• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A hálószobai 62l-es saját stílusomban!

Sziasztok!

Nagyon pozitív tapasztalataim vannak az agyagos talaj és a külső szűrés terén (tudom "A csecsemőknek minden vicc új!")!

A növények még a kétsávos bútorvilágítás ellenére is nőnek ezerrel!
A Marsileán minden nap egyre több új hajtást látok, az Echinodorus tenellus mindenfelé fut, a páfrányok már több friss levelet is hoztak, a kedvenc a Blixa japonica -duplájára nőtt!

A szűrő csendben végzi a dolgát, az esőztetővel szépen körbe kering a víz, ami olyan tiszta amilyet belső szűrővel soha nem sikerült elérnem!

Egy kevés alga azért megjelent, de a CO2 csak éjszaka termelődik (amit maguk a növények kibocsájtanak).
Egyenlőre lehiggadtam, az extra gáz még várhat egy ideig!

Tápozni még nem mertem, de a hétvégétől valószínű elkezdem.

A vízcserét is heti háromszor 20 százalékra csökkentettem.
Este csinálom amikor már egyébbként sem sok CO2 lehet a vízben.

Legközelebb már az állatokkal telepített medence képét teszem fel!

A.ttila
 
Akkor rendben megy minden. Kiváncsi leszek a marsielára.
Minden új szintre lépés ilyen, nekem a közel jövöben ilyen lesz a lilly pipe az eheim csöve helyett :) És mindig azt érzem, hogy miért nem váltottam korábban.
Az aki szépen fejlődik, a tenellusból ha nem figyelsz invazív faj lesz, és elnyomja a marsielát. A vízcseréknél áttérhetsz szerintem a heti 2*30%-osra, múltkor azt írtad, hogy 13. volt akkor már elég lesz a heti 2*30 is. az algára azért figyelj. ;)
 
Sziasztok!

Köszönöm Dani a hozzászólást!

Ma voltam Törökbálinton és 5db Amanó garnélával, 1 Sziámi ormányos márnával, 10db Színpompás dánióval tértem haza!
Kicsit félénkek a dániók, vagy negyed órába telt mire előjöttek a fa mögül a szobába érkezésemet követően.
Csináltam egy 25 százalékos vízcserét, majd egy órán keresztül szoktattam őket az új vízhez (persze a fél órás zacsis lógatás után) 10 percenként 2-3dl-ert az akváriumból hozzájuk csurgatva (előtte a zacskóból egy vödörbe tettem őket )!

Már nyomtam 3-3 pumpálásnyi GA tápot.

Ahogy igértem, faunásítás utáni képek:

A fejlődés:
IMG


A színük tökéletes:

IMG


A.ttila
 
Ez szintén egy olyan halacska, amit képtelenség lekapni annyira villám gyors. De a szépsége kárpótol mindenért. Vigyázz rájuk :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok!

Köszönöm Fiúk!


Nigro said:
Ez szintén egy olyan halacska, amit képtelenség lekapni annyira villám gyors. De a szépsége kárpótol mindenért. Vigyázz rájuk :)

Igen, főleg az én gyenge technikámmal!

Már a beszoktatást is nagyobb odafigyeléssel csináltam mint régen.
Főleg hogy több helyről is halottam hogy kicsit kényesek a kezdeti időszakban.
Egy gyengébb van köztük, majd ki derül hogy bírja az új helyre költözést.
A többi nagyon szép, egészséges formát mutat!
Kicsit mások mint a Chelák, azok már bekerülésük után ott tobzódtak az üveg túlsó oldalán, akár hova álltam.

Gondolkoztam még a CPO rákon is, de nem teszi túl szimpatikussá a vadász ösztöne (pedig színben szintén passzolna).
De van valamilyen garnéla is narancsos színben, mert tavaly volt nekem is kettő, sajnos nem voltak túl hosszú életűek (persze akkor egy belső szűrős, apró kavicsos nanóban voltak).
Ha valaki tudja mire gondolok kérem írja meg a nevét!

Köszönettel!

A.ttila
 
Mandarin garnéla néven forgalmazzuk. Hasonlóan az amanóhoz, a frissen kikelt garnélák csak sós vízben maradnak életben.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szia Atti!

Nagyon szépen alakul az aki,gratulálok!Nagyon tetszik a kontraszt amit a háttér,az aljzat és a növények együttes hatása képez! :clap:
Mindegyik füszálra hasonlító növény blyxa japonica?Nagyon szép kis növény,mennyire invazív fajta?
Üdv,Andris
 
Szia Andris!

Köszönöm!

Az előtérben a Marsilea hirsuta közé Echinodorus tenellust kevertem, a második sorbeli növény (középen és kicsit balra) Sagitaria subulata, középen egy csoportban három tő Blixa japonica.

A Blixa csak bokrosodik, nem terjeszkedik, az oldalhajtásait tőből hozza, azokat kell levállasztani ha elég nagyok!

Meg vagyok vele elégedve CO2 nélkül is szépen nő, igaz viszonylag lágyabb vízben van (8-9 Kh)!

Majd mutass képet ha átrendezted a sajátodat!

A.ttila
 
Nahát-nahát csak lesz ebből valami! No nem mintha ezt meglepőnek találnám!Így, hogy a növények kezdik ellepni a kvicsokat egyre inkább tetszik! A halak szerintem jó választások voltak. A színpompás dániók nekem is nagy kedvenceim!
 
Sziasztok!

Nahát-nahát csak lesz ebből valami! No nem mintha ezt meglepőnek találnám!Így, hogy a növények kezdik ellepni a kvicsokat egyre inkább tetszik! A halak szerintem jó választások voltak. A színpompás dániók nekem is nagy kedvenceim!

Köszönöm!

Sajnos kettő már kiugrott mire megoldottam plexiből a 2,5cm-es rés takarását, addig úsztak az esőztetővel szemben míg azt nem gondolták hogy innen már nincs messze a vízesés teteje!

Érdekes, vagy javult a szemem, az elmúlt három napban hogy nem ültem a képernyő előtt, vagy nem is fényképezek annyira gyatrán (mintha élesebbnek látnám a képeket)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit igazgattam az akváriumot.
Kivettem a csavart levelű Valisneriát.
Levágtam a Rotalákat, visszaültettem a végeket.
Újabb régi páfrány leveleket távolítottam el.
Vízcsere majd holnap!

A Dániók mellé kell más hal is ami kihúzza Őket a búvúhelyekről!

A táptalaj szendvicsem jól működik, komolyabb barnulás nincs a gyökereken:
IMG


A Marsilea csak négy osztatú leveleket hoz:
IMG


Dzsungelesedés az előtérben: Marsilea, Lomariopsis, Utriculária találkozó.
IMG


Távolabbról:
IMG


A csodálatos Blixák:
IMG



No ebbe bele kell szippantani: (látni a Lomariopsis kapaszkodó gyökér szőreit is)
IMG


A.ttila
 
Szépen dúsúl(y)
A Marsilea szerintem akkor hoz ilyen több ágú, de vastag szárú leveleket, ha jól érzi magát:)
 
Sziasztok!

Egy távolabbi kép a csavart levelű Valisneria nélkül:

IMG



Egy gondom van csupán, a Lótusz eldobbta a leveleit, egy nagyon kívűl és nem hoz újjat!
Megmarad azért?

Köszönettel!

A.ttila
 
Fura, hogy ilyet csinált a lotus. A hagyma sokat bír, szóval még bármi lehet. Én mellé nyomnék egy táptabit az aljzatba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sziasztok!

Fura, hogy ilyet csinált a lotus. A hagyma sokat bír, szóval még bármi lehet. Én mellé nyomnék egy táptabit az aljzatba.
Sent from my iPhone using Tapatalk

Nos eldobta az utolsót is.
Kiváncsi vagyok hoz-e újjat!
A nagy melegre reagálhat így (mintha mostanában olvastam volna róla)?
Sajnos nincs hűtés, fedett az akvárium, a tetőn a lámpa, de más növényen nem látok semmit!

A táptalajra nem lehet gondja: tóföld van alatta, kifelyezetten tavi növények számára kifejlesztve.

Minden esetre köszönöm Atti!

Talán még erőre kap!

A.ttila
 
Lotusnak szerintem azért a 28 fokig kéne bírnia, nálad nem tudom mennyi van
 
Szia Dani!

Köszönöm!

A lakásban volt 27!
De bedobok már egy hőmérőt a három parlagon (hórdóban) heverőből!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére