• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Első 30l lowtech nano

Kicsit nyírtam a tripartitan, jó ötletnek bizonyult. A képek még mindig rosszak, de amúgy a víz kristálytiszta.
nyiras_utan.jpg
Délután besötétítve szeretem elnézegetni.
sotetben.jpg
Amikor elkezdett pontalgásodni szembe középen és hátul, akkor gondoltam arra, hogy a befolyócsőre nem jó ötlet az esőztető, mert úgy nem forog úgy a víz. Most kitakarítottam és sima befolyón hagytam. Így már jobbnak tűnik, hátha az alga is többet kap a Carbo-ból és nem jön vissza. Majd kiderül.
 
Úgy tapasztaltam, hogy az oto-k szinte egyáltalán nem mozognak a ricciában és eléggé felgyűlik benne a mulm. Továbbá sokkal gyorsabban nő és folyton magasabb mint a mögötte lévő s.repens. Már utólag látom, hogy jobb lett volna egy kis lejtőt kialakítani a talajból (erre utólag már gondolom nincsenek praktikák). Most először elgondolkoztam azon, hogy kivegyem a mohát és csak a repens maradjon elől is. Ezzel mindenesetre megvárom, hogy a repens növésnek induljon. Viszont ő középen szinte semennyit sem nőtt (gondolom még gyökerezik, vízbe szokik a zseléből).

Hogyha lesznek garnélák, vajon segít majd a mulm-problémán, ha elkezdik túrni a ricciát? Még akkor is lehet a 3 mohalap közül az egyik szélsőt kiveszem.
 
8 nap alatt ekkora kis hajtás nőtt a repens-re. Gondoltam, hogy lassú lesz a folyamat, de ez nem túl lassú? :) Arra gondoltam, hogy hiányt szenved valamiből. A héten pár nap megoldhatnám, hogy napközben is kapjon egy kis easycarbo-t, ne csak reggel az egész napi adagot. (Kéne egy tartósteszt).
repens_hajtas.jpg
 
Szép a vegetáció!
Köszi! :) Csak ne szarnák így tele az oto-k. A Ricciába is teljesen bennevan a kula mindenhol, hiába porszívózom. A Flow elég rosszul van beállítva (nincs lilypipe csak sima cső), de a leendő garnélákban bízok majd, hogy ezeket ők még széttúrják.
 
Néha elcsípem ahogy nagyban kajál valahol (mint mindig) majd megáll egy pillanatra, nyom egyet maga mögé és folytatja a zabát :D
Aranyélet...
 
A ricciában mint kiderült nem mulm, hanem szerintem hajalga indult fejlődésnek.
milyenalga01.jpg
milyenalga02.jpg
Ha csakugyan hajalga, hogy nem küzdenek ellenük az oto-k? Megfigyeltem, hogy nem szeretnek a riccián tanyázni. Lehetséges emiatt kerülnék? Vagy talán más valamivel van dolgom? A napokban beújítok sakura garnélákat. Hátha ők majd megkajálják ;)
Mit gondoltok?

Ui.: Ja bezony, bubizik szépen CO2 nélkül is :) Sajna csak így napközben, a nap végére gondolom kimegy az easycarbo.
 
Érkeztek új lakók :) (RCS-ek) Olyan pirosak mint az ördög.
garni02.jpg
garni03.jpg

garni04.jpg
Jól érzik magukat. Igazi kis csövesek, turkálnak egész nap.
garniBrancs.jpg
A szűrőmbe van ilyen elővédő szivacs, kb mint egy belsőszűrőben, de úgy nézegettem, hogy azon még beférhet egy újszülött, így a közeljövőben oda eszkábálok szúnyoghálóból egy kis védelmet.
+ pár dologra rájöttem a telefonomon a fotózással kapcsolatban.

Végül a jelenlegi teljes helyzetről egy kép:
akiGarnikkal02.jpg
 
Sziasztok, rég jelentkeztem!
Az akvárium szépen megvan gondozom rendszeresen. Viszont most felütötte a fejét egy féregfajta:
kukac.jpg
Én legalábbis féregnek gondolom, kb féltucat ilyen kis vacak mászkált ma reggel a falon. Kicsit visszavettem mostanában a tápot algaprobléma miatt, a garnélák pedig a legutóbbi poszt-nál érkeztek. Ezen kívül nem igazán változtattam mást. Mik lehetnek ezek egyáltalán? Mivel küzdhetek ellenük?
 
Sziasztok, rég jelentkeztem!
Az akvárium szépen megvan gondozom rendszeresen. Viszont most felütötte a fejét egy féregfajta:
View attachment 10419
Én legalábbis féregnek gondolom, kb féltucat ilyen kis vacak mászkált ma reggel a falon. Kicsit visszavettem mostanában a tápot algaprobléma miatt, a garnélák pedig a legutóbbi poszt-nál érkeztek. Ezen kívül nem igazán változtattam mást. Mik lehetnek ezek egyáltalán? Mivel küzdhetek ellenük?
Szia!
Gratula az akihoz, szépen alakul.
Sikerült megfejteni, hogy mi az a féregfajta?
 
8 nap alatt ekkora kis hajtás nőtt a repens-re. Gondoltam, hogy lassú lesz a folyamat, de ez nem túl lassú? :) Arra gondoltam, hogy hiányt szenved valamiből. A héten pár nap megoldhatnám, hogy napközben is kapjon egy kis easycarbo-t, ne csak reggel az egész napi adagot. (Kéne egy tartósteszt).

Ha túladagolod, lehet, hogy a halak hassal felfelé fognak úszni. 1 napi adagot nem hinném, hogy sok értelme lenne 2 részletben beletenni.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére