• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Sziasztok!

Adott egy 45x30x80cm-es ADA stílusú bútor. Van valami bejáratott eljárás az elektromos elosztó hátfalra szerelésére?
Az elosztó egy GA-s BroadLink smart elosztó. Csavarral nem nagyon lehet rögzíteni, nincs az elosztón semmi ilyesmire alkalmas kialakítás.
Nem tudom kétoldalú ragasztó elég erős lenne-e ehhez?
Vagy ragasztó pisztoly?
 
Sziasztok!

Adott egy 45x30x80cm-es ADA stílusú bútor. Van valami bejáratott eljárás az elektromos elosztó hátfalra szerelésére?
Az elosztó egy GA-s BroadLink smart elosztó. Csavarral nem nagyon lehet rögzíteni, nincs az elosztón semmi ilyesmire alkalmas kialakítás.
Nem tudom kétoldalú ragasztó elég erős lenne-e ehhez?
Vagy ragasztó pisztoly?
Hilti szalag nagyon kókány? 😁
 
Sziasztok!

Adott egy 45x30x80cm-es ADA stílusú bútor. Van valami bejáratott eljárás az elektromos elosztó hátfalra szerelésére?
Az elosztó egy GA-s BroadLink smart elosztó. Csavarral nem nagyon lehet rögzíteni, nincs az elosztón semmi ilyesmire alkalmas kialakítás.
Nem tudom kétoldalú ragasztó elég erős lenne-e ehhez?
Vagy ragasztó pisztoly?
En meg anno 2 oldali ragasztoval oldottam meg.Duplän felrakva!Meg mindig fent van,kb 2 eve!Mikor kicsereltem a butort(nagyobbra valtas miatt)akkor allig tudtam leszedni a hatfalrol az elosztot.
De mindenkepp hagyd 1 napot,utäna mar nem fog leesni sose!
 
Sziasztok!

Adott egy 45x30x80cm-es ADA stílusú bútor. Van valami bejáratott eljárás az elektromos elosztó hátfalra szerelésére?
Az elosztó egy GA-s BroadLink smart elosztó. Csavarral nem nagyon lehet rögzíteni, nincs az elosztón semmi ilyesmire alkalmas kialakítás.
Nem tudom kétoldalú ragasztó elég erős lenne-e ehhez?
Vagy ragasztó pisztoly?
Vannak jó erős kétoldalas ragasztók. Mivel gondolom nem fogod napi szinten kicibálni a vezetékeket így nem fogod letépni.
 
Sziasztok!
Buta kérdésem lenne….beüzemelném a 30x30x30 nanot, de csak egy 25 cm széles polcra tudnàm tenni, így lelògna 2,5 cm elől-hátul….felejtős vagy meg lehet próbálni?
 
Szerintem simán. Ha meg bizonytalan vagy, bemész a hódosba, és vágatsz egy 30*30-as bútorlapot, kérsz rá élzárást. Azt aláteheted. 😉
Köszi, közben találtam egy kis polcot a gyerekeknél, az lett rátéve kettő szekrényre…ahol egymáshoz illeszkednek, azért kellett a polc.
Már üzemel is a kis nano….😊
Spontán döntés volt a berendezés, Betta tank lesz…
 
Sziasztok!

Végül az állványomra magam fogom készíteni a 85magas*90 illetve 46 széles "burkolatot", szakember csak 2030-ra napnyugta felől várható...
18mm-es MDF oldalak és ajtók. A lapszabászat a kivetőpántnak való furatokat is elkészíti.
Nekem marad a festés, lyukak és élmarás.

Szerintetek az éleket kézzel reális végigcsiszolni (~8,5m-nyi él), vagy élmaró gép kölcsönzésben (+Youtube gyorstalpaló) gondolkodjak eleve?

Tejfestékkel +bútorviasszal van valakinek tapasztalata? Lehet csak a marketingje jó, de házilag egyelőre az tűnik nekem a leginkább kivitelezhetőnek. (~3m2 összfelületről van szó)
 
18mm-es MDF oldalak és ajtók.
Nem tudom, milyen állványod van, de ha csak fedni kell, használhatnál vékonyabb mdf-et is könnyítés miatt. Ajtóknál maradhat 18 a pánthelyek miatt.

Nekem marad a festés, lyukak és élmarás.
Hengerrel festésnél - bármilyen hengert is használsz - lesz textúrája a felületnek. Nekem tetszik ez, de nem mindenkinek. Olyan sosem lesz, mint fújva, vagy gyári szinterezéssel.

Szerintetek az éleket kézzel reális végigcsiszolni (~8,5m-nyi él), vagy élmaró gép kölcsönzésben (+Youtube gyorstalpaló) gondolkodjak eleve?
Reális, kézzel is nagyon gyorsan megy, de a célra tökéletesen megfelel egy bármilyen rezgőcsiszoló is. (amúgy vsz több lesz 8,5 méternél, az ajtókat mindkét oldalról érdemes..)
 
Hengerrel festésnél - bármilyen hengert is használsz - lesz textúrája a felületnek. Nekem tetszik ez, de nem mindenkinek. Olyan sosem lesz, mint fújva, vagy gyári szinterezéssel.
MDF lapot mennyire ördögtől való kézzel festeni? Ismerősök erről engem mindig lebeszéltek. Milyen festékkel és hengerrel lehet szép munkát végezni?
 
Nem tudom, milyen állványod van, de ha csak fedni kell, használhatnál vékonyabb mdf-et is könnyítés miatt. Ajtóknál maradhat 18 a pánthelyek miatt.


Hengerrel festésnél - bármilyen hengert is használsz - lesz textúrája a felületnek. Nekem tetszik ez, de nem mindenkinek. Olyan sosem lesz, mint fújva, vagy gyári sziterezéssel.


Reális, kézzel is nagyon gyorsan megy, de a célra tökéletesen megfelel egy bármilyen rezgőcsiszoló is. (amúgy vsz több lesz 8,5 méternél, az ajtókat mindkét oldalról érdemes..)
Köszi a tippeket!
A vékonyabb MDF oldal lehetőségével már elkéstem, 36mm-el kisebb az állvány, mint az akvárium maga és a rendelést is leadtam a lapszabászatnak már.
Ha más most tart a tervezésnél, neki hasznos infó lehet 👍. Kár, hogy nincs egy "GYIK" vagy tuti tippek összefoglalója ennek a topiknak...

Közben olvasom a naplódban írtál részletesen, hogyan, mivel festettél. Ennyi év után is állja a sarat? Van, amit másképp csinálnál?
 
Tejfestékkel +bútorviasszal van valakinek tapasztalata? Lehet csak a marketingje jó, de házilag egyelőre az tűnik nekem a leginkább kivitelezhetőnek. (~3m2 összfelületről van szó)
Felejtős. Még ha igazi fa lenne, akkor talán. Műgyantás ragasztóval gyártják az MDF - et.
 
Felejtős. Még ha igazi fa lenne, akkor talán. Műgyantás ragasztóval gyártják az MDF - et.
Köszi! Jogos, akkor a festékre +lakk (károsanyag kipárolgás ellen) viszont működhet, ugye?
Vagy milyen alapozó+festék+lakk ajánlott, amivel legkévésbé lesz igénytelen az eredmény házilag MDF-re?
 
Közben olvasom a naplódban írtál részletesen, hogyan, mivel festettél. Ennyi év után is állja a sarat? Van, amit másképp csinálnál?
Huh, erre nem is emlékszem (hogy leírtam a festést is). A nagy bútornál? Mdf festést ott csináltam először (szerelésben már gyakorlott voltam). De azóta már újrafestettem annak is a külsejét (csak a szín miatt, nem azért mert ne lett volna jó), illetve csináltam már több mdf bútort is (másik akváriumbútor, íróasztal stb.). Mindet hengerrel festettem, mint írtam nekem tetszik. Ez egyben válasz is arra, hogy csinálnám-e másképp :) Amin változtatnék, az nem a festés, hanem a szilózás. Ezt vagy elhagynám, vagy nagyobb gondossággal csinálnám. Nagyon vékony csíkot nyomnék, amit nem ujjal húznék el és elhúzás előtt vízzel permetezném. Ugyanis a sziló idővel koszolódott és nem túl szép (de azért nem is szembetűnően csúnya :) )
Az első bútornál az élek csiszolásával nagyon finomkodtam, így a festék - és lakk - csak éppenhogy tudta fedni, volt ahol lepattant. De az újrafestés előtt és a többi bútornál már szélesebbre vettem, így már nem volt ilyen gond.
 
Köszi! Jogos, akkor a festékre +lakk (károsanyag kipárolgás ellen) viszont működhet, ugye?
Vagy milyen alapozó+festék+lakk ajánlott, amivel legkévésbé lesz igénytelen az eredmény házilag MDF-re?
Erre nem tudok általam kipróbált módot. Csak igazi fával építek. Azt javaslom, hogy válassz egy jó vízállóságú festéket, aminek a hozzá ajánlott alapozót használd. Ha lakkozod pluszban, akkor maximum selyemfényű legyen, vagy esetleg matt. A magasfényű lakk nagyon kidobja, ha alatta nem egyöntetű a festés textúrája(a bénázás).
 
@ZGabor Mutatom, hogy én kb. mennyire csiszolom fel az éleket. Lőttem közelről is fotót (itt a szivacshenger textúrája is jól látszik), illetve távolabbról is, ahonnan már szinte semennyire nem látszik az élcsiszolás és a textúra is sokkal kevésbé.
 

Attachments

  • 1661960222683.jpg
    1661960222683.jpg
    109.7 KB · Megtekintések: 66
  • 1661960222676.jpg
    1661960222676.jpg
    125.1 KB · Megtekintések: 61
@ZGabor Mutatom, hogy én kb. mennyire csiszolom fel az éleket. Lőttem közelről is fotót (itt a szivacshenger textúrája is jól látszik), illetve távolabbról is, ahonnan már szinte semennyire nem látszik az élcsiszolás és a textúra is sokkal kevésbé.
Hálás köszönet!
Jövök egy sörrel 😁
 
Ízlések és pofonok, én használnék azért valamilyen eszközt :)
Én szivacshengert használtam.
De @Bandesz te már 10 éve készülsz erre, nem? :D
Szivacsos kesztyű lenne az igazi! :D
Azért 10 év alatt készült bútorlapból egy szekrény, bár az túl sötét a mostani helyén. :cry:

Egyébként láttátok a Dulux un. konyhabútorfestékét? Állítólag festhető vele festett, lakkozott, fóliázott felület, de akár natúr MDF lap is. Selyemfényű, nem szükséges fedőfesték. Szerintem érdekes. :)
 
Back
Oldal tetejére