• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Sajnos a festés nem megoldás, mert házilag nem kivitelezhető jó minőségben. Nem tudnám szépen megcsinálni.[emoji17]

Ha nincs a lapon élfólia, akkor kevésbé látványos az ázás.
Szerintem jó minőségben kivitelezhető házilag is, profi minőséghez meg el kell vinni fényezőhöz. Egy hét múlva talán tudok beszámolót írni a pingálásomról.
Az ázást és a károkat majd a tolómérő megmondja, ha egyszer megmérem,
 
Szerintem jó minőségben kivitelezhető házilag is, profi minőséghez meg el kell vinni fényezőhöz. Egy hét múlva talán tudok beszámolót írni a pingálásomról.
Az ázást és a károkat majd a tolómérő megmondja, ha egyszer megmérem,
Kíváncsian várom, hogy mit alkottál.
 
Ami lemaradt :banghead:vízálló ragasztás és akkor nem szivárog közzé a szélén.
Nekem a 2mm-es élzárás alá szivárgott az alsó lapon, amikor szétment a külső CO2 atomízer, erre meg nem nagyon van jó megoldás , hacsak valahogy nem sikerül ezt a részt szépen összeolvasztani. Máshol nem tett kárt a víz, mert a sarkok le vannak szilózva
 
Igen valóban nem arra tervezik ezeket a lapokat, hogy vízben álljanak, de nekem amikor a 200 literesből elfolyt közel 60 liter akkor nem ázott fel és ezt köszönhetem a precíz illesztésnek.
 
Már régóta leakartam írni, most jött el az ideje. ABS ézárás kétféle van 0,4 és 2mm-es mind kettőt ugyanazzal a hőre olvadó ragasztóval ragasztják tehát a 2mm-es semmivel sem vízállóbb mint a 0,4-es. Van viszont az élfólia ez papír vagy akril alapú ezekből létezik a vasalós verzió ez lényegesen rosszabb minőség és könnyebben beengedi a vizet. A komolyabb lapszabászatokban nem használnak már csak ABS-t de ezt meg kell kérdezni mit használnak. Tehát teljesen mindegy hogy, 0,4-es ABS vagy 2mm-es csak árban van különbség. Én egyébként szoktam fel ragasztani házilag is ABS-t 2mm és 0,4-est is, ilyenkor palmatex-et használok de szerintem ez alá is be tud folyni a víz.
Szerintem tökéletes megoldás nincs, vigyázni kell. Egyébként én is kihúztam a szekrény belsejét szilóval @Victor
 
Már régóta leakartam írni, most jött el az ideje. ABS ézárás kétféle van 0,4 és 2mm-es mind kettőt ugyanazzal a hőre olvadó ragasztóval ragasztják tehát a 2mm-es semmivel sem vízállóbb mint a 0,4-es. Van viszont az élfólia ez papír vagy akril alapú ezekből létezik a vasalós verzió ez lényegesen rosszabb minőség és könnyebben beengedi a vizet. A komolyabb lapszabászatokban nem használnak már csak ABS-t de ezt meg kell kérdezni mit használnak. Tehát teljesen mindegy hogy, 0,4-es ABS vagy 2mm-es csak árban van különbség. Én egyébként szoktam fel ragasztani házilag is ABS-t 2mm és 0,4-est is, ilyenkor palmatex-et használok de szerintem ez alá is be tud folyni a víz.
Szerintem tökéletes megoldás nincs, vigyázni kell. Egyébként én is kihúztam a szekrény belsejét szilóval @Victor

Találtam egy cikket a vízálló PU vékonyfugás élzárásról érdemes elolvasni van megoldás a vízállóságra ha minden igaz ;).
 
Találtam egy cikket a vízálló PU vékonyfugás élzárásról érdemes elolvasni van megoldás a vízállóságra ha minden igaz ;).[/QUOTE]


Köszi az infót, ez biztató, már csak az a kérdés hogy ott ahol vágatom a lapot ilyet csinálnak-e. Legközelebb meg kérdezem. :)
 
Vízállóságról beszélünk. És a parketta? Az sem vízálló. Maradjunk annyiban, h az elázás havária esemény, s nem erre tervezünk. Az itt-ott elcseppenő vizet meg fel kell törölni azonnal. Én, ha kotorászni kell az akiban, viszek magammal törlőt, sose lehet tudni...

Kisebb elcsepegések nem okozhatnak gondot, ha meg nagyon nagy a malőr, hát...
Kis kádban áztatott rönköket rúgtam fel a laminált parkettán, kb. 30-40 liter víz folyt szét, s hiba nélkül megúsztam.
 
Vízállóságról beszélünk. És a parketta? Az sem vízálló. Maradjunk annyiban, h az elázás havária esemény, s nem erre tervezünk. Az itt-ott elcseppenő vizet meg fel kell törölni azonnal. Én, ha kotorászni kell az akiban, viszek magammal törlőt, sose lehet tudni...

Kisebb elcsepegések nem okozhatnak gondot, ha meg nagyon nagy a malőr, hát...
Kis kádban áztatott rönköket rúgtam fel a laminált parkettán, kb. 30-40 liter víz folyt szét, s hiba nélkül megúsztam.
Akkor örülj![emoji4]
 
Én már nem voltam ilyen szerencsés.Pontosan külföldön tartózkodtunk amikor jött az üzi: a szomszéd ázik alattunk. Mire hazaértünk a 200 literesből elfolyt közel 60 liter. A laminált fel, ki az erkélyre száradni :) szerencse a szerencsétlenségbe nyár volt és hamar kiszáradt, de így is volt egy pár elem ami cserés lett. Ezután megnéztem lehet már kapni vízálló lamináltat is :happy:
 
Én már nem voltam ilyen szerencsés.Pontosan külföldön tartózkodtunk amikor jött az üzi: a szomszéd ázik alattunk. Mire hazaértünk a 200 literesből elfolyt közel 60 liter. A laminált fel, ki az erkélyre száradni :) szerencse a szerencsétlenségbe nyár volt és hamar kiszáradt, de így is volt egy pár elem ami cserés lett. Ezután megnéztem lehet már kapni vízálló lamináltat is :happy:
Örülj, hogy laminált volt. Ismerősnél csőtörés volt, és elázott a hagyományos parketta. Úgy bedagadt, hogy mielőtt felpúposodott volna, odábbnyomta az egyik válaszfalat.
 
Én még örültem is de a kettővel és az eggyel alattunk lakók már kibírta röhögés nélkül :mad: az a sok víz ott landolt:whistle:
 
Sziasztok!H Gàbor kerdesere,vïzàlló butorlap csak fehérben van.de nem igazàn vïzàlló.



Viszont van vízàlló rétegelt lemez.próbàltam,tényleg az.
 
Van az nem fehérben i, de olyan drága, h számunkra nem éri meg.
Egészségügyben, gyógyszertárakban, laborokban alkalmazott bútorokhoz használják.
Trespa néven forgalmaznak dekorációs célokra, de horror drága. Ha elázik, ami ritkán van, inkább csere.
 
Van az nem fehérben i, de olyan drága, h számunkra nem éri meg.
Egészségügyben, gyógyszertárakban, laborokban alkalmazott bútorokhoz használják.
Trespa néven forgalmaznak dekorációs célokra, de horror drága. Ha elázik, ami ritkán van, inkább csere.

Laminált bútorlapról van szó.szerintem nincs szinesben vagy faerezetesben.
Ami biztosan vízálló az a festett mdf vagy valami dekoros lap.a dekor az ami a konyhai munkalapokon van.azzal lehet vízálló élzárást is készíteni.
 
Utoljára módosított:
A rétegelt lemezt csak parkettaolajjal felületkezeltük.persze csiszolás és pácolás után.bármilyen szín elérhető így.órákon keresztül hagytam vízben egy darabot,meg se látszott rajta.viszont az élei csíkosak.
 
Back
Oldal tetejére