• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A kis szurdok 10 literben

Tegnap volt egy kis fotózás
icon_e_smile.gif

Sötét háttérrel.

A sötét a nyerő :) lehet kipróbálom én is az enyémmel. Amúgy ez sötétszürke?
 
Ízlések és pofonok kérdése, de nekem a sötétebb háttérrel valahogy természetesebb hatása van. Valahogy jobbak a színek, részletgazdagabb a kép.
Nem tudom, hogy más fotózási paraméterekben volt-e eltérés, vagy csak a háttér színe változott?
Ami még feltűnt, hogy az akva eleje jól meg van világítva, de középtájra és hátulra érezhetően kevesebb fény jutott. A szakik majd elmondják az Ő észrevételeiket.
Összességében tetszik az akva az egyszerűsége, a mérete, a jó kivitelezés miatt(y)
 
A világos frissnek hat, éles, hasít a hideg szín miatt. Ráadásul a kék átmenet és a felszíni fodrozódás is jó.

A sötétebb úgy néz ki mintha elmaradt volna a vízcsere. Kicsit depi. Fentebbről fotóztad és nincs felszíni fodrozódás sem.

Érdekes játék ez a színekkel.

A világoson nagyon jó a háttér és erre nézel elsőnek, de amint leveszed a szemed róla és elkezded nézni a lombokat a kiégett hatás miatt sokkal jobban érzed a hibákat.
A sötéten egyből a felépítményre és a növényekre koncentrálsz és szebbek a növények nincs kiégés.

Alapból a világost mondanám, nagyon jó az összhatás.
A sötéten sokkal jobbak a növények.

Előbbi 100 pont utóbbi 20 :)
Ááá nem olyan egyszerű dolog ez :)

Egyébként gratu az akváriumhoz. (y)
 
Nagyon vigyázz ezzel a mohával, mert kiírthatatlan! Nálam 2-3 pici gömb volt hasonlóan kis faágakon és szépen módszeresen kiírtotta a hc gyepemet, mert a lehulló apró darabkák benőttek alá és átvették az uralmat (kb fél év alatt).
Próbálj minél többet összeszedni vágás közben/után.
Talán a legjobb módszer, ha megfogod azokat a szálakat/csomót/köteget, amit le akarsz vágni és utána vágod csak le, aztán egyből ki is dobod.
Illetve én még szúnyogháló leterítésével is próbálkoztam vágás előtt, ez mondjuk eléggé macerás...
Ha erre valamennyire odafigyelsz, később rengeteg macerát spórolhatsz meg vele.
 
Back
Oldal tetejére