• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

a Jobb oldalra ?
A Szívóágat ezért is tettem oda hogy ne látszódjon annyira ,
A szívó ott maradna és az esőztetőt tenném a jobb rövid oldalra az nem lenne jó ?
Bal rövid oldalra tedd (a szívó ággal azonos oldalra), hogy megmozgassa az egész viztömeget. Felszín közelében az áramlás eljut a jobb oldalra és onnan lefelé indulva visszajut a szívó ághoz.
 
Azt tudod még megtenni, hogy az akváriumot a szekrényen középre vagy jobbra teszed és akkor a szekrény mögött el tudod hozni a csöveket, hogy az alacsonyabb talajszinthez tedd a csöveket. Esetleg így - a szekrényen balra rendezve az akváriumot - is tudod az alacsony oldalra tenni a csövezést, csak kelleni fog 2*2 db 90 fokos könyök, hogy szépen fel tudd hozni a szekrény háta mögül a csövezést és rá tudj fordulni a síkokra úgy, hogy ne törjön meg a csövezés és ne feszüljenek az üvegek. Nem tudom érthető-e a második javaslatom? Ha nem, akkor próbálok rajzolni neked egy kis segédletet...
Termeszetesen ertheto, a gond hogy akarok majd meg egy 30x30x30 ast melle igy viszont nem ferne el koztuk a csovezes [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
a Jobb oldalra ?
A Szívóágat ezért is tettem oda hogy ne látszódjon annyira ,
A szívó ott maradna és az esőztetőt tenném a jobb rövid oldalra az nem lenne jó ?
A szívó jó helyen van. Tedd fölé az esőztetőt a rövid oldalra. Egy oldalon legyen mind a kettő. Hosszabb utat jár be a flow, ergo kevésbé kaarja a talajt, ergo kevesebb alga.
 
A szívó jó helyen van. Tedd fölé az esőztetőt a rövid oldalra. Egy oldalon legyen mind a kettő. Hosszabb utat jár be a flow, ergo kevésbé kaarja a talajt, ergo kevesebb alga.

Köszi értem
Viszont a békalencse akkor takarni fogja a fényt a lenti növények elől.
 
Sziasztok
A képen látható elrendezésű az akváriumom .
Tudnátok segíteni hogy a ki és befolyócsövek jól vannak elhelyezve így ?
Az algásodás is elég jól látszik a képen nem tudok megszabadulni tőlük .Viszonylag közel is van az ablakhoz az akvárium oldalról ,és nem tudom hogy az okozza e az algásodást vagy rátesz még a rossz áramlás is ?
View attachment 14640
A rövidebb oldalra tedd az esöztetöt, alatta pedig a beszivo ag, ahogy a kollegak mondtak.
Az meg szerintem nem bekalencse, hanem Limnobium, azt hiszem. Tul sok van belöle, elveszik a fenyt a többi növeny elöl, ritkitsd meg. Az alga, meg talan zöld fonal, kezzel szedegesd le, es hasznalj több növenyt az akvariumba, hogy legyen, ami a tapanyagot felveszi az alga elöl. De több info kellene: tapozas, feny, szüres stb.
 
A rövidebb oldalra tedd az esöztetöt, alatta pedig a beszivo ag, ahogy a kollegak mondtak.
Az meg szerintem nem bekalencse, hanem Limnobium, azt hiszem. Tul sok van belöle, elveszik a fenyt a többi növeny elöl, ritkitsd meg. Az alga, meg talan zöld fonal, kezzel szedegesd le, es hasznalj több növenyt az akvariumba, hogy legyen, ami a tapanyagot felveszi az alga elöl. De több info kellene: tapozas, feny, szüres stb.

Igen Limnobium viszont pont így gondoltam az elhelyezkedését hogy jobb oldal a világos Limno mentes víz alul a többi növénnyel, bal oldalon a fa és a Limnobium és minimális aljnövényzettel .
Egyébként még csak 2 hónapos a dolog a növények alul terjeszkednek szépen .Tápozni nem tápozom őket Amazonia mellett ,a fény az odyssea dul pro gyári csövekkel,Szűrés az Eheim 2215 lávakővel Mátrixal és perlonvattával .
 
Nem találtam jobb helyet. Szivacsszűrő+powerhead van a leendő garnisban. Aquael circulator500. A powerhead nyomó ágához csak egy kis terelőlapát volt, szerintem ezért bajlódok az áramlással. Lehet ehhez lily pipe-ot heggeszteni valahogy? Vagy vegyem le a fenébe a lapátot? Az a baj túl erős a flow körbe-körbe, ha meg lefojtom nagyon, akkor nulla vízforgatás lesz.
 
Sziasztok.tanácsot kérnék.200 literes aksimba jobb oldalon van a beszívó ág bal oldalon pedig az esőztető függőlegesen úgy hogy az akvárium oldalüvegére tolja a vizet.azért vannak így mert ez volt a legkönnyebben kivitelezhető megoldás.
Jó lehet így az áramlásának?
 
A függőleges esőztető ott lehet gáz, hogy a kilövellő sugár birizgálja az aljzatot, s nem sokára heveny alga bummod lesz.
Esőztető a beszívó oldalára, jobbra, hogy a hosszú oldalra tolja, a felszínt fodrozva.
 
Esőztetőt ekkora akvában a szívó ággal ellentétes rövid oldalra szoktuk rakni, vízszintesen a vízfelszín alá az optimális áramláshoz. Általában.
Ezt persze felülírhatja a scape, meg sok minden egyéb. De így alakul ki viszonylag értelmes áramlás.
 
Esőztetőt ekkora akvában a szívó ággal ellentétes rövid oldalra szoktuk rakni, vízszintesen a vízfelszín alá az optimális áramláshoz. Általában.
Ezt persze felülírhatja a scape, meg sok minden egyéb. De így alakul ki viszonylag értelmes áramlás.
szia!akkor a jobb bal oldali elhelyezésnek jónak kell lennie?
 
szia!akkor a jobb bal oldali elhelyezésnek jónak kell lennie?
Nalam a jobb rovid oldalon van az esozteto, a bal hatso sarokban egy uveg szivo. 4 honapja tokeletesen mukodik. Az esozteto alatt kevesbb a co2 es a flow is, de igazabol a dekor fogja meg.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Igen, de az esőztetőt rakd inkább be úg

Igen. De az esőztetőt próbáld meg vízszintesen berakni.
Ezt el is felejtettem beleirni termeszetesen vizszintesen van az esozteto nalam is.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok,
bár nem annyira a témához kapcsolódik, nem szerettem volna újabb témát létrehozni csak ezért.
A kérdésem az lenne, hogy a szűrú kifolyó-és befolyó csövének hossza mennyi lehet max? Egy eheim 2075 szűrőm van, de most nyíl egyenesen jön ki a cső a szekrényből, majdnem hogy feszül, szeretnék egy olyan megoldást, hogy kicsit hosszabb lenne az akváriumban a cső és így akkor talán nem lenne szűkös a szekrény. Illetve azt olvastam, hogy a hydor fűtőnek az a jó ha állítva van. Akkor lehet ezt is meg tudnám oldani :)
szívesen néznék képeket a szekrényetekről, hogy ti hogyan oldjátok meg a csöveket.
köszönöm
 
A kérdésem az lenne, hogy a szűrú kifolyó-és befolyó csövének hossza mennyi lehet max?
Ha egy kicsit hosszabb, szerintem ne parázz. Ha nagyon hosszú és sok a törés (könyök, ív, csapok) van benne, az veszi le a teljesítményt, mert mindegyik egyfajta ellenállásként viselkedik.
Nekem is 2075 van, gyári csőhosszúsággal (2x1,5m ha jól sejtem) és simán jó. Kacérkodtam külső fűtővel én is, de most más a prioritás. Én pl. simán be tudnám állítani a 200L akva mögé a hydort (bár nem tudom a pontos magasságát), tehát a szűrő nyomóág csövéből kivágnék neki helyet. Viszont az összes csőhossz (fűtővel együtt) mégis közel ugyan annyi maradna, így az ellenállás sem növekedne túlzottan.
 
Sziasztok,
bár nem annyira a témához kapcsolódik, nem szerettem volna újabb témát létrehozni csak ezért.
A kérdésem az lenne, hogy a szűrú kifolyó-és befolyó csövének hossza mennyi lehet max? Egy eheim 2075 szűrőm van, de most nyíl egyenesen jön ki a cső a szekrényből, majdnem hogy feszül, szeretnék egy olyan megoldást, hogy kicsit hosszabb lenne az akváriumban a cső és így akkor talán nem lenne szűkös a szekrény. Illetve azt olvastam, hogy a hydor fűtőnek az a jó ha állítva van. Akkor lehet ezt is meg tudnám oldani :)
szívesen néznék képeket a szekrényetekről, hogy ti hogyan oldjátok meg a csöveket.
köszönöm

Van valami ilyesmi topik is. Valami "muti a szekrényed" vagy valami hasonló a címe.
Bocsi de telóról nehéz keresni/linkelni.
 
Segítsen nekem valaki.. Az Eheim installációs szett 2 kifolyó változata, azaz az esőztető szettben a csöveken másnak voltak lyukacskák ahol a víz távozni tud? Vagy én vagyok vak, vagy nem találom, de gondolom nem fúróval kellene nekiállnom. Pont olyan csövek vannak a dobozban mint a szívó ágas szettben.
 
Back
Oldal tetejére