• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

Sziasztok.Találkozott már valaki olyan fehér nyálkával ami a dc szájában alakul ki mint egy dugó?

nekem kb. 5 hétig volt nyálka, hetente vizcserekor kitisztitottam fültisztitóval, aztán elmúlt. tisztitáskor vigyázni kell, mert belekerülhet a folyadékba
 
Sziasztok! Gyors segítséget szeretnék kérni! Most helyeztem össze a co2 rendszert. Ott jó helyen van a drop chacker? (A képen jól látszik hogy hogyan jön az áramlat. És hogy hol a diffuzor) :)IMG_20161001_144934.jpg
 
Sziasztok! Gyors segítséget szeretnék kérni! Most helyeztem össze a co2 rendszert. Ott jó helyen van a drop chacker? (A képen jól látszik hogy hogyan jön az áramlat. És hogy hol a diffuzor) :)View attachment 18179
Elsőnek jó, de igazából akkor tudsz megbizonyosodni a beoldásról, ha több helyen is megnézed majd. Aztán ha mindenütt jó értéket mutat, tedd vissza a difivel szembe.

Tapatalk-kal küldve...
 
Sziasztok!

Egy érdekes kérdésem lenne. Megeshet hogy nem kekül vissza a DC reggelre? 12oraval a co2 leállítása után meg lime a dc.
72liter bruttó. Nagynyomású rendszer. Üveg difivel. Nem sargul nem kekul.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Egy érdekes kérdésem lenne. Megeshet hogy nem kekül vissza a DC reggelre? 12oraval a co2 leállítása után meg lime a dc.
72liter bruttó. Nagynyomású rendszer. Üveg difivel. Nem sargul nem kekul.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Nálam ez minden nap megesik:), nem előírás a dc bekékülése, csak az, hogy a világítási időszakban zöld legyen, lehetőleg lime-közeli. A folyadékot a dc-ben pedig szárazon tudod tesztelni, ott kb. 1 óra alatt kék színűnek illik lennie.
 
Nálam ez minden nap megesik:), nem előírás a dc bekékülése, csak az, hogy a világítási időszakban zöld legyen, lehetőleg lime-közeli. A folyadékot a dc-ben pedig szárazon tudod tesztelni, ott kb. 1 óra alatt kék színűnek illik lennie.
Sajnos rájöttem mi a baj, a surface scum elég erősen jelen van nálam, értsétek úgy hogy reggel este le kell szednem. És mivel a dc ban is van egy levegő víz felszín itt is kiválik és egy hártya dugót képez, lévén ez lipid és protein nem oldódik rajta keresztül a CO2. Szóval ez így nem jó ki kellene találnom mi okozza a surface scumot!!!! HELP :D
 
Nálam is volt surface scum a régi akváriumnál, most vettem új akváriumot , 3 héttel az indítás után megjelent újra. TDS 75-80. Minden esetre most működik egy Eheim SKIM350 (ez lehet SS, mint az Ada Vuppa, de automatikusan alkalmazkodik a vízfelszinhez, akkor is szinten marad ha elpárolgott néhány cm víz). Teljesen tiszta a vízfelszin. Kb. 3 perc alatt eltűnt az olajfolt a felszínről. Csak ajánlani tudom. Nem is drága.
 
Nálam is volt surface scum a régi akváriumnál, most vettem új akváriumot , 3 héttel az indítás után megjelent újra. TDS 75-80. Minden esetre most működik egy Eheim SKIM350 (ez lehet SS, mint az Ada Vuppa, de automatikusan alkalmazkodik a vízfelszinhez, akkor is szinten marad ha elpárolgott néhány cm víz). Teljesen tiszta a vízfelszin. Kb. 3 perc alatt eltűnt az olajfolt a felszínről. Csak ajánlani tudom. Nem is drága.
Na jó, de a skimmer a DC alját nem skimmeli.
 
Tudtommal ha felszínen nincs scum akkor a gázcsere is jobb, ezáltal csökken a scum és szerintem a DC alján sem lesz.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Érdekes, a szűrés megfelelő?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Én most bővítettem a szűrésen. A 72 litert egy ex800plus szűri 3 liter mátrix troppal és egy liter szivacs/siporax kombóval. A tetején egy kis perlon és Seachem Purigen. Meglátjuk hogy lesz e változás, biztos kell a szűrőnek egy-két hét mire rendesen beáll. Úgyhogy most türelem van.
Tegyek bele bacit? a 1 liter matrix és a siporax/szivacs az a régi szűrőből van. Csak a 2 liter matrix az új benne. meg persze a technika maga is, szóval még kb steril a cső meg miegymás.
 
Ez személyes tapasztalat, de tápozás és co2 adagolás előtt nem volt surface scum. Ezért gondolom, hogy rendszeres vízcsere és jó szűrés segíthet. Mivel teljesen új szűrő anyagot teszel bele, jó ha teszel baktériumokat, ez csak segít.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Egy érdekes kérdés. Létezik, hogy a dc ciromsárgamán virit, a guppik meg vigan úszkálnak, még csak nem is pipálnak? A sziámi algaevők meg mind a viz tetejen forognak... :-D
 
Egy érdekes kérdés. Létezik, hogy a dc ciromsárgamán virit, a guppik meg vigan úszkálnak, még csak nem is pipálnak? A sziámi algaevők meg mind a viz tetejen forognak... :-D

Létezik. Ahogy a Te tűrőképességed is különbözik az enyémtől, a guppié is a márnáétól :) Elég ha csak zöld a dc ;)
 
Sziasztok! Mitől lehet, hogy egy co2 nélküli akváriumba betéve a DC-t, az indikátor folyadék (GA bolti) zöldre vált??
A betöltéskor kék volt és kb 2-3 óra múlva zöld lett, mintha gyönyörűen menne beoldva a co2.
 
Utoljára módosított:
Most cseréltél vizet az akvariumban csapvizzel ami nem volt állott!? Tipp
Ha bejött akkor azért van mert a csapvíz nem sok a Co2 amikor kifolyik dr az hamar kimegy. Pár óra.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Most cseréltél vizet az akvariumban csapvizzel ami nem volt állott!? Tipp
Ha bejött akkor azért van mert a csapvíz nem sok a Co2 amikor kifolyik dr az hamar kimegy. Pár óra.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A csapvízben akár 100 ppm CO2 (és több más oldott gáz) is lehet a nagy nyomás miatt :)
 
Back
Oldal tetejére