• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium bútor

Szép. És ez akkor valami öntapadós méretre vágható betét?
Öntapadósnak nem öntapadós, de nem rossz ötlet, lehet hogy megkínálom egy kis kétoldalú ragasztóval hogy ne tudjon a közepe mozogni ha berakom.
Magát az alumíniumot méretre lehet vágni, és három oldalt van egy vízvető profil ami le lehet venni, és szintén méretre vágni. Az eleje pedig visszahajlik a bútorlapra. Lehet hogy vízállóbb tud lenni, hogy ha a széleket átlátszó szilikonnal húzom ki a gyári vízvető profil helyett.
 

Attachments

  • IMG_20230623_111819941.jpg
    IMG_20230623_111819941.jpg
    547.5 KB · Megtekintések: 69
Na be is szereltem a tálcát. Kis szépséghiba hogy középen van egy elválasztóm, de nem akartam két darabból megcsinálni, így ott végig fut ez a tálca, és egy kis átlátszó szilikon védi az illesztést. Illetve a tálca alatt is a 3 élhez húztam egy csík szilikont, és abba nyomtam bele a tálcát, így ha a gumi profil mögé is menne egy pici víz, az sem okozhat túl nagy problémát elvileg.

(Kap egy kis upgradet a szekrény, a jobb oldali fakkban cserélem a polcokat fiókokra.)
 

Attachments

  • IMG_20230624_184119726.jpg
    IMG_20230624_184119726.jpg
    329.4 KB · Megtekintések: 61
  • IMG_20230624_194111105.jpg
    IMG_20230624_194111105.jpg
    305.9 KB · Megtekintések: 62
Van tapasztalat a juwel rio 450 szekrénnyel kapcsolatosan?
Nekem masszív darabnak tűnik illetve 80 cm magas .
Lassan eljön a nagyobb akváriumra váltás projekt , első körben a szekrénnyel kezdeném .
Illetve a juwel azt írja nem kell alá szivacs ?! Ezt azért nem nagyon értem (gondolom ha a saját akváriumával szeretnéd) de én nem azt választom .
Viszont a szekrényük tetszik , megvehető,vagy van ellenérv?
 
Nincs az adott szekrénnyel tapasztalatom, viszont szivacsot mindenképpen raknék alá (Kapilláris effektus, karbantartási baki, ezek mind hozzájárulhatnak, hogy a szekrény lapja megszívja magát és már meg is történt a baj).
 
Nincs az adott szekrénnyel tapasztalatom, viszont szivacsot mindenképpen raknék alá (Kapilláris effektus, karbantartási baki, ezek mind hozzájárulhatnak, hogy a szekrény lapja megszívja magát és már meg is történt a baj).
A szivacsot én se hagynám ki, ezért is lepődtem meg rajta ...
 
Sziasztok!
Az új akvárium projekt egy-két hibát tárt a szemem elé. Egy noname akvárium bútoron kapott helyet egy 100x45x40 cm akvárium (180l).A bútor 2cm-es bútorlapokból van összerakva. Eddig egy 60l-es és egy 30l-es kocka kapott rajta helyet. Masszív szerkezet, oldalirányú mozgatásra sem mozdul meg. Ha jól láttam 100-as facsavarokkal van rögzítve a bútorlapok egymáshoz. rövid oldalanként 3, hosszú oldalakként 9 csavarral. A bútort a lakás másik pontjába raktuk, mivel itt mutatósabb. Namármost feltöltéskor jött a pofon, hogy itt viszont a vízszint nincs meg. Gyorsan szerkesztettünk is egy "szintező szerkezetet". Hegesztett zártszelvény 40x20x3-as. A szintezőt úgy csináltuk meg, hogy a tartófalak alá essen. Mint szintezési lehetőség 6db 8-as anyát hegesztettünk rá, amibe (m8) 6db mosógép láb kapott helyet. Kipróbáltuk, hogy egy mosógép lábra ráálltunk (szerkezetbe be volt csavarozva), ugráltunk a kb összesen 170kg-unkal, de jelet nem mutatott arra, hogy nem bírná. Az akvárium 1 méteren 7mm nagyságú szintkülönbséget mutat. ami már szabad szemmel is jól látszik.
A kérdésem: Így ez a zártszelvény szerkezetet rávarázsolva strapabíró lesz? Legrosszabb rémálmomba se akarom, hogy összeroskadjanak a tartólábak. A bútor nem lesz ingatagabb így? Az, hogy van 7mm szintkülönbség 1 méteren nagyon stresszeli az üveget? Segítségeteket köszönöm.
---> Képek <---
 
Sziasztok!
Az új akvárium projekt egy-két hibát tárt a szemem elé. Egy noname akvárium bútoron kapott helyet egy 100x45x40 cm akvárium (180l).A bútor 2cm-es bútorlapokból van összerakva. Eddig egy 60l-es és egy 30l-es kocka kapott rajta helyet. Masszív szerkezet, oldalirányú mozgatásra sem mozdul meg. Ha jól láttam 100-as facsavarokkal van rögzítve a bútorlapok egymáshoz. rövid oldalanként 3, hosszú oldalakként 9 csavarral. A bútort a lakás másik pontjába raktuk, mivel itt mutatósabb. Namármost feltöltéskor jött a pofon, hogy itt viszont a vízszint nincs meg. Gyorsan szerkesztettünk is egy "szintező szerkezetet". Hegesztett zártszelvény 40x20x3-as. A szintezőt úgy csináltuk meg, hogy a tartófalak alá essen. Mint szintezési lehetőség 6db 8-as anyát hegesztettünk rá, amibe (m8) 6db mosógép láb kapott helyet. Kipróbáltuk, hogy egy mosógép lábra ráálltunk (szerkezetbe be volt csavarozva), ugráltunk a kb összesen 170kg-unkal, de jelet nem mutatott arra, hogy nem bírná. Az akvárium 1 méteren 7mm nagyságú szintkülönbséget mutat. ami már szabad szemmel is jól látszik.
A kérdésem: Így ez a zártszelvény szerkezetet rávarázsolva strapabíró lesz? Legrosszabb rémálmomba se akarom, hogy összeroskadjanak a tartólábak. A bútor nem lesz ingatagabb így? Az, hogy van 7mm szintkülönbség 1 méteren nagyon stresszeli az üveget? Segítségeteket köszönöm.
---> Képek <---
Valószínűleg még az is működött volna, ha simán a bútorlapba applikálod be a lábakat egy-egy fába való anyával. Így, a zártszelvénnyel meg atombiztos. A legfontosabb viszont, hogy az oldalfalak és hátfal kapcsolata nagyon stabil legyen. Ha az, akkor ha akarnád sem tudnád megrogyasztani a bútort. Ha a középső függőleges lapok is jól rögzülnek a hátfalhoz, akkor meghajlani sem tud a bútor felső lapja sem - bár az acél szerkezetnek köszönhetően már ennek hiányában sem.
Annyi lehet még, hogy - mivel a lábak elég kicsi felületen nyomják a padlót - nyomot hagyhatnak a laminált padlón a nagy súly miatt. De ha jól be van vízszintezve, talán megfelelően eloszlik a súly a hat lábon és nem lesz ilyen gond sem.
 
Valószínűleg még az is működött volna, ha simán a bútorlapba applikálod be a lábakat egy-egy fába való anyával. Így, a zártszelvénnyel meg atombiztos. A legfontosabb viszont, hogy az oldalfalak és hátfal kapcsolata nagyon stabil legyen. Ha az, akkor ha akarnád sem tudnád megrogyasztani a bútort. Ha a középső függőleges lapok is jól rögzülnek a hátfalhoz, akkor meghajlani sem tud a bútor felső lapja sem - bár az acél szerkezetnek köszönhetően már ennek hiányában sem.
Annyi lehet még, hogy - mivel a lábak elég kicsi felületen nyomják a padlót - nyomot hagyhatnak a laminált padlón a nagy súly miatt. De ha jól be van vízszintezve, talán megfelelően eloszlik a súly a hat lábon és nem lesz ilyen gond sem.
Köszönöm a válaszod! Mondjuk abba bele sem gondoltam, hogy magába a bútorba is lehet rögzíteni!
 
Valószínűleg még az is működött volna, ha simán a bútorlapba applikálod be a lábakat egy-egy fába való anyával. Így, a zártszelvénnyel meg atombiztos. A legfontosabb viszont, hogy az oldalfalak és hátfal kapcsolata nagyon stabil legyen. Ha az, akkor ha akarnád sem tudnád megrogyasztani a bútort. Ha a középső függőleges lapok is jól rögzülnek a hátfalhoz, akkor meghajlani sem tud a bútor felső lapja sem - bár az acél szerkezetnek köszönhetően már ennek hiányában sem.
Annyi lehet még, hogy - mivel a lábak elég kicsi felületen nyomják a padlót - nyomot hagyhatnak a laminált padlón a nagy súly miatt. De ha jól be van vízszintezve, talán megfelelően eloszlik a súly a hat lábon és nem lesz ilyen gond sem.
Az oldal és hátfal rendesen rögzítve van. Nem tudom statikailag számít, de egy pár 60-as facsavarral meg tudom támogatni a bizt. kedvéért. Szerinted?
 
Az oldal és hátfal rendesen rögzítve van. Nem tudom statikailag számít, de egy pár 60-as facsavarral meg tudom támogatni a bizt. kedvéért. Szerinted?
Megteheted. Bár szerintem felesleges. Ha eddig nem tapasztaltad, hogy nyeklik oldalra a bútor, akkor ezután sem fog, főleg azzal a zártszelvény "stabilizátorral". 🙂
 
Mivel nem találtam olyan kész bútort, ami ízlésemnek megfelelne az Oase ScaperLine 60-nak (Juwel Lido nem elég magas, Eheim Aquapro meg ronda), és nem szeretnék 60-80k-t ellocsolni és ~1 hónapot várni az asztalosra,
ezért Ikea Metod felsőszekrényt (60x37x80cm) gondoltam módosítani.
Elképzelésem szerint a gyárilag leheletvékony hátlapot mindenképpen cserélném Utrusta 60x80-as polc felhasználásával (természetesen a szükséges élzárásokkal).

Kérdésem, hogy a hátlap vastagságát duplázzam még egy Utrusta polccal, vagy
inkább a hátlapra merőlegesen, középre építsek be egy "elválasztó elemet", amely talán nagyobb merevséget ad, de kettéosztja a belteret?
 
Kérdésem, hogy a hátlap vastagságát duplázzam még egy Utrusta polccal, vagy
inkább a hátlapra merőlegesen, középre építsek be egy "elválasztó elemet", amely talán nagyobb merevséget ad, de kettéosztja a belteret?
Gondolom, lesz tetőlap is, ugye? Mert akkor mindkét megoldás szükségtelen.
De ha már barkácsolsz és mindent külön veszel meg és szerelsz (élfólia, pántok, lábak, nyílások stb.), akkor miért ilyen agyonlyuggatott ikeás lapokat használsz? Miért nem vágatod le lapszabászatban? Ilyen kis mennyiség és standard fehér színű lapok esetére van több olyan műhely is, ahol pár napon belül megcsinálják neked.
 
Gondolom, lesz tetőlap is, ugye? Mert akkor mindkét megoldás szükségtelen.
De ha már barkácsolsz és mindent külön veszel meg és szerelsz (élfólia, pántok, lábak, nyílások stb.), akkor miért ilyen agyonlyuggatott ikeás lapokat használsz? Miért nem vágatod le lapszabászatban? Ilyen kis mennyiség és standard fehér színű lapok esetére van több olyan műhely is, ahol pár napon belül megcsinálják neked.
Megelőztél. És szinte totál ugyanezt gondoltam. 🙂
 
Back
Oldal tetejére