• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A drop checker használata - CO2 teszt

1. várj még 1-2 órát
2. tedd át máshova a dc-t
3. cserélj folyadékot
goto 1
Arább tettem, vasárnapig hátha lessz változás. A csúcs az, hogy 1 barátom is vásárolt új CO2 reagenst és az övé sem reagál, szép kék.
 
Arább tettem, vasárnapig hátha lessz változás. A csúcs az, hogy 1 barátom is vásárolt új CO2 reagenst és az övé sem reagál, szép kék.
Mivel oldasz be? Ha difivel, akkor tedd fölé, hogy belemenjenek a bubik, aztán kiderül. Ha reaktorral, akkor meg a lily elé.
 
Sziasztok!

A Green Aqua DC folyadéknak van lejárati ideje? A csomagoláson az van, hogy a felbontástól számítva 1 évig használható. Érdemes erre figyelni, vagy csak ráírtak valamit?

Illetve most úgy jártam, hogy a DC-t takarítás miatt újra kellett töltenem és a régi reagensben már nem volt elég és egy újonnan kibontottból pótoltam ki.
Ez okozhat pontatlan mérési eredményt, hogy egy régi és egy új reagenst öntöttem össze?
 
Sziasztok!

A Green Aqua DC folyadéknak van lejárati ideje? A csomagoláson az van, hogy a felbontástól számítva 1 évig használható. Érdemes erre figyelni, vagy csak ráírtak valamit?

Illetve most úgy jártam, hogy a DC-t takarítás miatt újra kellett töltenem és a régi reagensben már nem volt elég és egy újonnan kibontottból pótoltam ki.
Ez okozhat pontatlan mérési eredményt, hogy egy régi és egy új reagenst öntöttem össze?

Szia!

Igen, nem. Érdemes komolyan venni, de azért ~1,5 évig biztosan jó.

Semmi jelentősége, nyugodtan keverhető. Semmilyen hibát nem fog okozni.
 
Én - igaz más márkájút, de - használtam vagy három évig. Nem vettem észre problémát.

Azért a tuti az, ha igyekszünk betartani a gyári ajánlásokat. :)
 
Köszönöm srácok. (y)
Tegnap este utána úgy döntöttem és is, hogy kiborítom a DC-ből a kevert lötyit, mert már nem emlékszem rá, hogy mióta volt otthon nekem felbontva a régi doboz.
Feltöltöttem újra a DC-t kizárólag a frissen felbontott reaganssel biztos ami biztos alapon. ;)
 
Sziasztok! 4dkh-s oldat készítéséhez lehet desztilált víz helyett ioncserélt vizet használni? És úgy lehetne hogy csapvizet ioncseréltvízzel olyan arányba keverek hogy 4dkh legyen a keménység?
 
Sziasztok! 4dkh-s oldat készítéséhez lehet desztilált víz helyett ioncserélt vizet használni? És úgy lehetne hogy csapvizet ioncseréltvízzel olyan arányba keverek hogy 4dkh legyen a keménység?

1. talán, de én nem tenném
2. nem tudod olyan pontosan megmérni a csapvíz karbonátkeménységét, hogy azt nagy biztonsággal hígítással 4°nk-ra állítsd be, illetve az sem elhanyagolható, hogy a csapvízben vannak/lehetnek egyéb pH-t befolyásoló anyagok, amiknek köszönhetően hibás lesz a mérés
+1 kevesen tudják, de az igazán pontos CO2 reagens készítéséhez célszerű a felhasznált vizet széndioxid-mentesíteni ;) Bár ez nem követelmény, de nagyban hozzájárul a pontossághoz.
 
1. talán, de én nem tenném
2. nem tudod olyan pontosan megmérni a csapvíz karbonátkeménységét, hogy azt nagy biztonsággal hígítással 4°nk-ra állítsd be, illetve az sem elhanyagolható, hogy a csapvízben vannak/lehetnek egyéb pH-t befolyásoló anyagok, amiknek köszönhetően hibás lesz a mérés
+1 kevesen tudják, de az igazán pontos CO2 reagens készítéséhez célszerű a felhasznált vizet széndioxid-mentesíteni ;) Bár ez nem követelmény, de nagyban hozzájárul a pontossághoz.
De ha nem csapvízzel csinálom hanem úgy ahogy itt irják (http://www.nigro.hu/2008/10/23/keymaker-osszefoglaloja-a-co2-tartosteszt-mukodeserol/) csak desztillált víz helyett ioncseréltet használok az úgy működne? :)
 
Utoljára módosított:
Sziasztok sracok. Bocs de nem nagyon volt turelmem vegigolvasni a hozzaszolasokat. Hova kene helyezni a DCt az akiban? Uvegdiffuzoros nagynyomasu beoldasom van. Koszi elore is.

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
 
Szia. Nekem is volt/van ilyen. Gyanítom hogy bomlástermék eredménye lehet. :/ Új indítású az akvárium? NEkem jelenleg més sok a bomlástermék egy masszív algaszaporulat miatt. Én 2 naponta kiveszem és kitakarítgatom, mert különben teljesen lezárja a DC-t :O
 
Sziasztok sracok. Bocs de nem nagyon volt turelmem vegigolvasni a hozzaszolasokat. Hova kene helyezni a DCt az akiban? Uvegdiffuzoros nagynyomasu beoldasom van. Koszi elore is.

Tapatalkkal küldve az én SM-A300FU eszközömről
Mindenhova. Bárhova. :)
Ha mindenhol ugyanazt mutatja, az a legtutibb, mert ekkor egyenletes a CO2 eloszlás az akiban és így bátran bízhatsz benne a későbbiekben - bárhol is tartod éppen (próbálgasd). Ha van igényes aljnövényed, akkor csekkold aljzatközeli helyen, általában az aljzat közelében a legkisebb a beforgatás.
 
Back
Oldal tetejére