• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA View - Videók az ADA Galériából

Amit 12:20-nál látunk az egy termék? Nem látni ilyen kis ADA üveget a neten.

El tudom képzelni, hogy valami újdonság. Az őszi időszak a termékbemutatásokról szól általában az ADA-nál.
Pl a kis dekor csomagok ami a vidiben van is olyan amiről eddig nem tudtunk.
 
Amit 12:20-nál látunk az egy termék? Nem látni ilyen kis ADA üveget a neten.
Az üveg tulajdonképpen nem is lényeges. Viszont a co2 beoldás a haranggal és a ”szűrés“ annál érdekesebb. Régen volt erről a beoldási lehetőségről szó itt a fórumon. Én mindig is így képzeltem el kb. Mostanában elég sokat beszélgettünk helyi akvaristákkal, hogy szűrő helyett sok esetben praktikusabb lehetne pumpa. Íme.
Egyébként ahogy néztem meg mertem volna hirtelen esküdni, hogy chihiros lámpa van felette. :LOL:
 
Bár nem az ADA hivatalos videója, de érdemes megnézni. Hosszú idő után most nyitották újra a galériát. :love:

Néhány gondolat, érdekesség, ami nekem szemet szúrt:
- Nincsenek csigák (gondolom, a savas víz miatt)
- Vasvázas akváriumok? Nocsak.
- Akvárium kétrétegű üveggel (Hoppá!)
- Jet pipe sok akváriumnál (Pont ahogy én csinálom. Nincs lilli, meg egyéb lassító megoldás a kifolyón, átlövöm a vizet)
- Nincs skimmer, mégis ragyogó tiszta a felszín általában (egy akváriumban láttam skimmert, ...talán csak reklám céllal)
- CO2 harang? (Próbáltam 300literes akváriumnál, 1dm2 felülettel. Nálam semmit nem ért.)
- Eszméletlen mennyiségú CO2 megy a levegőbe (gondolom, a környezettudatosság jegyében... :( )
- Nem láttam zavaró módon, természet ellenesen összeragasztgatott fa- és kő dekor elemeket. 👍
- Volt néhány "elengedett" akvárium, aminek igazi őserdő hangulata van. Nincs benne semmi fazonra nyírva. Természetes. Nagyon tetszett.
Köszönöm a videót! 🙏
 
És ilyen folyamatosan “töltődő“ haranggal próbáltad?

Itt valószínűleg a kis patron miatt használják ezt. Takarékoskodnak a gázzal, cserébe feláldozzák a hatékonyságot.
Amit harangot próbáltunk korábban ezek mind kis mennyiségű CO2 beoldásra készültek.
Össze sem hasonlítható egy diffúzoros beoldással. Éppen ezért CO2 szintet sem tudsz mérni pl DC-vel.
 
Itt valószínűleg a kis patron miatt használják ezt. Takarékoskodnak a gázzal, cserébe feláldozzák a hatékonyságot.
Amit harangot próbáltunk korábban ezek mind kis mennyiségű CO2 beoldásra készültek.
Össze sem hasonlítható egy diffúzoros beoldással. Éppen ezért CO2 szintet sem tudsz mérni pl DC-vel.
Viszont ilyen pici akváriumba nem is kell masszív mennyiség. Én személy szerint ide is az aquario legpicibb diffúzorát használnám. Sokkal hatékonyabb, mint amikor ennél láthatóan elszabadul pár bubi alulról és szétveri kisebbekre az áramlat. Persze nyilván ennél is oldódik be valamennyi a harang alól ahogy az áramlattal érintkezik, de akkor is hatékonyabbnak tűnik a diffúzor. Persze lehet tévedek. Mindenesetre tetszik a vízpumpás megoldás.
 
Itt valószínűleg a kis patron miatt használják ezt. Takarékoskodnak a gázzal, cserébe feláldozzák a hatékonyságot.
Amit harangot próbáltunk korábban ezek mind kis mennyiségű CO2 beoldásra készültek.
Össze sem hasonlítható egy diffúzoros beoldással. Éppen ezért CO2 szintet sem tudsz mérni pl DC-vel.
Azon azért elgondolkodnék, hogy egy szűrés nélküli el naturál megtámogatására mit fakítana egy ilyen harangocska. Biztosan növekedne a használható növények palettája ebben az irányban. 🙂
 
És ilyen folyamatosan “töltődő“ haranggal próbáltad?
Természetesen. Annyi gáz ment folyamatosan alá, hogy ugyan úgy, ahogy a videóban, állandóan egy buborék domborodott az alján. Néha, a többlet fel is buggyant. A DC is maradt sötétkék, és a pH mérés is azt mutatta, hogy nem ér semmit.
Az ötlet egyébként egy videóból jött, ahol egy Amerikáben élő, és akvarista boltot működtető japán (vagy vietnami?) fickó, egy ásványvizes palackot tölt meg CO2-vel, és az szépen beoldódik neki. A drága CO2-vel spórol ily módon. Követni szerettem volna a példáját. Nem sikerült.
 
Természetesen. Annyi gáz ment folyamatosan alá, hogy ugyan úgy, ahogy a videóban, állandóan egy buborék domborodott az alján. Néha, a többlet fel is buggyant. A DC is maradt sötétkék, és a pH mérés is azt mutatta, hogy nem ér semmit.
Az ötlet egyébként egy videóból jött, ahol egy Amerikáben élő, és akvarista boltot működtető japán (vagy vietnami?) fickó, egy ásványvizes palackot tölt meg CO2-vel, és az szépen beoldódik neki. A drága CO2-vel spórol ily módon. Követni szerettem volna a példáját. Nem sikerült.
Ismerem annak a fickónak a videóját. Talán azzal is indult el anno a beszélgetés a harangos megoldásról. Egyébként neked is áramlásban volt a harang?
 
Back
Oldal tetejére