• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Acer palmatum - Japán juhar

Én is ültettem kb 10 éve egyet. Feleségem egyik kolleganőjétől kaptuk, magról kelt és kb méteres csemete volt amikor kiásták.
Elültetése után évekig csak kínlódtam vele: évközben alig fejlődött, cserében télen részlegesen elfagyott, ezért vissza kellett vágni (le kellett vágni az elfagyott felső részét), a végén már ott tartottunk, hogy kb térdmagasságig volt visszavágva, már a kivágásán gondolkodtunk.
2010-ben megemberelte magát, végre szépen megnőtt és télen is elhanyagolható mértékben fagyott el, végül úgy megnőtt és akkora területet árnyékolt le, hogy idén hóolvadás után ki kellett vágjam. A gyökérzet kiásása még hátra van, azzal meg fogok dolgozni. Melléje van ültetve két japán kamélia: a piros volt a nagyobb/szebb, az úgy néz ki, hogy teljesen elfagyott, a kisebb fehér még esélyes, hogy megmarad.
 
Franc a pofád de szép füved van! :)

Gondolhatod mire így besűrűsödött a parvula mini! :) :D

Egyébként nem nagy kunszt, automata öntözőrendszer hajnali és esti locsolással mikor beüt a kánikula, évi két talajlazítás, trágyázás és rendszeres nyírás (tavasszal heti kétszer, nyáron már elég egyszer).
 
Gondolhatod mire így besűrűsödött a parvula mini! :) :D

Egyébként nem nagy kunszt, automata öntözőrendszer hajnali és esti locsolással mikor beüt a kánikula, évi két talajlazítás, trágyázás és rendszeres nyírás (tavasszal heti kétszer, nyáron már elég egyszer).
Leírva sem tűnik nagy kunsztnak... :D
 
Ez termés lesz?26669da5fb2830807737cd4a3a2fac9d.jpg
Nem tudom, hogy mennyire látszik, nagyon apró kis bigyók. Öntözés közben vettem észre, de csak egy levélen láttam.
 
Szia Laci!


Ez termés lesz?
Biztos hogy nem!
Egyrészről nem a levélről nő, másrészt hagyományos juhar termése lesz ( rovarszárny alakú, amit gyerek korunkban földobva pörögve esett le és a mag részél szétnyitva az orrunkra ragasztottuk).
Inkább valami petének néz ki (biztos valami juhar evő hernyó lesz belőle :cool: ).
AmegA
 
Sziasztok! Vettem én is egy japán juhart, mert nagyon tetszik (acer palmatum inaba shidare). Azt szeretném megkérdezni, hogy ti milyen gyakorisággal locsoljátok, és mivel tápozzátok és azt is melyen gyakorisággal? Az enyém fél árnyékba van ültetve, de pont a déli nap süti, pontosabban 11-től d.u. 3-ig. Azt vettem észre, hogy a levelei széle kezd megpörkölődni, meg a levelek tapintása is elég száraz nem tudom, hogy ez normális? A levelei is mintha veszítenének a vörös színből, kezdenek átmenni zöldbe. Egyébként ültetésnél tőzegbe és virágföldbe ültettem, de alapból a konténer is 25 literes volt amibe hoztam. Minden nap megy az öntözés a fűre ezért én külön a juhart eddig nem öntöztem, lehet ez hiba volt. Egyébként baromi jól mutat a kertben, jó lenne ha megmaradna...
 

Attachments

  • 20230706_203332.jpg
    20230706_203332.jpg
    312.1 KB · Megtekintések: 18
  • 20230706_190817.jpg
    20230706_190817.jpg
    307.3 KB · Megtekintések: 23
  • 20230521_132830.jpg
    20230521_132830.jpg
    101.4 KB · Megtekintések: 23
Back
Oldal tetejére