• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózáshoz használt objektívek

Bár nekem Nikon 50 f/1.4-em van, de az összes obim közül a legszebb képet produkálja. Bármelyiket választod, imádni fogod ;)
Az 1.4 engem nagyon sokszor kihúzott már a bajból. :)
 
Ha vesz az ember egy 1.4 fényerejű obit azt nem csak akvárium fotózáshoz fogja használni. Az 1.4 az felbecsülhetetlen érték. Nekem 1.8 volt és egy koncert fotozásnál brutálisan jó képeket hozott ki. Ha van rá lehetőséged próbáld ki, nem fogod megbánni.
 
Nigro, Tibor, köszönöm az infókat. DSLR gépen még csak zoomjaim voltak, fix sosem. A Praktica-n is a 50/1.8 volt a favorit! :) Mivel aki fotózásra a tudását nem tudom kellőképpen kihasználni a projektet egy kicsit jegelem.
 
Nigro, Tibor, köszönöm az infókat. DSLR gépen még csak zoomjaim voltak, fix sosem. A Praktica-n is a 50/1.8 volt a favorit! :) Mivel aki fotózásra a tudását nem tudom kellőképpen kihasználni a projektet egy kicsit jegelem.

De ha legközelebb felénk jársz szólj előtte és beviszem a masinát az obival. Így tudsz vele kicsit játszani a boltban.
 
Nikon D3100-as géphez 18-55 f/3.5-5.6G obink van. Egy 55-300 f/4.5-5.6-al előrébb lennénk akvárium fotózás szempontjából?
Szia Stanci!

D3100 -ast néztük ki magunknak általános(családi,kirándulás,akvárium)fotózásra.Tudnál pár tapasztalatot megosztani velem erről a gépről?A 18-55 -ös obit adják hozzá, látom neked is dilemma ,hogy még mit kéne venni hozzá:wacky:
köszi előre is a választ.

üdv:gzs
 
Tudnál pár tapasztalatot megosztani velem erről a gépről?

Sajnos nem igazán, én csak nyomogatom össze-vissza, tetszik, ahogy kattan.. :D Barátnőm a fő fotós, neki ajánlották ezt az 55-300-as (meg 70-300-as) obit, mint kezdőnek. Csak azért érdeklődtem itt, hogy mire számítsak, de ezek szerint ez akvárium fotózásra nem való.
Ha megnézed outro kolléga képeit, ő is 18-55-el fotóz, szerintem baromi jók a képei, róla lestem a beállításokat, amik szerintem kiindulásnak jók lehetnek: KATT(Annyit viszont tudok, hogy ha obit keresel, "af-s" kell legyen, ezekben van fókuszmotor, a sima "af" obiknál nem működik az autofókusz D3100-nál.)
 
Sajnos nem igazán, én csak nyomogatom össze-vissza, tetszik, ahogy kattan.. :D Barátnőm a fő fotós, neki ajánlották ezt az 55-300-as (meg 70-300-as) obit, mint kezdőnek. Csak azért érdeklődtem itt, hogy mire számítsak, de ezek szerint ez akvárium fotózásra nem való.
Ha megnézed outro kolléga képeit, ő is 18-55-el fotóz, szerintem baromi jók a képei, róla lestem a beállításokat, amik szerintem kiindulásnak jók lehetnek: KATT(Annyit viszont tudok, hogy ha obit keresel, "af-s" kell legyen, ezekben van fókuszmotor, a sima "af" obiknál nem működik az autofókusz D3100-nál.)
Köszi a választ .Én teljesen nullárol kezdem az ipart bármilyen irány jó amin el tudok indulni;)
 
Bocsi ha nem jó helyre írok. Kérdésem lenne,hogy van egy HD kamerám szeretnék videót készíteni az akváriumról. Ez eddig rendben is lenne de utána milyen programmal tudok szép zenét alá tenni ahogy itt sokan csinálni szokták ? Tudnátok ajánlani programot hozzá és esetleg valami szép zenét ? Előre is köszönöm !
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére