• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Sziasztok.

A téma átolvasása után a következő kérdésem lenne.
Tetra Ex 800-as szűrő esőztetőjét a rövidebb oldalfalra szeretném rakni, ezen az oldalon lenne a befolyó ág is. Ebben az esetben az esőztetőnek csak az egyik felét tudom használni 6 db 2mm-es lyukkal.
Nem fogja nagyon vissza a szűrőt?
Számításaim szerint:
12 mm csőcsatlakozás, azaz
6x6x3,14=113,04 mm2

6db 2 mm esőztető lyuk:
1x1x3x14xA=113,04mm2
A=36 db lyuk szükséges

Attól is félek, hogyha esetleg átfúrnám nagyobb átmérővel, akkor meg nagyon visszaesne a flow.

Mik a tapasztalatok, mit érdemes ilyenkor csinálni?
Mivel csak egy csövet tudsz használni a másik úgy is csak porosodna a szekrénybe, én átfúrnám kicsivel nagyobb lyukra aztán kipróbálnám hogy mit mutat. Ha nem jó akkor még mindig van egy gyári.
 
Tokeletes. Ha az egyik csovet teszed fel nyilvan visszafogja viszont 60 cm-nel eros flow lesz. Ha nincs kesobbi terved az esoztetovel, szerintem kifurhatod vagy olvaszthatod nagyobbra. Igy gyengulni fog ugyan az ereje, de nem vag tele ecsetalgaval a kesobbiekben.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Köszönöm a segítséget.
Az írásodból következtetek arra, hogy az erős flow kedvez az ecsetalgának?

Mivel csak egy csövet tudsz használni a másik úgy is csak porosodna a szekrénybe, én átfúrnám kicsivel nagyobb lyukra aztán kipróbálnám hogy mit mutat. Ha nem jó akkor még mindig van egy gyári.
Köszönöm neked is, teljesen igazad van, úgyis csak porosodna :)
 
Sziasztok!

Adott egy mattenfilterrel ket reszre osztott akvarium, amiben tokeletesen mukodott a mattenfilter. Aztan 4 honapja koltozkodes volt es azota nem akar beallni a szures, algasodas, szep lassu letszamcsokkenes van a garnelaimnal. :(

Arra gondoltam beruhazok egy kulso szurore biztos ami tuti alapon. Az lenne a kerdesem, hogy az mukodo verzio lenne ha a most meglevo T elosztora menne ra a nyomoag a szivoag pedig a szivacsok kozott lenne? Igy egy eleg komoly eloszures lenne, a kulso szuroben meg dolgoznanak a bacik remenyeim szerint. :)

A kepen latjatok hogy milyen T-elosztorol beszelek.f71ace6374857ece1269b86abe118f27.jpg
 
Sziasztok!

Adott egy mattenfilterrel ket reszre osztott akvarium, amiben tokeletesen mukodott a mattenfilter. Aztan 4 honapja koltozkodes volt es azota nem akar beallni a szures, algasodas, szep lassu letszamcsokkenes van a garnelaimnal. :(

Arra gondoltam beruhazok egy kulso szurore biztos ami tuti alapon. Az lenne a kerdesem, hogy az mukodo verzio lenne ha a most meglevo T elosztora menne ra a nyomoag a szivoag pedig a szivacsok kozott lenne? Igy egy eleg komoly eloszures lenne, a kulso szuroben meg dolgoznanak a bacik remenyeim szerint. :)

A kepen latjatok hogy milyen T-elosztorol beszelek.View attachment 43434
Működő képes lenne igen.
 
Sziasztok!

Adott egy mattenfilterrel ket reszre osztott akvarium, amiben tokeletesen mukodott a mattenfilter. Aztan 4 honapja koltozkodes volt es azota nem akar beallni a szures, algasodas, szep lassu letszamcsokkenes van a garnelaimnal. :(

Arra gondoltam beruhazok egy kulso szurore biztos ami tuti alapon. Az lenne a kerdesem, hogy az mukodo verzio lenne ha a most meglevo T elosztora menne ra a nyomoag a szivoag pedig a szivacsok kozott lenne? Igy egy eleg komoly eloszures lenne, a kulso szuroben meg dolgoznanak a bacik remenyeim szerint. :)

A kepen latjatok hogy milyen T-elosztorol beszelek.View attachment 43434
Nekem is hasonló felépítésű szűrőm van (benn a szivacs, kinn a külső szűrő). Viszont a szivacsodnak mintha furcsa színe lenne. Itt-ott Fekete? Jól látom? Nem lehet penész szerű izé?
 
Sziasztok!

Kis nanoban (18l) külső szűrő szívó ágát hová érdemes helyezni? A nyomó ágon most egy spin pipe van ami a rövid oldal közepén csücsül. Vele szemben vagy inkább mellé? Azt tudom, hogy lilynél mellé érdemes, de spinnél kicsit bizonytalan vagyok.

Köszi!
 
Üdv! Egy 300 literes panoráma üveges akvàriumban nem igazán sikerül megoldanom a mechanikai szűrèst.
A problèma a következő: a szűrő nyomò àga ès szívò àga egy falon helyezkedik el. gyönyörűen làthatò, hogy szépen körbeforgatja az akvàriumot, fel is keveri az aljzatra lehullott mulmot is, de csak forog körbe az akvàriumban. Szemmel làthatòan elhalad a szűrő szívò àga mellet ami nem szed össze az ègegyatta világon semmit.
A szűrő egy hàzilag èpített 25l-es hordò egy 3400l/h pumpàval meghajtva.
a nyomòàg sima hajlìtott eheim cső a szívòàg egy surface skimmerrel egybekötött szìvò, a skimmer rèsz kikapcdolva. reggelentte szoktam egy òràra beiktatni.
próbáltam a szívòàgat mozgatni, hol közelebb a nyomòàghoz hol messzebb, de így is ugyanaz az eredmèny.
ötletek?
 
Üdv! Egy 300 literes panoráma üveges akvàriumban nem igazán sikerül megoldanom a mechanikai szűrèst.
A problèma a következő: a szűrő nyomò àga ès szívò àga egy falon helyezkedik el. gyönyörűen làthatò, hogy szépen körbeforgatja az akvàriumot, fel is keveri az aljzatra lehullott mulmot is, de csak forog körbe az akvàriumban. Szemmel làthatòan elhalad a szűrő szívò àga mellet ami nem szed össze az ègegyatta világon semmit.
A szűrő egy hàzilag èpített 25l-es hordò egy 3400l/h pumpàval meghajtva.
a nyomòàg sima hajlìtott eheim cső a szívòàg egy surface skimmerrel egybekötött szìvò, a skimmer rèsz kikapcdolva. reggelentte szoktam egy òràra beiktatni.
próbáltam a szívòàgat mozgatni, hol közelebb a nyomòàghoz hol messzebb, de így is ugyanaz az eredmèny.
ötletek?
Milyen hosszu az akva? Egyoldalon van a szivo kifolyo?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
köszi 120 centimeter az akvarium. a viz megforog benne rendesen, szemmel lathatoan a szemcsek es a co is korbe forog az akvariumban, csak egyszeruen a szivoag nem szivja be a szemetet. forog korbe korbe.
egy oldalon van a szivo es a nyomo ag is a hosszu oldalon. nagyobb sodras sem megoldhato a Vitorlashalak miatt.
 
köszi 120 centimeter az akvarium. a viz megforog benne rendesen, szemmel lathatoan a szemcsek es a co is korbe forog az akvariumban, csak egyszeruen a szivoag nem szivja be a szemetet. forog korbe korbe.
egy oldalon van a szivo es a nyomo ag is a hosszu oldalon. nagyobb sodras sem megoldhato a Vitorlashalak miatt.
Az nem nagy tavolsag. Hosszu oldalon van?? Csinalj mar egy kepet legyszives.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
kep bal oldala :)
Ha az a zöld kosaras-rossz a kép-ami ferdén van rögzítve, akkor jó lenne függőlegesen beállítani. Az víz felül áramlik, az akvárium túlfelén "lezúdul" az aljára az áramlás viszi a szmötyit visszafelé, a szívóág beszívja, de nem középen, leginkább lejjebb.

A nyomó ágat nem látom.
 
Back
Oldal tetejére