• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A hálószobai 62l-es saját stílusomban!

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Miután a lávakövek tárolására használt medencéből (69x30x30) a halak is lassan kikerülnek, nekilátok rendesebben megcsinálni.
A Feleségem is említette, hogy kéne már valamit kezdenem vele, mert elég elhanyagolt képet mutat (nem kell kétszer mondania)!

A pincében porosodik egy 650l/h teljesítményű lomtalanításból megmentett Attman szűrő ,jobb híjján vele fogom a szűrést megoldani, Filter-lith, lávakő, szivacs, perlon töltettel a kezdetekben.

A világítás marad a 3x13W 6500K-es t5-ös, csak rákötöm egy időkapcsolóra (reggeli indítással hogy tudjam Carbózni) mert a manuális fel-le kapcsolás nem túl kiszámítható fénymennyiséget produkál.

A vizet ozmó, kezelt csap keverékével 10-es keménységűre állítom.

Az aljzat valamilyen fekete agyagos lesz (azt kérek születrésnapomra a családtól).

A táptalajt egyenlőre itthoni maradékokból keverem, majd részletezem amikor bekerül.

Tápozás Green Aqua Micro, macro, hetente a napi adag, Carbo napi egy pumpálásnyi.

A növények terén még nincs teljes lista, de az elmaradhatatlan Bolbitisen, Anubiason és Cryptón kívül szeretnék valamilyen felszínre törő nyesegetni valót is kipróbálni!

Dekorként Mangrovét áztatok, különböző méretűeket, hátulról előrefelé kibukkanó gyökeres berendezés lesz hátfalnál magas növényekkel, elől üres sávval, úszótérrel.

A háttér és a kavicsok a Színjátszó dániók színével megegyezőek lesznek (ezzel két információt is elárultam: a stílust és a bekerülő halak fajtáját).

Szeretnék még garnélákat is, valami strapa bírót, de az Rc-től kicsit különböző állatkákat (a Cseresznyék maradnak másik négy akváriumban), ebben kérem a véleményeteket (szolidabb árfekvésűt)!

A várható indítás két héten belűl!

A.ttila
 
Garnira ötlet: Sakura, Yellow Fire, Tigris garnéla, Narancs garnéla :) Minden színben találsz :)
 
Sziasztok!

Köszönöm Dani és Tomi az ajánlásokat!

Az Amanó és a Tigris minden színhez megy, Ők jók lesznek!

A Rotundifolia nekem is tetszik, régebben úgy is mindíg csak zöldben gondolkoztam!

A.ttila
 
Sziasztok!

Megvettem a narancs színű hátteret.
A fekete agyagos talajt.

Kezd összeállni a növény lisa:
Anubias barteri var. nana, -petit,
Bolbitis heudelotii,
Blyxa japonica,
Cryptocoryne affinis, -beckettii, -pontederiifolia -undulata,
Echinodorus tenellus, -quadricostatus,
Fissidens fontanus,
Hydrocotile sp. japan,
Ludvígia arcuata,
Lomariopsis lineata,
Microsorum pteropus narow, -windelov,
Nymphaea lotus,
Sagitaria subulata,
Utricularia gibba,
Valisneria nana
Vesicularia dubyana.

Ha nem figyelek Lemma minor.

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Megvettem a narancs színű hátteret.
A fekete agyagos talajt.

Kezd összeállni a növény lisa:
Anubias barteri var. nana, -petit,
Bolbitis heudelotii,
Blyxa japonica,
Cryptocoryne affinis, -beckettii, -pontederiifolia -undulata,
Echinodorus tenellus, -quadricostatus,
Fissidens fontanus,
Hydrocotile sp. japan,
Ludvígia arcuata,
Lomariopsis lineata,
Microsorum pteropus narow, -windelov,
Nymphaea lotus,
Sagitaria subulata,
Utricularia gibba,
Valisneria nana
Vesicularia dubyana.

Ha nem figyelek Lemma minor.

A.ttila
Szia Attila!
Tekintélyes mennyiségű növényt tervezel az új akváriumba. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz ezekkel a növényekkel a saját stílusodban. Türelmetlenül várom az indítást.
 
Sziasztok!

Norbert said:
Tekintélyes mennyiségű növényt tervezel az új akváriumba. Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz ezekkel a növényekkel a saját stílusodban. Türelmetlenül várom az indítást.

Csak néhány maradék ritkításokból, plussz Egedzs kolléga kollekciója!

A hétvégén az Ikrek a Nagyinál lesznek, szabad a pálya (kiv. szombat de.: gyerek ruha börze)!

Remélem jó lesz!

A.ttila
 
Sziasztok!

EmZé Marsileájából is bekerül jó néhány szál az átalakításnál (köszönöm Zoli)!
Vagyis bővült eggyel a növénylista!

Estére lesznek képek, ha minden jól megy!

A.ttila
 
Sziasztok!

Bocsánat kicsit elhúzódott tegnap a születésnapi akvárium berendező partim (egy személyes)!

Felkerült a háttér:
IMG


Az algásító fényforrás is kitakarva:
IMG


Az egyedi táptalaj: agyag 2-3mm
IMG


Zeolit 1 réteg (szilikát és ammónia megkötés)
IMG


Kevert táp réteg: tőzeg, tóföld, 1,6-3mm-es mosott kavics a tömörítéshez, víz:
IMG


Bent az agyagos aljzat, négy mangrove gyökér darabbal:
IMG


Ültetés után (egész jól ment, na persze rutinos dzungel telepítő vagyok):
IMG


Jobb oldal:
IMG


Bal oldal:
IMG


A szűrő beüzemelése még hátra van.

A.ttila
 
Izgalmas kezdés főleg ami a talajt illeti!
Kíváncsian várom a fejleményeket!
Algamentességet! :thumbup:
 
Sziasztok!

Hiányzik még belőle a dekor kavics, azokat a hét végén próbálom bele!

Jani 614 said:
Izgalmas kezdés főleg ami a talajt illeti!
Kíváncsian várom a fejleményeket!
Algamentességet! :thumbup:

Volt már hasonló próbálkozásom csak ott kicsiben csináltam, kókusz dió héjban (az ötletet egy régebbi bejegyzés sorozatom adta: viewtopic.php?f=24&t=1955&start=10 ), most kipróbálom telibe.

Algáktól nem félek, volt már dolgom az összessel, mindíg kikoptak néhány hónap után!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ha minden jól megy, ma beüzemelem a szűrőt: Atman AT-3335 (a vele kapcsolatos kérdéseimet feltettem a saját topicjába: viewtopic.php?f=18&t=2331&start=30 ).
Ez lesz az első külső itthon, remélem elég halk (a hálószobában).

Este teszek fel képeket (remélhetően)!

A.ttila
 
Sziasztok!

Persze nem készült el!

Kiderült hogy a merevítés végén lévő nyílások kissebbek mint a csövezés átmérője!
Most gondolkozhatok rajta miként vezessem be a csöveket!

Eddig jól bírják a növények szűrés nélkül is (volt már más akváriumom is így hónapokon keresztül, nem vagyok pánik hangulatban), a Marsilea már hozza az új hajtásokat.

Minden esetre mikor készítettetem az akváriumot, akkor nem örültem hogy két ekkora nyílás van rajta az esetleges szökések, kiugrások miatt, most meg azon bosszankodom milyen kicsi!

A mai napom szabad, valahogy megoldom.

A szűrőben a legalsó térbe beöntöttem az eredeti kerámia gyűrűt nem egész két sorra valót, az első tálcán Filter lith, rajta nagy lyukú szivacs, a felső tálcán apróbb lyukú szivacs, a tetején perlon.

A.ttila
 
Sziasztok!


Üzemel a szűrő!
Halk!
Három könyök darabbal oldottam meg a befolyót.
A szívó résznél kell egy sarok vágás a keskenyebb tolótetőn.
De egyenlőre nincsenek hely, csak helyzet változtató élőlények benne (növények).

Este képek (tényleg)!

A.ttila
 
A. Kavicsos said:
a Marsilea már hozza az új hajtásokat.

Ezek szerint még volt benne tartalék bőven, mert amúgy nem egy villámgyors növény.
Különösen a megindulás esik neki nehezére, de örülök, hogy nálad nem így lett :)

Várom a képeket ;)
 
Sziasztok!

eMZé said:
A. Kavicsos írta: a Marsilea már hozza az új hajtásokat.



Ezek szerint még volt benne tartalék bőven, mert amúgy nem egy villámgyors növény.

Igen, annak ellenére hogy kidobni szántad, számomra remek alapanyagnak bizonyult!

Akkor az igért képek:

A csúf külsőségek (ezeket nem fogom többször fotózni, tudom nem szép de nekem ez is nagy lépés a belső szűrőhöz képest):
IMG


IMG

A csövezést csak így tudtam megoldani:
IMG


IMG


IMG


Az akvárium még dekorkavicsok nélkül:
IMG


IMG


IMG


IMG


Néhány közelebbi:

IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


A szűrőt kicsit meg kellett billegtetni hogy légtelenedjen, de egyébbként hibátlanul működik (2006-os matrica van rajta)!
Azért gumitömítéseket szerzek hozzá.

A.ttila
 
Egész jó startot vettél szerintem :clap: ;)
Kíváncsian várom a folytatást,illetve mikor elfoglalják a növények a nekik szánt teret :)
Nekem tetszik :thumbup:
Tomi
 
Tetszik a fa a jobb oldalon. Elég sok minden van benne már az indításnál is. Kiváncsi vagyok milyen lesz ha elkezdenek nőni a növények.
 
Sziasztok!

T.Tamás said:
Egész jó startot vettél szerintem :clap: ;)
Kíváncsian várom a folytatást,illetve mikor elfoglalják a növények a nekik szánt teret :)
Nekem tetszik :thumbup:
Tomi

Köszönöm Tomi!

Con_Sole said:
Tetszik a fa a jobb oldalon. Elég sok minden van benne már az indításnál is. Kiváncsi vagyok milyen lesz ha elkezdenek nőni a növények.

A jobb oldali fa már közel 10 éve dekorálja az akváriumaimat (volt már rajta Bolbitis, Anubias három fajtája, mohák, most főleg Lomariopsis és Microsorum Pteropus windelov van rajta), nekem is nagy kedvencem!

Miután low-tech, ezért ahoz hogy kinézzen valahogy az elején is sok növény kell bele, a kezdetekben a megváltozott körülmények, meg a telepítési sokk miatt úgy is sok levelet kell lenyesegetni (tegnap is egy fél maréknyit levágtam).

Visszatértem a dekorfáknál a befőzőgumis növény rögzítéshez!
A damilozáshoz nem ismerem a végcsomózási technikát (ezért mindíg laza lett a végén), ebben kérem a horgász kollégák ötleteit, melyik csomózást részesítik előnyben!
A növénykötöző drótozásnál pedig sokszor a meghúzásnál eltörik a páfrányok szára és a leszedése sem egyszerű feladat (többször jártam úgy hogy körbenőtték a gyökerek a drótót és a növénnyel együtt sikerült csak leszedni)!
A gumi 2-3 hónap alatt elöregszik, addigra a növények megkapaszkodnak, enyhe húzásra a gumi elszakad és könnyedén ki lehet szabadítani a gyökerek közül.

A halak miatt gondolkodóba estem, a külföldről hozott Szinpompás dánióknál nagy az elhullási arány a kezdeti időszakban, ezért ha nem találok magyar szaporulatot akkor más halacskák után kell néznem.

Este még jelentkezem, megyek kavicsot keresgélni!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére