• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Tényleg azt kellene tenni. Van is itthon táptalaj és talaj, csak a szekrény hiányzik, aminek a hátán végre kiköltözne a nappaliba. Ilyen az, ha az ember folyamatosan el van csúszva.

Költöztetni bármikor tudod! ;)
Én az enyémet már nem is egyszer költöztettem berendezve. :)
 
Van újabb kifogás: szükség lenne a jelenleg is az akváriumban lévő talajra is: karácsony előtt mennyire okos dolog órákig koszolni a kádat, büdösíteni a fürdőszobát? :eek::D
A karacsony mint unnep nem ter ki az effele dolgokra. Igy problemat sem jelenthet. En otthon minden keppen szemelyes tamadasnak veszem a hobbi barmely reszere kiterjedo negativ megjegyzest, es azonnal ellen tamadasba lendulok.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Boldog új évet, Zöldfejek!
121195-Littlefinger-cheers-gif-Imgur-uKnT.gif

Ha az akváriumot nézve emelném poharam (ahonnan kidobtam egy vödör zöldséget, lesikáltam a fákat, de így is messze vagyok a vállalható kategóriától), az inkább így nézne ki:
post-36434-Tyrion-Lannister-cheers-gif-dr-iK5y.gif
:)
 
Kedves naplóm. Ma megrendeltem a citromsav utánpótlást, kitakarítottam a szűrőt, kipolíroztam az üvegeket, csöveket. A purigenből főzhettem volna egy jó kávét. :)
 
....és mutatok egy fotót:LOL:
Citromsav megjött(y), kép majdnem lett, de valamiért nem találja a laptop a hozzá csatlakoztatott telefont (amin a kép van.) :wtf:
De köszönöm az érdeklődést. :notworthy:

Szerk.:
@Molroth persze beleültette a bogarat a fülembe. Bár a példáknak valószínűleg közelébe sem juthatok, már egy jó ideje ezt a két akváriumot keresem meg újra és újra:13932941_946217275505079_8803223355321477200_n-jpg.15542.jpg
13932746_946217305505076_562367083176653777_n-jpg.15543.jpg
 
Utoljára módosított:
Van annál rosszabb mint "karbantartás igénylő" akváriumunkat lázasan az ágyból fekve nézni egész nap? :arghh:
 
Hoztam egy friss, ropogós fotót az akvárium aktuális állapotáról. Hosszú hónapok után végre újra szép arcát mutatja az akvárium. Algamentes, letisztult...
:LOL:

Szerk.:
A halakat és a garnélákat a micro bokorral egy vödörben keringteti a szűrő.
A többi növény egy másik vödörben ázik, a talaj pedig egy diszperzitesben várja, hogy kimossa valaki.
A talaj átmosásától tartok kissé, utoljára fél délután mosogattam a kerti csapnál, mint egy aranymosó a patak partján. Most mindezt a fürdőszobában a kádban kell majd elkövetnem, a 2 és fél éves lányommal a hátam mögött. :LOL:

Ami várható: visszadobálom az eddigi fákat a valahol az udvaron tető alatt telelő kis kupac lávakővel. Az akvárium képe várhatóan nem fog drámaian változni, csak jobban megemelem a bal oldalt. (Anno @keszalvo írta azt ehhez az elrendezéshez, hogy nem rossz, de lehetne magasabb.)

Egy kis halom homok is van valahol, amit betölthetnék a lávaköves-fás domb elé, de ezt akkor fogom látni, ha bepakolom a köveket: ha van elég korridornak az 5 centis talaj és a leheletnyi homok közé, akkor elgondolkodom rajta, ha nincs elég, akkor nem erőltetem.
 

Attachments

  • WP_20170122_001.jpg
    WP_20170122_001.jpg
    76.8 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Az utolsó az nagyon szexi! :)
Az elsőhöz hasonló elrendezésen már gondolkodtam néhányszor: megfordítom a fákat, fent vastag, alul vékony, mintha egy fa gyökerei lennének.
Az utolsó nekem is tetszik, a fáim még talán jók is lennének valami hasonlóra (bár valószínűleg több kellene). Azt még nem tudom, a bazalt vagy a lávakő lenne-e alkalmasabb a kövezésre. Este megpróbálom bedobálni az üvegbe, ami van és lőni egy-egy fotót.
 
A harmadiknak a múltkor néztem a naplóját, ámulatba ejtett, hogy miket hozott ki belőle a srác. :)

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A6000 eszközömről
 
Végül abból építkezem, ami van, ezért egyik fent linkelt képre sem fog hasonlítani az akvárium. :D
Az elrendezés nem sokat változott, csak bedobtam két nagyobb és néhány kisebb követ.
32452490641_094b549759_c.jpgWP_20170128_006[1] by von_dorlat, auf Flickr
Hátra megy majd a rotala, előre a monte carlro. Utóbbi cudarul festett, amikor kiszedtem, nem tudom, mennyi marad meg belőle.
 
Back
Oldal tetejére