• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózás

Ezt sajna nem tudom kiprobälni!Rendelni lehet!Az oke,hogy nem probältätok,csak azt akartam kerdezni,hogy az 5000lumen alkalmas fotozniakväriumot?

Ez a lumen vadászat megöli a hobbit :) Kb teljesen felesleges ez alapján fotólámpát keresni.
Ha normál vaku lenne azt mondanám keress 500 wattot. De az alapján amit írtál nem tudok semmit sem mondani. Tényleg ki kell próbálni.
Egy csomó vacakot lehet ma már kapni. Egy része filmes lámpa, vagy állandó fényű, LED stb. Egy nagy kísérletezés ez az egész.
 
Ez a lumen vadászat megöli a hobbit :)
En csak szeretnem az akváriumom a lehető legjobban befotózni!Az,hogy megfelelő a kelvin szám,megfelelő a w teljesítmény+belógatható az akvárium föle+ soft box,a lumenröl meg nekem halväny fi...sincs..Nekem mint kezdőnek sok előkészület és kérdés kell ahhoz,hogy a végeredménnyel elegedet legyek.:(.
 
En csak szeretnem az akváriumom a lehető legjobban befotózni!Az,hogy megfelelő a kelvin szám,megfelelő a w teljesítmény+belógatható az akvárium föle+ soft box.Nekem mint kezdőnek sok előkészület és kérdés kell ahhoz,hogy a végeredménnyel elegedet legyek.:(.

Igen ezért mondom hogy ilyen infót nem fogsz találni a neten. A kertészen meg pláne, mert kb 2% az aki bármilyen fotós lámpával világítana.

Állandó fényű lámpa szerintem nem jó csak filmezéshez. Hőt termel, az állandó magas fénnyel megváltozik a halak viselkedése, a növények túlzott aktivitásba kezdenek.
Ezért használnak a kezdetektől inkább kis fotós vakukat vagy rendes stúdió villanókat.

Állandó fényű lámpával nagyon ritka az, hogy valaki 2-3x annyi fényt akarjon csinálni, mint a hétköznapokban használ.

A fényt használni is kell tudni. Ha túl sok, akkor mindent elnyom és a gépeden kell korrigálnod, mert esetleg természetellenes lehet a fény. Ha túl kevés, akkor meg rossz lesz a minőség, zajos lesz, nem tudod rendesen megfagyasztani a halakat növényeket.

Döntsd el kb mire van szükséged és keress fel egy fotós boltot. Mond el a problémádat és hogy mit használsz jelenleg amit überelni akarsz. Sokat segítenek, hiszen ők ezzel foglalkoznak.
Netről rendelni karosszékből úgy, hogy egyébként nem is nagyon vagy biztos abban mire jó az adott dolog hát így nehéz vásárolni. Drága lesz a tanulópénz.

Az utóbbi 1-1.5 év bevásárlásai amit eszközöltem rengeteg órányi videó nézegetéssel, teszt olvasgatással és tanulással telt. Hetek hónapokba volt, mire rászántam magam a vételre.

Ha nem akarsz magadnak extra bonyodalmat, akkor használj csak egy sima háttérfényt és tekerj a gépeden hogy jobb eredményt érj el az ATI és a háttérvilágítással.

Használj helyes WB-t. Használj magasabb ISO-t (800-1600), 50-150 záridőt.
Az elkészült fotót meg kell tanulni gépben előkészíteni. A legtöbb fényképező siralmas eredményt produkál, ezért inkább a szoftverben kell korrigálni.

Ha beleugrasz a vaku vonalba akkor jöhet a softbox, a boom állvány, a fénymérő, a távkioldó, a rádiós vezérlő, az alkalmankénti csőcserék ami néhány ezertől több tízezerig terjedhet. Nem beszélve arról, hogy egy tonna motyó lesz ami a lakásod egy nagyobb sarkát állandóan foglalja majd, mert nagyon ritkán fogod elővenni és használni. Aztán jöhet a háttértároló ésa háttér stb stb.....

Van egy bika erős akvárium világításod. Próbáld meg ezt kihasználni. Pl vegyél hozzá néhány színes fénycsövet. De játsz a gép beállítással is. El sem hinnéd milyen képeket lehet csinálni ezekkel.

Ha megmutatnám mit fotóztunk ma, becsokiznál :) pedig csak egy fekete lepedő volt és egy halvány háttér LED sor. Miközben ott figyelt mellettem a vaki a softboxok a boom a háttér és minden más kacat. Mindig az adott célhoz kell technikát választani.
Remélem nem tűntem nagyon kioktatónak, csak segíteni szeretnék, hogy ne ugorj bele feleslegesen olyanba amit nem ismersz.
 
Remélem nem tűntem nagyon kioktatónak, csak segíteni szeretnék, hogy ne ugorj bele feleslegesen olyanba amit nem ismersz.
Csak egy kicsit volt kioktató!Nem ez csak vicc!En próbálkozom,hogy a legmegfelelőbb képet prezentáljam!Ezert keresem a lämpäkat,vagy bármi mást!
 
Na ezt hogy értetted?Miért jó a színes fénycső?


Daylight cső


Client Project
by viktorlantos, on Flickr

grolux kombóval


Client Project
by viktorlantos, on Flickr

A hátteret ne nézd mert az nem volt. De a lényeg hogy egy ilyen egyszerű lépéssel sokszor egész jó eredményt lehet elérni. Nézd meg a vörösöket az Pogo erectusnak lett egy kis narancs beütése. Még ezen az egyébként nagyrészt zöld akváriumon is látványos eredménye volt egyetlen csőnek
 
A mai delutän az aki próba fotozäsäval telt.Az ATI melle meg csináltam 2 db 2*39w-os lämpäkat fotózäshoz.Így már 8*39w vilägitom az akváriumot fotozäskor.Próbálgattam a beälitäsokat,a 40mm,5,6 1/60 100 iso näl is a zöld inkäbb särgäs a felsö reszen.Nagyon nem vagyok elegedett a fotókkal:mad:.Nem tudom miert nem az igazi.Igy nem lesz megfelelö fotom a IALPC-re.Hetek ota probälkozom a raw fotok javitäsäval.:confused:
 
A mai delutän az aki próba fotozäsäval telt.Az ATI melle meg csináltam 2 db 2*39w-os lämpäkat fotózäshoz.Így már 8*39w vilägitom az akváriumot fotozäskor.Próbálgattam a beälitäsokat,a 40mm,5,6 1/60 100 iso näl is a zöld inkäbb särgäs a felsö reszen.Nagyon nem vagyok elegedett a fotókkal:mad:.Nem tudom miert nem az igazi.Igy nem lesz megfelelö fotom a IALPC-re.Hetek ota probälkozom a raw fotok javitäsäval.:confused:

Dobj egy RAW képet.
Valahova töltsd fel és megnézem.
 
Sziasztok !
Egy kis segítségre lenne szükségem akvárium fotózásban. Hogy mit hogyan kéne beállítani rajta meg stb... Előre is köszi ! :)
Gép : Canon PowerShot S3 IS
Kép amit én tudok készíteni vele :
15263656970_6be8ef4cd3_b.jpg


És amit más tud ezzel a géppel:

All sizes | December Sunset | Flickr - Photo Sharing!
 
Összehasonlíthatatlan a kér körülmény egymással, ezért nem meglepő, hogy mást nyújt. Kültéren sokkal világosabb van, mert ott a nap, ezt bent nem lehet szimulálni.
 
Blende nyílás méret, ISO, záridő, állvány, exponálás késleltetés, fehér egyensúly.;)
Mint totál amatőrnek ezek jutottak eszembe, nálam a Fuji 6500-ason ezek az opciók használhatóak, amiket én ismerek. Elképzelhető, hogy még ezen az amatőr gépen is van kb 15 másik dolog, amivel jobbá tehető egy kép. No és a lelkes kattogtatás, amivel részben a tudást ellensúlyozni próbálja az ember...:)
Minden esetre mivel szobában, sötétben, biztos hogy 1/30-nál garantáltan hosszabb, néha akár 1" fölötti záridővel kell fotóznod, állvány és késleltetés nélkül jó képet nehéz csinálni.
Állvány lehet akár egy asztal, vödör, bármi, amire fixen rá tudod tenni a gépet, de egy alap fotóállvány kb 6-7 eFt-ért már vehető. Az enyém is kb ennyi volt.
A többit majd a profik leírják.(y)
 
Ma találtam rá egy átmenetes ND szűrőre amivel szerintem kiküszöbölhető lehet a felső rész kiégése a fotókon.
Esetleg valaki próbálta már ? Vélemények?
W-Tianya átmenetes ND szűrő: - Pixinfo.com
Átmenetes szürke szűrő 77mm W-Tianya

Én is tervezem valamikor kipróbálni. Biztos nem egy állandóan használható dolog.
Ha csak arra gondolok, hogy pl akváriumoknál is állandóan változó helyre kell pozicionálni az átmenetet és az átmenetek mérete is más lightroomban.

Általában -1, -0.5 körül szoktam átmeneteket használni. Így lehet több is kellene belőle pl akvárium fotókhoz.
Égboltnál sokkal több mozgástér van.
 
Az oké. Csak a képem sötét meg olyan homályosabb meg ilyesmi ezen hogy lehet változtatni ?
Próbálj meg minél több fényt az akvárium fölé rakni és próbálj ki több iso értéket, lehetőleg minél nagyobb értékeket, így ki tudod tapasztalni, hogy mi az az érték, amikor még nem zajos, de nem is sötét.
 
Én is tervezem valamikor kipróbálni. Biztos nem egy állandóan használható dolog.
Ha csak arra gondolok, hogy pl akváriumoknál is állandóan változó helyre kell pozicionálni az átmenetet és az átmenetek mérete is más lightroomban.

Általában -1, -0.5 körül szoktam átmeneteket használni. Így lehet több is kellene belőle pl akvárium fotókhoz.
Égboltnál sokkal több mozgástér van.

Én PS-t használok de még nem sikerült szépen kivitelezni ezt az átmenetet, biztos máshogy kell csinálni :(
 
Back
Oldal tetejére