• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A hálószobai 62l-es saját stílusomban!

Sziasztok!

Bocsánat egy napos csúszással, első kavicsosítás!

Szerencsére hamar megtaláltam a narancs színű kavicsokat rejtő zsákot (a harmadik volt a 40-ből)!

IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


Elsőre kicsit világosnak tűnik, lehet hogy keresek valami élénkebbet, sötétebbet!

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicseréltem az előző világosabb árnyalatú kavicsokat sötétebbre.
Ennél jobban nem tudom a háttér színét megközelíteni.

Kavics kiszedés közben sikerült kihúznom a lótuszt (rá ragadt a kezemre egy levele), de gyorsan vissza dugtam.

A Blixák élvezik az új helyüket, az egyik már hat! friss levelet hozott.
A Cryptók már kevésbé boldogok a folyamatosan csökkenő keménység miatt, több levelük málik szét (egyenlőre csak a régiek).
Naponta csinálok 20 százalékos vízcserét (na ilyet sem csináltam eddig, hova fog ez vezetni?!), hogy azért valahogy szinten tartsam.

Tápozni egyenlőre nem fogok (minden hozza az új egészséges leveleket!).

Algát egyenlőre nem látok (igaz csak 5 órát világítok).

IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


A.ttila
 
Nem tudom... Kellenek ezek a kavicsok bele?
A fekete agyagos talajban valahogy nekem idegenül hat. De persze élőben biztos más. :roll:
 
Sziasztok!

Köszönöm az észrevételeiteket!

Nigro said:
Nem tudom... Kellenek ezek a kavicsok bele?
A fekete agyagos talajban valahogy nekem idegenül hat. De persze élőben biztos más. :roll:

Reményeim szerint 4-5 hónap múlva csak a kavicsok teteje fog itt-ott kivillani!

eMZé said:
Nem szokványos az biztos :eek:

Igen, stílusok leképezésében nem vagyok jó ezért próbálok valami "mást" csinálni!
Mint minden, ez is tovább fejleszthető, talán néhány év múlva már kialakul belőle valami értékelhető alkotás is (persze nem biztos hogy az én kezeim közül kerül ki)!

eMZé said:
De nekem valahogy az első(világosabb) jobban bejön ;)

Még nem viszem vissza a zsákot a pincébe, várok még néhány hozzászólást (van még tízen-egynéhány narancsos árnyalat, időm meg mint a tenger)!

Köszönettel!

A.ttila
 
Valahogy nekem is kilógnak a kavicsok az összképből :roll: Annélkül szerintem jobban mutatott ;) Vagy ha találsz bele valami kevésbé elütő színű köveket,jobb lenne. De csak szerintem :cool: Lehet más képet fog mutatni,ha bedúsul a növényzet
 
Haló!

Szerintem akkor lenne árnyaltabb a dolog, ha több kavics lenne benn. Arra gondolok hogy az előtéri túlnyomórészt tennék kavicsot, ami közül kikandikál a marselia, és a hátrébb meg a magasabb növények alatt úgy is elfog veszni és csak sejleni fog a színével. Mindenesetre most valahogy jobban esne a szemnek több kavics, ha már valami folyómeder szerű akar kialakulni. De ezzel meg az a baj hogy nagyon könnyen elbillen az egész ilyen dekor akva irányba ezekkel a színes kövekkel ami pedig egy pillanat alatt elveszti a természetességét.
A sötétebbekkel jobb volt szerintem is, és ha még is raksz előre akkor ilyen aprókat. Inkább homogén egyszínű kevésbé "márványos" darabokat.
Egyébként a kavics színe jó kontrasztot ad a növények zöldjéhez, a másik meg hogy a rotala színe majd a tetején pont ilyesmi lesz egyszer.
 
Mint amatőr mondom, nekem tetszik a kő benne. A narancsos. De csak a háttér miatt.
Ez olyan, stílusos :) Visszaköszön a narancs fent és lent. Később a rotala színében is.
Én megvárnám mindenképp mi lesz belőle.
 
Sziasztok!


Több szem többet lát!

T.Tamás said:
Valahogy nekem is kilógnak a kavicsok az összképből :roll: Annélkül szerintem jobban mutatott ;) Vagy ha találsz bele valami kevésbé elütő színű köveket,jobb lenne. De csak szerintem :cool: Lehet más képet fog mutatni,ha bedúsul a növényzet

Köszönöm az véleményedet Tomi!
A kavicsok hozzá tartoznak a stílus jegyekhez ( viewtopic.php?f=9&t=1972 ), (a rendelői akváriumban pont ezt fájlaltam, hogy nem találtam igazán lilás színűket)!
Ha benövik a növények és bekerülnek a halak is akkor nem lesz ennyire feltünő!

moliszabi said:
Szerintem akkor lenne árnyaltabb a dolog, ha több kavics lenne benn. Arra gondolok hogy az előtéri túlnyomórészt tennék kavicsot, ami közül kikandikál a marselia, és a hátrébb meg a magasabb növények alatt úgy is elfog veszni és csak sejleni fog a színével. Mindenesetre most valahogy jobban esne a szemnek több kavics, ha már valami folyómeder szerű akar kialakulni.

Köszönöm Szabolcs!
Erre gondoltam (a viszonzás)!
Szerencsére pont az apróbbak maradtak meg, holnap estére beszórok vagy két marékkal, meglátjuk milyen képet mutat!

Borsi said:
Én megvárnám mindenképp mi lesz belőle.

Köszönöm Borsi!
Kell hozzá egy kis türelem (de az Ikrek mellett ez a legkívánatosabb tulajdonság, azt hiszem)!

A.ttila
 
Tudom hogy mire gondoltál,csak nekem kicsit kilógnak a kövek az összképből,kb.moliszabi fogalmazta meg azt amire gondolok ;)
 
Sziasztok!

Ismét másik színt raktam, bele az előzőt túl sötétnek találtam!
Mort a kettő közöttit próbálom, az ajánlásotok alapján több aprót az előtérbe!

IMG



IMG


IMG


IMG


IMG


Nos szerintetek?

A.ttila
 
Szia !

Mivel ez apró, idővel el fog tűnni a Marsileaban. Viszont, talán sok egy kicsit.
Egyébként szépen alakul a növényzet :thumbup:
 
Sziasztok!

Köszönöm Srácok!

Egyenlőre marad így (nem látok most jobb variációt se szíben, sem elrendezésben), várom hogy benőljék a növények!

A kavics aljzathoz képest tényleg eszméletlen módon nőnek!

De Szabolcs a múltkor beültetted a bogarat a fülembe, lehet hogy egy zselés élesztős rendszert összeállítok, már szégyenlem hogy fél év mire benövényesednek a medencéim! :sick:
Olyan akváriumokat (mesteri szintűt) látok itt a fórumon Kezdő Akvakertészektől, hogy vagy lépek egy lépcsőt megint, vagy keresek egy gyengébb fórumot az akváriumaimat mutogatni! :oops:

Azért továbbra is várom az építő jellegű kritikákat!

Köszönettel!

A.ttila
 
Ugyan már ne mondj ilyeneket! :evil:
Jók az akijaid, egyedi a stílusuk, de a lowtech akit nem szabad egy high tech-el összevetni. Mindkettő a maga nemében szép és tele van kihívással. ;)
 
Nekem nagyon tetszik az aki ezekkel a kövekkel, "pedig" nekem a kavicsok kis pöffeteg gombáknak tűnnek :p Nem szokványos, de hatásos a kontraszt a zöldekkel :thumbup: Eredeti! Kíváncsi vagyok milyen lesz ha csak a "gombák sapkája" látszik majd a vegetációból, lehet akkor kis kerti tipegőkre fog emlékeztetni.... :D
 
Sziasztok!

Túl vagyok a 13. húsz százalékos (kezelt csap) vízcserén!
Régebbi akváriumaimban ez egy éves adag!

Egyébbként egész jól néz ki!
A növények már kezdenek magukra találni!
Egyre kevesebb Crypto levelet kell kiszedni!
A Rotalák kezdik elérni a felszínt!

IMG


IMG


Bfblock kedvéért az Utricularia gibbáról:

IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


Napi kb. 1cm-ert nő.
El van talaj közelben és felszínen egyaránt.
Darabolva, minden darabkája tovább hajt.
Rendezettebb kinézeteléhez gondolom pico szerszámok és mega türelem kell (nálam csakúgy nő, nincs komolyabb tervem vele, egyszrűen csak tetszik)!


A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit megnyesegettem a növényeket, több régi levelet eltávolítottam.
Három szál rotalát már vissza vágtam (elérték a vízfelszínt) és a felső résztüket újra ültettem.
A jobb oldali gyökér mögötti részt szeretném teljesen bedúsítani velük.

A páfrányok már meg is kapaszkodtak, két gumit már kiszedtem, egy hét múlva talán a többit is levághatom (ez gyorsan ment, régebben ez 2-3 hónap volt), mert az Anubiasok is szépen rögzítik magukat a friss gyökereikkel.

Valószínű az állatokat is akkorra fogom beszerezni.

IMG


A.ttila
 
Back
Oldal tetejére