• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Csak egy érdekesség: a nagyon precízeknek

cal-aqua-double-drop-checker.jpg

Double Check CO2 Checker
Product code: DC01

Cal Aqua Labs' "Double Check" is the first all-glass dual-compartment CO2checker that allows the user to accurately compare the CO2 level in your aquarium side-by-side against a standard reference. The top chamber holds the CO2 indicator solution, whereas the bottom chamber carries a CO2 reference solution. The reference solution color corresponds to 30 ppm of CO2 - a level that is widely accepted for good plant growth in most aquariums.

No more guessing on the shades of green. No more looking back-and-forth at color sheets to compare. You know the precise CO2 level simply by comparing the colors in the two compartments side-by-side. Don't guess, be sure! It's as simple as that.

  • Unique dual-compartment design. Top compartment holds the Indicator solution, while the bottom compartment holds the Reference solution
  • No solution preparation needed. Required solutions are premade and included
  • Simple to use, simple to read, higher accuracy than other single-compartment checkers
  • Each set includes:
    • 1 Double-Check CO2 checker
    • 1 x 15ml Reference solution, calibrated to 30ppm CO2
    • 1 x 15ml Indicator solution
    • 1 suction cup
    • 1 Reference chamber plug (not required for use)
    • Use instructions
 
A termék létjogosultsága ez lehet: Néha az indikátor folyadék színének látványát befolyásolni tudja a víz alapszíne vagy egy közeli növény, pl. hc mező v. vörös növény és esetleg a tükröződés miatt nem látjuk tökéletesnek a színt. Itt az alsó kontroll folyadék színe állandó és ha a tükröződés miatt nem is az ideális limenek látjuk egyeznie kell a felső, mért színnel. Kicsit hasonlóra gondolok, mint a JBL ph tesztje.
 
Nekem ennél azért jóval sárgásabb-lime a DC... :D

Egyébként szép nagyon.
ha nincs szétlőve fénnyel a medence, akkor nem kell feltétlen a "lime"-ra menni. Viktor is írta, hogy ha már vmilyen zöld színt mutat, az már jó. Nekem se lime zöld, csak zöld, néha csak méregzöld, de se algám, de növekedési ütem problémám nincs.
 
Én azért tolom most neki ennyire durván mert fonálgond van... Ha minden ok akkor azért én sem a sárga határán billegek.:)
 
Csak egy érdekesség: a nagyon precízeknek

View attachment 8246

Double Check CO2 Checker
Product code: DC01

Cal Aqua Labs' "Double Check" is the first all-glass dual-compartment CO2checker that allows the user to accurately compare the CO2 level in your aquarium side-by-side against a standard reference. The top chamber holds the CO2 indicator solution, whereas the bottom chamber carries a CO2 reference solution. The reference solution color corresponds to 30 ppm of CO2 - a level that is widely accepted for good plant growth in most aquariums.

No more guessing on the shades of green. No more looking back-and-forth at color sheets to compare. You know the precise CO2 level simply by comparing the colors in the two compartments side-by-side. Don't guess, be sure! It's as simple as that.

  • Unique dual-compartment design. Top compartment holds the Indicator solution, while the bottom compartment holds the Reference solution
  • No solution preparation needed. Required solutions are premade and included
  • Simple to use, simple to read, higher accuracy than other single-compartment checkers
  • Each set includes:
    • 1 Double-Check CO2 checker
    • 1 x 15ml Reference solution, calibrated to 30ppm CO2
    • 1 x 15ml Indicator solution
    • 1 suction cup
    • 1 Reference chamber plug (not required for use)
    • Use instructions

Azt hiszem 8-9 eve hasznaltam az elsot a gyartotol. Toltogetni a folyadekot kenyelmetlen volt, cserebe tok felesleges az osszehasonlitas. Akkor mar az a dc amiben feher hatter van praktikusabb.
 
Tényleg, én akartam is már kérdezni: DC mögé érdemes vhogy fehér lapot tenni leolvasáskor? Volt már, hogy fehér lappal a háta mögött enyhén sárgás volt, amúgy szép lime… Mi a helyes?
 
Jóóvannaa...:cautious:

Nálam a végén pont azért került parkolópályára, mert a dugót ami a reagens cseréhez ki kell húzni, beleszakadt az üvegbe.
Ezek a duál dolgok azóta sem terjedtek el annyira. De szépnek nagyon szép volt. Főleg az eredeti első szériás modell

gradient2xb1.jpg

A mostani nyaka valamiért nem a CAL profi üvegmegmunkálására vall. Borzalmasan néz ki ez a szögletes forma.

cal_aqua_double_check_indicator__34698.1361920393.500.500.jpg

Aztán ott van ez is. Ez utóbbi szép!

cal_aqua_pearl_co2_checker__33635.1361846099.1280.1280.jpg


Sajnos ez a dugós rendszer mindháromnál jelen van. Ez pedig nem működik hosszabb távon.
 
Nekem ez a legutolsó tetszik a legjobban, de én is csak felesleges macerának látom ezt a kétféle reagens töltögetéses mókát.
 
Igen, egyértelműen az utolsó a legszebb, bár talán azon is rontana, ha nem két különböző szín jelenne meg az üvegben. Amikor először megláttam ezt a dupla dc-t, azt hittem, hogy a CO2 szinten kívül egy másik paramétert figyel. Pl. a hőmérsékletet.:)
 
Sziasztok!
Azon gondolkoztam, hogy pl. a Denerle Scaper's soil (és biztos van még sok ilyen), azt ígéri, hogy a pH-t 6-6,5 közti értéken tartja CO2 beoldással együtt is. Ilyen talajok használata esetén a dropcheckernek van értelme? Elvileg pH alapon mér, és félek, hogy így nem lehet- e túltolni a CO2-t szép zöld indikátor mellett...
 
Sziasztok!
Azon gondolkoztam, hogy pl. a Denerle Scaper's soil (és biztos van még sok ilyen), azt ígéri, hogy a pH-t 6-6,5 közti értéken tartja CO2 beoldással együtt is. Ilyen talajok használata esetén a dropcheckernek van értelme? Elvileg pH alapon mér, és félek, hogy így nem lehet- e túltolni a CO2-t szép zöld indikátor mellett...

A Drop checkerbe csak a CO2 jut be, az akvárium víz nem.
 
Köszönöm előre is a választ! Jó ez a szín, vagy vegyek vissza? b7809b6241a54605b554e160f6093af5.jpg0a1ac801da6e160d92c0288dc1f67860.jpg

Tapatalkkal küldve az én E2303 eszközömről
 
Lenne egy kérdésem. Ma reggel lecseréltem a drop checkerböl a löttyöt, vadonat új, most szüztelenitetet JBLco2 reagens. Normális az, hogy 12 óra után ugyan olyan kék legyen mint amikor betettem a reggel ?
 
Lenne egy kérdésem. Ma reggel lecseréltem a drop checkerböl a löttyöt, vadonat új, most szüztelenitetet JBLco2 reagens. Normális az, hogy 12 óra után ugyan olyan kék legyen mint amikor betettem a reggel ?

Persze. Kevés a beoldott CO2, vagy kihajtja a vízmozgás. Esetleg nem ideális az áramlás, és rossz helyen van a DC.

Hozzáteszem, hogy még sosem sikerült a DC-t sárgára varázsolnom semmivel. Pedig 4 bubi/40 liter akva és motoros (100%-os) beoldás + szinte alig mozgó felszín mellett kísérleteztem :)
 
Persze. Kevés a beoldott CO2, vagy kihajtja a vízmozgás. Esetleg nem ideális az áramlás, és rossz helyen van a DC.

Hozzáteszem, hogy még sosem sikerült a DC-t sárgára varázsolnom semmivel. Pedig 4 bubi/40 liter akva és motoros (100%-os) beoldás + szinte alig mozgó felszín mellett kísérleteztem :)
Valami nem okés, reggel 7 kor mértem , ph 7.2 , 11 kor indul a co2, most ph 6.6 a vadi új JBL Ph teszttel, a DC meg gyönyörű kék.
 
Back
Oldal tetejére