• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Acer palmatum - Japán juhar

Nigro

Alapító
Admin
Immár második éve nevelgetek 3 gyönyörű Japán juhart a kertemben. Finom érzékeny levelei nagyon megtetszettek. A fa formája is nagyon tetszetős és nem is nő nagyra. Mindenkinek ajánlom. Akár dézsában is nevelhető.
Csattintottam róluk pár fotót.

7.jpg

Nagyon szép apró virága van

31.jpg

A három közül ő a kedvencem:

52.jpg

és ilyen a termése:

42.jpg

Tartásáról bővebb infó itt
 
Utoljára módosított:
Nagyon tetszetősek! :D
Nekem is a te "kedvenced" jön be a legjobban!
Az első képen a vörös levelű is japán juhar??Ha igen akkor a mi kertünkben is nevelkedik egy! :lol:
 
Felhozom. :)

Nekem is van az előkertben két acer palmatum, és fél szemmel elkaptam a neten valami akvarita fórumot, ahol azt írták, a szárított japám juhar levél szuper a vízbe.
Tud valaki valami bővebbet a hatásáról? Mert ilyen infót nem találok sehol.
 
Mindent a fórumozókért!:LOL:
Vagányak nagyon!Gondolom,minden este megvan a mese mondás,hogy ilyen szépen nőnek! :)
 
Nem is vettem korábban észre ezt a témát. Pedig már nekem is van egy helyes zöld "cirmos" levelű. :)

Esetleg szaporításával próbálkoztatok már?
 
A tartásról bővebb infó link se működik. Meg lehet kalapálni? Nekem is nemrég lett egy ilyen vörös szépségem, de kicsit pörkölődik a levél vége, biztos nehezen bírja a nagy meleget.
 
A tartásról bővebb infó link se működik. Meg lehet kalapálni? Nekem is nemrég lett egy ilyen vörös szépségem, de kicsit pörkölődik a levél vége, biztos nehezen bírja a nagy meleget.
Pont ugyanez van nálunk is. A legutóbbi kánikulás időszakban a levelek 80%-a összepödörődött és le is dobta ezeket.
 
Pont ugyanez van nálunk is. A legutóbbi kánikulás időszakban a levelek 80%-a összepödörődött és le is dobta ezeket.
Lassan már minimum mediterrán növényeket kell vásárolni a kertekbe, de ha az afrikai szavannákról válogatunk, az sem hátrány.
 
Azt visszaültettem egy dézsába, de aztán sajnos elszáradt. :(
Kár érte, nekem az tettszett, különleges levele volt. De a többi is szép, öcséméknek 3 éve vettem egy vöröset az új kertbe ajándékba, egy évig a szobában nevelte,lusta volt kiültetni, utána kikerült de hát persze h a legnaposabb helyre, pedig direkt mondtam hogy félárnyékba legyen...többet nem kapnak növényt max kaktuszt...
 
Nekem két japán juharom van, egy Acer Palmatum Atropurpureum és egy Acer Palmatum Garnet.
Hiába locsolom reggel, este bőven, van felettük vagy 10 centi vastagon mulcs, ebben a kánikulában a garnet (kényesebb mint a másik) szinte minden levele elégett, az atropurpureum jobban bírja igaz az nagyobb és idősebb fa.

Ezek vízparti növények, ezt a klímát nem tolerálják sajnos.
(Nálam csak délelőtt süti őket a nap, tehát még félárnyékban is vannak...)
 
Utoljára módosított:
A tartásról bővebb infó link se működik. Meg lehet kalapálni? Nekem is nemrég lett egy ilyen vörös szépségem, de kicsit pörkölődik a levél vége, biztos nehezen bírja a nagy meleget.
Sajna az évek alatt az az oldal megszűnt. :( Betettem egy másikat, az is elég informatív.
 
Back
Oldal tetejére