• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Acer palmatum - Japán juhar

Be kell vallanom hogy pont arra jutottam, hogy egy kis cserjével indítok (na jó igazából magról szeretném nevelni) és idővel remélhetőleg lesz hova kiültetni.
Azért magról mert ami megtetszett csak 120k+ feletti árban és elég nagy méretben volt, magot meg találtam neten :)
Lehet tudok benne segíteni neked ha érdekel bár 120 km-re kell elmenni érte.Ismerek egy termelőt akinek van egy párszáz bokrosodott fácskája. Még talán vödörbe vannak és nem dobta még le az agya a gépszíjat ha az árról kérdezed.
 
Lehet tudok benne segíteni neked ha érdekel bár 120 km-re kell elmenni érte.Ismerek egy termelőt akinek van egy párszáz bokrosodott fácskája. Még talán vödörbe vannak és nem dobta még le az agya a gépszíjat ha az árról kérdezed.
hát most hirtelen felindulástból elkövetett magvásárlás már megvolt.
Az a helyzet hogy tényleg beleszerettem abba az egy fajtába. Nagyon szépek vannak a new garden-ben Budakalászon, de most már csakazértis azt az egy fajtát akarom :)
 
Minél hamarabb ülteted ki őket a végleges helyükre, annál hamarabb megy a gyökerük olyan mélyre, hogy ha nagyobb szárazság van, kevésbé viseli meg őket. Meg dézsában lassabban nőnek mint kiültetve.
Csak mondom. :)

Lehet holnap egy katsurát beújítok, van még hely elöl. :)
Köszi az infót! Idén nyáron költözünk csak, a kert tervezése még csak álom, egyelőre a nappali, konyha, stb tervezése megy, leghamarabb jövőre tudom kiültetni őket. Az öntözés nem lesz gond, szépen kapják majd a leengedett akvárium vizet. :)
 
Hát eddig bírtam juhar nélkül... a magok úton úgyhogy azért majd elültetem őket, de ma megint jártunk a kertészetben és most még több csemete volt kirakva...
feladtam az ellenállást és vettem egy 'seiryu' verziót... gondolom nektek is ismerős ez a név ;)
Mivel már nem volt napfény (bár egész nap nem láttam a napot) ezért fénykép még nincs.
Még elég kicsike, de nagyon kis simogatnivaló levelei vannak :)
Ha kisüt a nap, kaptok képet ;)
 
Ahogy nézem már egy ekkora fácska is ad elég levelet a garniknak... na ültetek én is!

A juhart meg, ha rám hallgatsz, karózd meg (középre karó, ahhoz kösd a szerteszét hajló ágakat) hogy kompaktabb, tömöttebb formát adjon ahogy nő, és fásodik a szára.
 
Ahogy nézem már egy ekkora fácska is ad elég levelet a garniknak... na ültetek én is!

A juhart meg, ha rám hallgatsz, karózd meg (középre karó, ahhoz kösd a szerteszét hajló ágakat) hogy kompaktabb, tömöttebb formát adjon ahogy nő, és fásodik a szára.
Majd meglesz, de még csak tegnap este költözött be, elég sokk az neki ;)

Sokkal vékonyabbak a levelei mint a felnőtt fáknak, de én azért szoktam dobálni a lehullott szárazakat az akváriumokba.
 
Sziasztok!

Sajnos a juharunk elfagyott, 50cm feletti része teljesen elvörösödött, a kertészetben is megerősítették, de azt mondták, hogy náluk is sok fa elfagyott a kemény télben.
Az alsó részen van 1-2 rügy, talán az még kihajt.

Kivettük, a zöld rész fölött levágtuk, visszaültettük a konténerébe, egy másikat vettünk helyette Acer palmatum dissectumot.

Majd csinálunk képet.

AmegA
 
Én pont ma nézegettem, mikor a durva meleg után jött ez a néhány napos hajnali fagy meg még hóesés is volt, sajnos jópár hosszabb hajtáscsúcs és ágvég elfagyott nálam is.
 
Nálam a tavaly tacasszal ültetett selyem akácot nyírta ki a téli extrém hideg. :( Alulról hozza a hajtásokat kb fél méteres magasságig, de felette semmi. :( Mondjuk úgyis költözünk, szóval marad itt, mert ha ezt nyáron kiveszem, akkor biztos megadom neki a kegyelem döfést. :(

Azt még nem tudom, hogy a juharoknak milyen árnyékoló fát ültessek majd, de lehet, hogy a sika juhar lesz a befutó.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
IMG_9150.JPG

Nekem egy ilyenem van, 3 éve kaptam, mindig kap egy pici metszést. A levélvégek visszacsipésével lehet tömöríteni a fa koronáját! Azóta azon gondolkodom, hogy egy törzsre metszem mert akkor igazán szépek a juharfák. Köv tavasszal azt hiszem megcsinálom. Ebből a vörösből szebb a szeldelt levelű majd egyszer szeretnék olyat is.
Az Aldiban a héten a maradék fákért már csak 2500.- Forintot kértek, de persze csak a zöldek maradrak meg:)
 
Érdekes nekem a "vadas" forma jobban tetszik mint az alakított korona.

2500 forint... áááá megállom, nem veszek akkor sem!!! A telekre SEM. :D Vagy oda mégis? :D
 
Nálam a tavaly tacasszal ültetett selyem akácot nyírta ki a téli extrém hideg. :( Alulról hozza a hajtásokat kb fél méteres magasságig, de felette semmi. :( Mondjuk úgyis költözünk, szóval marad itt, mert ha ezt nyáron kiveszem, akkor biztos megadom neki a kegyelem döfést. :(

Azt még nem tudom, hogy a juharoknak milyen árnyékoló fát ültessek majd, de lehet, hogy a sika juhar lesz a befutó.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Sajnos az idei tél nagyon kegyetlenül elbánt nálam is elég sok növénnyel a kertben... :(
Szinte az összes pampafüvem elfagyott. A kb. 3 méteres selyemakácom úgy tűnik elfagyott. (legalább is még semmi életjelet nem ad.)
Ennyi fagykár még sosem ért az elmúlt nyolc év alatt (ez most nem politikailag elmultnyócév, hanem tényleg :) )
 
Sajnos az idei tél nagyon kegyetlenül elbánt nálam is elég sok növénnyel a kertben... :(
Szinte az összes pampafüvem elfagyott. A kb. 3 méteres selyemakácom úgy tűnik elfagyott. (legalább is még semmi életjelet nem ad.)
Ennyi fagykár még sosem ért az elmúlt nyolc év alatt (ez most nem politikailag elmultnyócév, hanem tényleg :) )
A selyemakác szerintem megindul! A pampafüvet gondolom nem vágtad vissza ősszel, az is csak most kezd hajtani, hátha megússza;)
 
Sajnos az idei tél nagyon kegyetlenül elbánt nálam is elég sok növénnyel a kertben... :(
Szinte az összes pampafüvem elfagyott. A kb. 3 méteres selyemakácom úgy tűnik elfagyott. (legalább is még semmi életjelet nem ad.)
Ennyi fagykár még sosem ért az elmúlt nyolc év alatt (ez most nem politikailag elmultnyócév, hanem tényleg :) )
Mennyire rendszeresen öntözöd? Én elkezdtem neki tolni a leengedett akvárium vizet és nem sokkal utána megjelentek alul az oldalhajtások, arról újra lehetne hajttatni (feltéve, hogy enyhe tél lesz...). Szép mondjuk nem biztos, hogy lesz. :( Gondolkoztam rajta, hogy vigyem-e magammal az új kertbe, de így már tutira nem fogom, de szerintem tanulok belőle és inkább valami fagytűrő fajtát veszek.
 
Nekem már 2 selyemakácom elfagyott apósék telkén Vértesacsán, ott feladtam a dolgot.
Anyu révfülöpi telkén egy egyéves magoncot ültettem, úgysem marad meg jeligére idén harmadik éve - tavaly már gyönyörű nagy volt pedig se takarva nem volt se semmi. Júliusban arra járok, lefotózom (remélem megvan még). :) Ennyit számít a klímakülönbség.
 
Back
Oldal tetejére