nem igaz, mert lehet hozzá macro előtétlencsét venni.
Persze az igazi az, ha az obi eleve macro-ra lett tervezve.
Jellemzően fix 90mm vagy 100mm szoktak használni, de vannak nagyobbak is. Ennek a témának leginkább a pénztárca szab csak határt.
 
Köszi
én most egy AF-S 40mm F/2.8G DX Microt néztem hozzá.
Szerinted jó lesz?
A 40mm nagyon kevés lesz szerintem garnéla fotózáshoz.
Nekem egy 18-50mm f2.8 macro az alapobim, de azzal nem lehet eléggé közeliket készíteni. Makrózáshoz egy 90mm f2.8-at használok.
 
Ha szeretsz kísérletezni és olcsón meg akarod úszni vegyél egy manuális közgyűrűsort. Az élességet úgy is kézzel állítod majd be vagy a gépet előre hátra mozgatva megkeresed a fókuszt. A közgyűrűsor kb 10 ezer. És mivel a nagyobb mélységélesség miatt 16-22 es blendét fogsz használni így jó sok fényre lesz szükséged.
 
Canonhoz milyen zummobit ajánlotok,ami jobb mint a kitobi?Bár nekem a kitobi is minőségi ugrás.
Valamint makrot és nagylátószögűt.
Tippjeim:
1.Sigma 18-50 f2,8-4,5 DC OS
2.50mm 1.8
3.Makrora nincs tippem.

1000D-hez.
 
Tamron 17-50mm 2.8 kepstabi nélküli verzió jobb, mint a Sigma és szokott lenni használtban. Nekem is ez lesz majd egyszer a kitobi helyett.
Az 50mm fix obi nagyon jó obi ennyi pénzért.
Makrora olcsó verzió nem nagyon van. Canon 100mm 2.8 non IS vagy IS.
 
Igen, ahogy Inadsz is írta a makro az sajnos nagyon drága. Én is szeretnék egyet, pl. erre fáj a fogam:
Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM
Ez van kicsit olcsóbban, ami nem "L"-es.
Az 1.8-as 50-es fix obi az tényleg nagyon jó és olcsó. Én most vettem egy nagyon jó állapotút a V betűs aukciós portálon. A napokban kipróbálom közgyűrűvel, így kb. olyan lesz mint egy macro. :)
 
Én konzultáltam ezügyben fotós barátaimmal és azt mondták, hogy felesleges a macro obi.Ők is 50mm 1,8 obit javasoltak (vegyem a legegyszerűbbet), ami teljesen mechanikus, közgyűrűvel - makrózni király. Közgyűrű nélkül kitűnő lehet portréfotózáshoz.
 
SZERETNEK MEG EGY UBIT VENNI A CANON 600d hez aki fotozäshoz. mit ajänlanätok nekem??
 
SZERETNEK MEG EGY UBIT VENNI A CANON 600d hez aki fotozäshoz. mit ajänlanätok nekem??
Most így hirtelen:
Sigma:
17-35 f2,8-4 EX
17-70 f2,8-4
18-50 f,28-4 EX
Tamron:
17-50 f2.8 fix
17-70 f2,8
Canon:
17-40L f/4
17-55 f2,8

Ugye értelem szerűen a Canon a legdrágább, s talán a legjobb is.
 
Vagy az új Sigma 18-35 1.8 amiről beszéltünk a fórumon. Direkt cropra lett kifejlesztve.
 
????? crop???Amugy ez is felkerült a listära!!

Fullframe és Crop. A Crop az 1.6x-os szorzó Canonon, mert kisebb az érzékelő, mint a FullFrame.
full-frame-crop-factor.jpg
 
Most neztem az ajanlott sigma 17-50 2,8 xrdi2 a16e af modelt.ez az amirol beszeltetek??mert ez meg elerheto aron van.280 euro.ez megfelelo lenne akihoz?
 
Szerintem a beszélgetés elveszett a múltkori rendszer frissítéssel. Az obit most nem tudom linkelni, de szerintem az.
A fotosarok.hu oldalon van róla egy teszt.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére