• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A hálószobai 62l-es saját stílusomban!

Sziasztok!

A hagymából szerintem újra fog nőni ha az rendben van.

Tegnapra kibújt egy új levélke!

Az akvárium francia erkély felőli fóliázása remekül lefogja a korábbi fény beszűrődést!
Az algásodást azóta csak a többi akváriumomban élvezhetem (igaz azokban csak belő szűrő üzemel és kvarchomok aljzat van)!

A.ttila
 
Szia Dominik!

Szóval innen kaptam a csodás Rotaláimat :)

Igen.
Frissen vágtam!
"Mert megérdemled!"

Remélem sikerül a költözésed!

Más:

Beraktam egy hőmérőt.
A víz hőmérséklete 31,5 C fok.
Eddig nem látok senkit szenvedni!
De cserélek egy kis vizet (2-3 fokkal hidegebbet, 28C-a hordóban az álott)

A.ttila
 
:D Hehe köszönöm ! Még nem történt meg a költözés ha minden igaz most festik ki a friss lakást így még nem áll készen illetve én sem még van mit letárgyalnom :)

Ilyen hőmérsékleten sírnék :D Nálam 27 fokos vízben a növények már szenvednek :(
 
Sziasztok!

Pár kép (még mindíg nem a legjobbak):

IMG


IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

De mindenképpen javul a képalkotásod :) Lotus meg van?

Köszönöm az érdeklődést!

Annyira bosszant a dolog hogy vettem egy állványt!
Sajnos a fényképezőgép kezelési útmutatóját nem olvassa a laptop (semmit ami pdf-ben van).
Egyenlőre nyomkodom tovább a gombokat hátha találok valami újjat, amivel élvezhetőbb képet alkothatok!

Két kis levélke nőtt a Lótuszon, de az utóbbi időben a Cryptocoryne hatalmas árnyékot vet rájuk!
Viszont a hőmérséklet 28C-ra csökkent!

A.ttila
 
Sziasztok!



Köszönöm az érdeklődést!

Annyira bosszant a dolog hogy vettem egy állványt!
Sajnos a fényképezőgép kezelési útmutatóját nem olvassa a laptop (semmit ami pdf-ben van).
Egyenlőre nyomkodom tovább a gombokat hátha találok valami újjat, amivel élvezhetőbb képet alkothatok!

Két kis levélke nőtt a Lótuszon, de az utóbbi időben a Cryptocoryne hatalmas árnyékot vet rájuk!
Viszont a hőmérséklet 28C-ra csökkent!

A.ttila
Van fent a laptopodon pdf olvasó? Ingyenesen le lehet tölteni.
Ha van fent, akkor olvasnia kéne.
 
Szia!



Köszönöm az ötletet!
Majd ha lesz valaki aki tud németül is meg a programokhoz is ért akkor majd telepíttetem!
Nekem egyik sem megy!

A szándék meg volt, köszönöm!

A.ttila
Németül sajnos nem tudok, de a telepítésben tudok segíteni, ha másképp nem megy. :cool:
Biztos fellelhető magyar használati utasítás is, mert gondolom az a német nyelvű.;)
 
Sziasztok!

Ma már kevert vízzel cseréltem (1/3 ozmó, 2/3 kezelt csap)!
Még mindíg rosszul vagyok attól hogy teljesen átlátszó vizet öntözök a virágokra, Wc-be!
Hiányzik a sárgás szín!
Az motoszkál a fejemben, hogy biztos az a tisztább víz amit bele töltök és nem az amit leszívok (a kérdés természetesen költői)?

Az új halacskák nagyon jól érzik magukat és most már szemmel "láthatóan" a régiek is!
A víz hőfoka 26,5C-ra hült a mai napra!

A.ttila
 
Purigent ha jól emlékszem itt nem használsz, viszont a szűrőd jobb talán ez lehet az oka. Közben eszembe jutott, hogy a talajban sincs virágföld hanem csak rendes talaj és nem tud átszivárogni semmi.
 
Szia Dani!

Purigent ha jól emlékszem itt nem használsz, viszont a szűrőd jobb talán ez lehet az oka. Közben eszembe jutott, hogy a talajban sincs virágföld hanem csak rendes talaj és nem tud átszivárogni semmi.

Seachem Purigen valóban nincs!
De a táptalajom saját kutyulmány!
Ennek ellenére meglepő hogy a többi akváriumból színes vízet nyerek, ebből meg színtelent!

Az biztos hogy az aljzaton többé nem fogok spórolni!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma kibővítettem a Dániók létszámát 6 egyeddel (így most tízenhárman vannak, 3 távozott eddig a tízből (egy eleve gyenge volt, kettő kiugrott amíg volt rés a rendszeren), a GA-ban jelenleg nincs több!).
Attiék szépen felhízlalták a maradékot, vagy fél centivel nagyobbak mint a korábban elhozott tesóik!

A Hengelik közé keveredve egész jól felbátorodtak, színte egész nap lehetne gyönyörködni bennük!

A.ttila
 
Sziasztok!

Az 5 napos távollétem alatt elpusztult egy halam (még nem tudtam beazonosítani).
Megint 31,5C fokos volt a víz, amit 20 liter friss kezelt csapvízzel 28C fokra sikerült hűteni.
A növények közül párnak le kell vágni a régi leveléből, mert a meleg miatt több is elsárgult.

Holnap csinálok fényképeket.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére