• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Kócos

Köszi a tippet, aranyosak, miért lenne csúfolódás? Jól olvasom, 2,5 centisek a srácok? Ez a méret a zászlós farokúszó nélkül, vagy együtt értendő? Mennyire szeretnek vadászni? RC állományban mekkora kárt tudnak tenni?

Én probléma nélkül tartottam őket. Aranyos halak, játékosak, nem félnek.
Annyi, hogy nem csapathalak, ergo össze-vissza úszkálnak. Cserébe olcsók, és szépek. :) A lényeg, hogy nőstényt ne tegyél közéjük.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Köszi a tippet, aranyosak, miért lenne csúfolódás? Jól olvasom, 2,5 centisek a srácok? Ez a méret a zászlós farokúszó nélkül, vagy együtt értendő? Mennyire szeretnek vadászni? RC állományban mekkora kárt tudnak tenni?
Ha van búvóhely bőven, akkor gyorsan ki tudnak nőni a szájukból, utána semmi gond. Az egész piciket szerintem a kifejezetten vegákon kívül mindegyik megkóstolja, ha elé kerül 1-2 mm-esen.
Az endlerek testmérete változó, de a fickókra rá lehet mondani, hogy fajta függvényében 2 cm + pár mm.
Ami a lányt illeti, én egyet betennék, de a kicsikből a lányokat nem tartanám meg, legfeljebb egy külön akvában. Egy-két elhullás úgyis van néha és így legalább van egy önfenntartó állományod:)
 
Esetleg nézz rá zseblámpával este, mert akkor aktívabbak szoktak lenni.
De ha ez vigasztal, nálam is a 8-ból pont ugyanennyi maradt meg, a többiek holléte ismeretlen. :(
Ha a maradványok egyéb helyről nem kerültek elő, akkor a többiek holléte nagy eséllyel a két túlélő pocakja...;)
Ha fehérjéről van szó, elképesztő hatékonysággal takarítanak a garnélák. A nap közben elpusztult razbórából a sakurák estére, mire hazaértem, már csak a csontvázát hagyták meg.

Uh... Most nézem csak, hogy mikori hozzászólásra válaszoltam. De a lényegen talán nem változtat. :cool:
 
Utoljára módosított:
Zavart érzek az erőben: a megnyírt MC az akvárium bal oldalán még mindig csúnya. Mintha barna csonkok lennének. Van közte egy-két ecset-csomó, de összesen nincs egy kisujj körömnyi. Lehet, hogy a porszívózáskor felhúztam a koszt a növények tetejére?
Ösztönből simán megnyírnám a gyepet, amíg meg nem szabadulok ettől a szépnek nem mondható rétegtől. Szerintetek? Gyorsan visszalapoztam, mégis mikor használtam az ollót: még előző hónap elején!!!
Ennyi idő alatt már régen regenerálódnia kellett volna a növényeknek, nem olló-sokk a baj, akkor viszont tényleg adok neki az ollóval. :punch:
 
Zavart érzek az erőben: a megnyírt MC az akvárium bal oldalán még mindig csúnya. Mintha barna csonkok lennének. Van közte egy-két ecset-csomó, de összesen nincs egy kisujj körömnyi. Lehet, hogy a porszívózáskor felhúztam a koszt a növények tetejére?
Ösztönből simán megnyírnám a gyepet, amíg meg nem szabadulok ettől a szépnek nem mondható rétegtől. Szerintetek? Gyorsan visszalapoztam, mégis mikor használtam az ollót: még előző hónap elején!!!
Ennyi idő alatt már régen regenerálódnia kellett volna a növényeknek, nem olló-sokk a baj, akkor viszont tényleg adok neki az ollóval. :punch:
A fák brutál zöldülésbe kezdtek. Azt hiszem, elő kell vennem a méricskélő készletet, mert baj van a tápozással.
 
A fák brutál zöldülésbe kezdtek. Azt hiszem, elő kell vennem a méricskélő készletet, mert baj van a tápozással.

Lehet, hogy az MC behúzta a kéziféket és most kicsit sok a táp a vízben.
Én ilyenkor azt csináltam, hogy macrot nyomtam az mc alá az aljzatba fecskendővel és hamarabb beindult. ;)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Én ilyenkor azt csináltam, hogy macrot nyomtam az mc alá az aljzatba fecskendővel és hamarabb beindult. ;)
Ez biztosan nem jutott volna az eszembe.(y) A táptalajom 2 éves, talán érdemes lenne elgondolkodnom a tápgolyókon.
A héten ügyeltem a rendszeres tápozásra, azaz ez a tipp is stimmelhet: mivel nem maradtak ki napok, túl sok lett a jóból.
 
Bejegyzés a hajónaplónak: ma reggel átöblítettem a szűrőt. A vízből - szín alapján - jó gulyásleves lett, a Seachem Purigen fehérítőért kiállott, perlont viszont nem kellett cserélni.
A hátsó sorban a rotala magára talált, szépen hozza az új hajtásokat, a monte carlo viszont nagyon nem tetszik. Mennyire bírja az erőteljes nyírást?

Folyt: jelentem megnyírtam a monte carlot. Egy helyen láthatóan túlzásba estem, nem éppen szép barnás folt éktelenkedik ott, ahol mélyre szaladt az olló. Már nem emlékszem, melyik nap történt mindez, hazamentem ebédelni, és hirtelen felindulásból - lesz ami lesz - nekiestem a barnuló gyepnek. Most úgy tűnik, jó döntés volt, ahol nem vágtam túl alacsonyra, ott szépen zöldell a növényke. :)
 
Utoljára módosított:
PET-palack.jpg
Kiürültek a palackok. Töltés előtt megfújtam egy pumpával a nyomásmérőt, mert gyanús volt, hogy az elmúlt egy hónapban el sem mozdult a nulláról. Talán valami kosz lehetett a bűnös, mert most a sav szépen pezseg, a mutató pedig mutatja a 2 Bart. Hogyha végre meg tudtam bizonyosodni mekkora a nyomás, feltettem az atomizert. Eltelt már néhány nap, és a rendszer eddig nem lőtte le a csövet.
Rotala már megint a felszínt karcolja, MC növekszik, de elég izzadtságszagú, amit művel. Tegnap megjöttek a dennerle talajkapszulái, amint tudom, kipróbálom őket.
A 200 méterre lévő halasnál érdeklődtem endler-ügyben. Nem jutottunk messzire. @Pecás, Te mint nagy halas, szerinted mennyire vásárolhatóak zsákbamacskaként? A boltos nem akar tartani belőlük, azaz konkrétan nekem hozna valahonnan, de attól tart, mi van, ha nekem valamiért nem tetszenének és nem akarnám elhozni tőle?
 
A 200 méterre lévő halasnál érdeklődtem endler-ügyben. Nem jutottunk messzire. @Pecás, Te mint nagy halas, szerinted mennyire vásárolhatóak zsákbamacskaként? A boltos nem akar tartani belőlük, azaz konkrétan nekem hozna valahonnan, de attól tart, mi van, ha nekem valamiért nem tetszenének és nem akarnám elhozni tőle?
Először is köszönöm a titulust:happy:
Hát ez kicsit lutri mindenképpen, mert azt senki nem fogja Neked garantálni, hogy pont olyan lesz, mint amit elképzeltél, hacsak nem keresed fel a tenyésztőt és nem közösen fogjátok ki azokat, amik tetszenek Neked.
Amit tudok javasolni:
- Terraplázára ha szoktál járni (legközelebb október 16.-án a Lurdy házban) ott ahányszor voltam, mindig volt, ráadásul szépek
- ha jársz-kelsz nagyobbacska városokban, be kell ugrani szaküzletbe (a szegedi Trópusban dolgozik egy fórumtársunk, talán @Pendulum ha jól tévedek, esetleg vele fel kellene venni a kapcsolatot, hátha)
- Berekfürdő ugyan nem a szomszédban van, de ha bejutsz a strand mögötti tóhoz, akkor bármennyit vihetsz, de kell egy karantén akva, vagy dézsa és lassan át kell állítani a termálvízről az akvád vizére őket.
- akvarista.hu ugyan haldoklik kicsit, de meg kell próbálni
- vaterán, jófogáson vannak endler hirdetések egész baráti áron, fel kell venni a kapcsolatot a hirdetőkkel

Hirtelenjében ennyi jutott eszembe
 
Először is köszönöm a titulust:happy:
Csak azért mertem megkockáztatni, mert Te mindig hozol vagy 3 halfélét, amit be lehetne tenni az adott akváriumba. :)

Hát ez kicsit lutri mindenképpen, mert azt senki nem fogja Neked garantálni, hogy pont olyan lesz, mint amit elképzeltél, hacsak nem keresed fel a tenyésztőt és nem közösen fogjátok ki azokat, amik tetszenek Neked.
Egyébként mos azon gondolkodom, mit lehetne elrontani? Nekem kb. annyi az igényem, hogy legyenek színesek. Most, hogy leírtam ezt a mondatot, rákerestem még egyszer a halacskára. Hmmmm a szivárvány minden színe előfordul. Azt viszont nem szeretném, hogy minden hal más színben pompázzon. Főleg olyan színekben, amelyeket vagy meg sem tudok különböztetni, vagy ha ez sikerül is, nem tudom megnevezni. :LOL: Szóval a "legyenek színesek" feltétel talán nem lenne elegendő. Hozzá kellene tennem, hogy inkább pirosak, mint más színűek legyenek.
3.jpg



És egy ma déli kép.
20160914-WP_20160914_001.jpg
 
A black bar színváltozatuk a leg elterjedtebb, ami paradox módon jobban piros, mint amennyire fekete. :D Talán még a gold változat is beleférhet, bennük is van vörös szín.
Mindenképpen célszerű tenyésztőt keresni, vagy megbízható üzletet. Ha esetleg jársz pesten, akkor tudok kontekttal segíteni. ;)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével
 
Tegnap átöblítettem a szűrőt, végre gyorsan ment, mert nem nagyon volt mit kimosni a kövek közül:). A perlont nem is kellett cserélni. A csöveket is kitakarítottam, csak egy kis vízkő maradt, de ec(s)etelésre már nem volt idő (menni kellett a játszótérre).:cool:
Algákat most nem nagyon láttam, csak az akvárium üvegei zöldülnek, de ezt betudom annak, hogy elmaradnak a heti vízcserék.
 
Halak még megvannak, sajnos a "régiek" is, egyszerűen nem tudom elpasszolni őket.
A gyepem jobb hátul felszakadt gyakorlatilag lebeg a talaj fölött, pedig nem is volt vastag. Arra gondoltam, mi lenne, ha csinálnék egy kis dombot oda, és úgy ültetném majd vissza a gyepet...
 
Úgy látom, a naplóbejegyzések hűen tükrözik, mennyit foglalkozom az akváriummal....
Az elmúlt egy hónapban végre elköltöztek a "régi" halak, ezért jelenleg a halak a legkisebb állatok az akváriumban.
Citromsavas CO2 kifogyott, a gyepem elkezdett felszakadozni, a fákra is ráférne egy sikálás, és ami a legjobb, néhány napja - eddig először - nálam is megjelent az a fránya olajos réteg a felszínen.
Képet nem készítek, mert még sokkot kapnátok a látványtól.
Még egy hét, és szabadságon leszek, akkor szeretném rendbe szedni szegény kis kócost.
 
Úgy látom, a naplóbejegyzések hűen tükrözik, mennyit foglalkozom az akváriummal....
Az elmúlt egy hónapban végre elköltöztek a "régi" halak, ezért jelenleg a halak a legkisebb állatok az akváriumban.
Citromsavas CO2 kifogyott, a gyepem elkezdett felszakadozni, a fákra is ráférne egy sikálás, és ami a legjobb, néhány napja - eddig először - nálam is megjelent az a fránya olajos réteg a felszínen.
Képet nem készítek, mert még sokkot kapnátok a látványtól.
Még egy hét, és szabadságon leszek, akkor szeretném rendbe szedni szegény kis kócost.
Rescape? :)
 
Back
Oldal tetejére