• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezése az akváriumban

Segítsen nekem valaki.. Az Eheim installációs szett 2 kifolyó változata, azaz az esőztető szettben a csöveken másnak voltak lyukacskák ahol a víz távozni tud? Vagy én vagyok vak, vagy nem találom, de gondolom nem fúróval kellene nekiállnom. Pont olyan csövek vannak a dobozban mint a szívó ágas szettben.
Próbáltam megfejteni amit írtál. :) http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-install-szett-4005310.html
Ezen azért illik lyukaknak lennie. Elképzelhető, hogy hibásan válogatták össze. Fúrni nem kell semmit, csak összerakni.
 
Próbáltam megfejteni amit írtál. :) http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-install-szett-4005310.html
Ezen azért illik lyukaknak lennie. Elképzelhető, hogy hibásan válogatták össze. Fúrni nem kell semmit, csak összerakni.

A megfejtés helyes. Megnyugtató hogy nem én maradtam le valami forradalmian új esőztetőről, de nekem valóban nincsenek lyukak. Igazad lehet, rosszul lettek összeválogatva, ebbe a csomagba is a szívó ág csövecskéi kerültek. Köszi hogy megerősítették hitemben :D . Így aztán mindegy hogy helyezem el az akváriumban.
 
Sziasztok!

egy fura kerdes merult fel bennem beszivo aggal kapcsolatban.
tervezek egy power headet a kulso szuromre a kesobbielben (vagy szuro lecsereleset nagyobbra reaktor miatt mar kevesnek erzem)

Legetseges hogy atrendezesre kerul a sor es azon gondolkoztam hogy akkor mar ha ott vagyok hogy szetkapom akkor ketteosztom a beszivo csovet egy' y 'aggal az egyik a beomlo a masik pedig a szemkozti falnal szivna be
tehat az aki mindket oldalan lenne egy beszivo ag.
(az otlet azert tamadt hogy minel tobb mocskot szivjon be 2 helyrol)
tobb jobb alapon :))

igy felere csokkenne igaz a szivo ero de a szuro erejevel ezt lehetne turbozni.
(a vizpumpat potmeterrel szabalyozhatova alakitanam)

van ennek igy ertelme vagy a jol bevalt egy csoves megoldas a tuti?

koszi! :)
 
Ott van az Eheim 2080. Gyárilag úgy készült, hogy két beszívó ága van. Kérdés, hogy mennyi a beleölt energia és mennyi a hozott haszon.
 
Melyik eredményez jobb áramlást? Az esőztető használata,vagy a lily pipe-s megoldás? Jelenleg lily pipe-vel megy a szűrő,de van hozzá esőztetős cucc is.
 
Melyik eredményez jobb áramlást? Az esőztető használata,vagy a lily pipe-s megoldás? Jelenleg lily pipe-vel megy a szűrő,de van hozzá esőztetős cucc is.
Szia!

Ez több mindentöl függ. Mekkora az akvarium, milyen a meretezese (szelesseg, hosszusag, magassag), milyen a lily pipe kialakitasa, gyari furatok vannak-e az esöztetön, vagy nagyobb meretüre lettek furva, mennyi a növeny, dekor az akvariumban stb.
A legtöbb növenyes profi akvariumban lily pipe üzemel, de sokan hasznalnak esöztetöt is. Ha a növenyeid megfelelöen fejlödnek, nem keveredik fel az aljzat, egyenletes a CO2 elosztasod, nincs algasodasod es nagymertekü mulmkepzödes, akkor szerintem mindegy melyiket hasznalaod, a vegeredmeny a fontos.
 
Szia!

Ez több mindentöl függ. Mekkora az akvarium, milyen a meretezese (szelesseg, hosszusag, magassag), milyen a lily pipe kialakitasa, gyari furatok vannak-e az esöztetön, vagy nagyobb meretüre lettek furva, mennyi a növeny, dekor az akvariumban stb.
A legtöbb növenyes profi akvariumban lily pipe üzemel, de sokan hasznalnak esöztetöt is. Ha a növenyeid megfelelöen fejlödnek, nem keveredik fel az aljzat, egyenletes a CO2 elosztasod, nincs algasodasod es nagymertekü mulmkepzödes, akkor szerintem mindegy melyiket hasznalaod, a vegeredmeny a fontos.

Ez nagyon szépen hangzik. :) tehát tapasztalat. Most akarok újrakezdeni, információkat gyűjtök,hogy minél jobb légkört tudjak teremteni. Köszönöm! :)
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot, a víz áramlása miatt viszont ide kapcsolódik. A kérdésem az lenne, hogy ha egy akvárium közepén két szivaccsal leválasztok egy szűrőteret Mattenfilter formájában, akkor a vízpumpát és a kivezető csövet hova érdemes tenni a szivacsok között? Egymáshoz képest ellentétes oldalra, középre, vagy ugyanazon oldalra? Hogy lesz a leghatékonyabb a víz áramlása és a szűrés?
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot, a víz áramlása miatt viszont ide kapcsolódik. A kérdésem az lenne, hogy ha egy akvárium közepén két szivaccsal leválasztok egy szűrőteret Mattenfilter formájában, akkor a vízpumpát és a kivezető csövet hova érdemes tenni a szivacsok között? Egymáshoz képest ellentétes oldalra, középre, vagy ugyanazon oldalra? Hogy lesz a leghatékonyabb a víz áramlása és a szűrés?
Rajzold le kérlek, hogy mi a terv, mert nem sikerült felfognom, hogy mi a kérdés...
 
Rajzold le kérlek, hogy mi a terv, mert nem sikerült felfognom, hogy mi a kérdés...
ef4e7f0dfebb78500e3cf814afac72cd.jpg

Ez lenne a terv, a kerdes pedig hogy a pumpat, es a nyomo csoveket hova erdemes tenni. A pumpa oldalrol nezve mondjuk a szuroter bal also sarkaba, a nyomo agak pedig jobb felso sarokba? Vagy kozepen mind a ketto, ertelemszeruen pumpa alul felette meg a nyomoagak?

A meretek valtoztak azota, de az elrendezes ugyanaz lesz.
 
Sziaszot, kis segítséget szeretnék kérni. Bajban vagyok a szűrők elhelyezésével. Egy 150x60x70 akiról lenne szó. Sügeres aki. Még nincs telepítés majd csak a jövő hétre tervezem. Adott kető darab külső szűrő. Egy atman cf-1000 és egy atman cf-1200. Mivel két oldalas lesz az aki csak egy helyen a bal oldalon tudom megoldani a szűrők elhelyezését. Hogy lehetne elhelyezni egy rövid oldalon az összes szívó és nyomó ágat a leghatékonyabban? Próbáltam képet berakni de sajnos nem jöttem rá hogyan kell.
Jelen pillanatban a bal rövid oldalon hátul van mind a kető szűrőkosár. A nyomóág az egyik a bal eljére a tetéjere került, hogy forgassa körbe a vizet. A másik nyomóágat az egyik hosszú oldal közepére raktam csepegtetősre. Mivel nem túl intenzív együtt a kettő (szerintem a csepegtető fékezi a másik forgató erejét valamin változtatnom kellene. Na de min?... Előszőr az fordult meg a fejemben, hogy a csepegtető leveszem és a bal oldalra fejjel lefelé rakom a vízbe elősegítve a vízáramlat erejét / vagy ugyanúgy felülre rakom a másik mellé (fúvókával lehet nem ez a helyes szakszó hozzá:)) erősítésnek. Talán így el tudom kerülni az áramoltató használatát. Köszi előre is. UI: ha valaki tudja h hogy lehet képet feltölteni az írja le:) köszi
 
View attachment 22628

Ez lenne a terv, a kerdes pedig hogy a pumpat, es a nyomo csoveket hova erdemes tenni. A pumpa oldalrol nezve mondjuk a szuroter bal also sarkaba, a nyomo agak pedig jobb felso sarokba? Vagy kozepen mind a ketto, ertelemszeruen pumpa alul felette meg a nyomoagak?

A meretek valtoztak azota, de az elrendezes ugyanaz lesz.
Így már értem a kérdést.
Én középre tenném, ha nem tervezel bele sok növényt és dekorációt. Ha igen, akkor valószínűleg előre.
 
Így már értem a kérdést.
Én középre tenném, ha nem tervezel bele sok növényt és dekorációt. Ha igen, akkor valószínűleg előre.
Alacsonyabb novenyekre gondoltam, szoval azokat az aramlas nem tudja kitepni. Koszi az otletet!
 
31211740544_7f87aa3c79_b.jpg
Szóval megvan a megoldás. El akartam kerülni de csak így tudtam megoldani, hogy tökéletes áramlás legyen. Bekerült az akváriumba egy Atman at-303 áramoltató. A rakzon látszik, hogy hová. Plusz változtattam az egyik szívókosár helyén. Erre azért volt szükség, mert az első szűrőkosár elé viszonylag gyors áramlat érkezik és nem minden alkalommal tudja felszívni. A másik kosár viszont befejezi amit az első elmulaszt(y):) Mivel a halak nem kerültek még bele ez csak lámpa alatti megfigyelés volt. Remélem a halak érkeztével is így marad minden:D
Jah nem jelöltem az áramoltató irányát....az üveg mellett tolja a vizet végig a szűrőkosárig
 
Back
Oldal tetejére