• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

A képből kiindulva szerintem jobban járnál ha az áramlat nem kőr- kőrösen menne hanem szívó kifolyó egy oldalon, és a víz tetején haladna az akvárium másik oldalára, ott lefordulna és alul menne vissza.
A szívó kosár vagy kosarakba vezényelné a piszkot ezáltal mindig tiszta alzatod lenne.
Így viszont a felszíneden keletkező növényi maradványok fent gyűlnének össze, amit viszont egy felszín leszívóval folyamatosan vagy időnként bekapcsolva tisztán tudnál tartani.
15cm-es akváriumnál mire megkerüli, a nyomás olyan csekély lesz hogy az arra toló szenny anyagokat beküldi hátra és az ott megragad.
 
ebben igazad van, csak mivel elég magas kövek vannak benne akadályozná az utat alul visszafelé. A kövek kb 50cm magasak és 30cm szélesek ezért oldottam meg így. Még azért elgondolkozom azon amit írtál. Annyit tudnád módosítani talán, hogy a csepegtetőt a rövid oldalra raknám ahol a többi van ez tudná felülről tolni a vizet ahogy írtad. Tényleg csak a kövek méretétől félek, hogy nem tud rendesen visszajönni alul az áramlat plussz a jobb oldali sarokban középen maradna a szennyeződés. A mostani rendszer pedig talán aért is jó, mert csepegtető középen megforgatja a vizet és a középső rész is folyamatosan áramlás alatt van. Amit viszont megfigyeltem és egyértelműen igazad van a növényi apró levelek a felszinen kötnek ki, de ebből nincs sok hisz sügeres akvárium és az Anubias elég stabil növény. Meglátjuk így mi lesz aztán ha nem jó majd még változtatok. Köszi az észrevételt.
 
ebben igazad van, csak mivel elég magas kövek vannak benne akadályozná az utat alul visszafelé. A kövek kb 50cm magasak és 30cm szélesek ezért oldottam meg így. Még azért elgondolkozom azon amit írtál. Annyit tudnád módosítani talán, hogy a csepegtetőt a rövid oldalra raknám ahol a többi van ez tudná felülről tolni a vizet ahogy írtad. Tényleg csak a kövek méretétől félek, hogy nem tud rendesen visszajönni alul az áramlat plussz a jobb oldali sarokban középen maradna a szennyeződés. A mostani rendszer pedig talán aért is jó, mert csepegtető középen megforgatja a vizet és a középső rész is folyamatosan áramlás alatt van. Amit viszont megfigyeltem és egyértelműen igazad van a növényi apró levelek a felszinen kötnek ki, de ebből nincs sok hisz sügeres akvárium és az Anubias elég stabil növény. Meglátjuk így mi lesz aztán ha nem jó majd még változtatok. Köszi az észrevételt.
Teljesen rendben van. Figyelmetlen voltam és nem olvastam , hogy ez egy sügéresnek indul keserű levelesekkel. Így már más a sztori. Annyi a lényeg hogy hogy rendesen működjön a vízforgás. Ha még is marad mulmod azt meg le lehet lopni csővel (y)
 
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem :) Van egy 1,5 hónapja indított 200literes aksim.Hamar felismertem,hogy a hozzá vett JBL 701 nem lesz elég.Így sok utánajárással vettem egy Eheim 2275-öt.A JBL bal rövid oldalon szív jobb oldalt esőztet felszín fodrozással.Az Eheim a napokban fog bekerülni csak az a kérdés hogyan.Elolvastam kb 15 oldalt és azért megoszlanak a vélemények.Lehet megpróbálom ugyan így bekötni egymás alá a két esőztetőt.Valamint abban sem vagyok biztos hogy kell e mind a kettő lehet párhuzamosan működtetem amíg be nem áll az Eheim utána kiveszem a JBL-t.Előre is köszi!
 
Tanácsot kérnék.
Jelenleg így van elhelyezve a szűrőm.
(Nettó 30 liter)

8e4e74a700d6ecaba778fdb4457a8843.jpg


A felszínen látszik, hogy az áramlás nem tökéletes.
A másik oldalon a hátsó sarokban áll a felszín.
A felszínen összefüggő hártya is összegyűlik időnként, ezért benne van még a régi gyári levegőztetős belső szűrő, és 4-5 órát bugyogtat "éjszaka" (lámpagyújtás előtt). Ez nem látszik a képen. Amíg nincs légpumpám, addig marad.
A bubik a nem mozgó felszín peremén össze is gyűlnek, és megállnak.

A szűrőnek a beszívócsonkja a szűrő közepvonalába esik. Az összes hozzávaló toldó rajta van így 1-2 centire az aljzattól szív.

A felszínen látszik, hogy ebben az elrendezésben a két kifolyótól kifelé indul meg az áramlás, és visszatér egy kört leírva. Tehát a két kifolyótól az áramlás egy 8-ast ír le. Lefelé megfelelő az áramlás, a szűrővel szemben lent lévő növény levelei kissé hullámoznak.
Megfigyeltem, hogy itt lent erősen algásodik az üveg.

Mostanában a szűrő kifolyóin is van valami sötét. Vagy alga, vagy bacinak tippelném (a szűrő ma két hete megy 8 deci mátrix troppal, szivacs mechanikai szűrővel, meg vattával).

b58c30c28dd13c3db74263bf8164f3dd.jpg


Probáltam középre rakni a szűrőt, hogy a 8-as alak nagyobb tudjon lenni, és beforogja az egész felszínt. De nem tetszett az eredmény, a szűrő "holt terei" megmaradtak.
Meg középen még az is a probléma, hogy nyárra nem lesz hely hátul a ventilátornak. Pont akkora a venti, hogy épp elfér a szűrő melett [emoji16]

Így hát maradt az a verzió, ami a legkézenfekvőbbnek tűnt már a szűrőváltás előtt, a rövid oldalra, hogy hosszában nyomja. Ezt szerettem volna elkerülni, a lámpatartó miatt, ami már készül...
De úgy döntöttem majd valahogy átvariálom.

Ezzel az még a bajom, hogy mindkét oldalon növény van a rövid oldalon. A szívócsonk, ha ugyanebben a magasságban marad, pont egy növény leveleihez fog esni. Jó lenne ez így? Hogy majdcsak egy "bokor" mögül szív?
A szűrő egyébként 20 centi széles az aki 25.

Így néz ki a két vége:

177e9aa713777b06f7848723cf120a47.jpg


7e0bd3fdc666936730f8642b6307f4c9.jpg


Mindkét oldalon a szívócsonk a(z általam) Cryptocoryne wendtii braun(nak tippelt) levelei közül szívna...

Másik lehetőség, hogy 1 toldót kiveszek, és az kb 4-5 centivel emeli a szívókosár helyét, így kb a növény fölött szívna. Melyik lenne a jobb megoldás?

Ha a rövid oldalon van a szűrő akkor nagyobb flowt is tudok neki majd adni, bár elfújni sem akarom őket, meg nem baj, ha lassan áramlik a víz a szűrőben. Jelenleg kicsivel a minimális 320 l/h fölé van belőve, így látszólag optimális.
 
Hosszú oldalra tennéd? Hosszába nyomja a vizet.
A rövid oldalra akasztanám, hogy a hossza mentén nyomja.
A szívó rész inkább a kérdés, hogy hogyan orientáljam.
Ahogy az első képen látható, úgy van most elhelyezve, de nem tűnik úgy, hogy bevált volna...
 
Sziasztok!

Nekem a szűrő csöveinek "alakításával" van gondom, mégpedig a következő:

A csövek kivezetése a bútor oldalán felül középen van egy 6 cm átmérőjű lyukon kereszül. A bajom az, hogy nem tudom úgy "formázni" a csövet, hogy a lily pipe normálisan függőben álljon. A szilikon cső (12/16mm gyári tetra) túl merev ahhoz, hogy a lyuk és a lily közötti viszonylag rövid szakaszon normális ívet tudjak neki adni. Tapadókorongokkal sem tudom megfogatni, mert egy idő után elválnak az üvegtől és a lily meg áll csálén, a flow meg megy világgá...

Mi a megoldás?
 
Sziasztok!

Nekem a szűrő csöveinek "alakításával" van gondom, mégpedig a következő:

A csövek kivezetése a bútor oldalán felül középen van egy 6 cm átmérőjű lyukon kereszül. A bajom az, hogy nem tudom úgy "formázni" a csövet, hogy a lily pipe normálisan függőben álljon. A szilikon cső (12/16mm gyári tetra) túl merev ahhoz, hogy a lyuk és a lily közötti viszonylag rövid szakaszon normális ívet tudjak neki adni. Tapadókorongokkal sem tudom megfogatni, mert egy idő után elválnak az üvegtől és a lily meg áll csálén, a flow meg megy világgá...

Mi a megoldás?

Eheim vagy JBL 90-s szűrőcső könyök? Kívülről lehet feltenni a 12/16-s csőre, gyakorlatilag egy 45fokban nyitott 90fokos műanyag, merev könyök. A 45fokban nyitott résen lehet belepréselni a szűrőcsövet.
 
Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni. Van egy sarok akvariumom (Juwel rigon 190) es egy Fluval 406 kulso szurom. Mit tanacsoltok hogy kene elhelyezni a szivo es a befolyot hogy a teljes vizet atmozgassa? Esetleg az esozteto lenne a megoldas vagy a lilly pipe?
 
Sziasztok! Tanacsot szeretnek kerni. Van egy sarok akvariumom (Juwel rigon 190) es egy Fluval 406 kulso szurom. Mit tanacsoltok hogy kene elhelyezni a szivo es a befolyot hogy a teljes vizet atmozgassa? Esetleg az esozteto lenne a megoldas vagy a lilly pipe?
Hany fuggoleges sik van benne? Es mekkora a legtavolabbi ket pont az uvegek kozt?
 
Lehet kevés a külső csak, így bevetném amim van. Tehát, egy 120 lityis akksiba hogyan helyeznétek el egy tetra ex 800 plus külsőt, és hozzá kiegészítőnek egy Eheim aquaball 130 - t ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Back
Oldal tetejére