• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A barlang

Tanulmányaim alapján a madarak egyből megfulladnának a vízben, inkább valamilyen halat szeretnék majd később.:D:D Köszönöm az ötletet,tényleg vagány lenne és logikus is, de zászlómra tűztem az arányok védelmét, ezért csak a legapróbbak jöhetnek szóba. Nagyon kicsi ez az aki.
Pedig szerintem a színes tollak tökéletesen kiegészítenék a látványt, de megértem, hogy szeretnéd megtartani az arányokat. :D:D
 
Tanulmányaim alapján a madarak egyből megfulladnának a vízben, inkább valamilyen halat szeretnék majd később.:D:D Köszönöm az ötletet,tényleg vagány lenne és logikus is, de zászlómra tűztem az arányok védelmét, ezért csak a legapróbbak jöhetnek szóba. Nagyon kicsi ez az aki.
Ráadásul állandóan seperhetnél le a kis köveket, mert mindig ráhordanák a dekorhomokot...
 
Egy hetes az akvárium, szerintem minden úgy történik, ahogy elvárható, HC növöget. Mai nap legfontosabb eseménye: Főkertész lettem. Teljesen váratlanul ért, figyeltem mi szerint történik a rangosztás, de nem tudtam rájönni. Kaptam egy csomó pontot is, remélem egyszer ez konvertibilis lesz a GA pontokkal.:D
Nem szálltam el a főkertészi rangtól: tegezhettek továbbra is!:D:D
Bizonyíték, hogy még megvan az akvárium:

24066434082_766d17a158_c.jpg0029 by Sándor Mátrai, on Flickr

24148411496_defc3d9988_c.jpg2015.11.13. by Sándor Mátrai,

23806670199_cda54f9ab9_c.jpg0025 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Egy hetes az akvárium, szerintem minden úgy történik, ahogy elvárható, HC növöget. Mai nap legfontosabb eseménye: Főkertész lettem. Teljesen váratlanul ért, figyeltem mi szerint történik a rangosztás, de nem tudtam rájönni. Kaptam egy csomó pontot is, remélem egyszer ez konvertibilis lesz a GA pontokkal.:D
Nem szálltam el a főkertészi rangtól: tegezhettek továbbra is!:D:D
Bizonyíték, hogy még megvan az akvárium:

View attachment 25030029 by Sándor Mátrai, on Flickr

View attachment 25042015.11.13. by Sándor Mátrai,

View attachment 25050025 by Sándor Mátrai, on Flickr

Le a kalappal. Nagyon tetszik! ;)
 
Le a kalappal. Nagyon tetszik! ;)
Köszi, örülök, remélem már csak jobb lesz. Nem is számoltam be róla, de most látszik az utolsó képen egy-két garnéla. Nem szándékos telepítés következményei ők, hanem olyan kis "besikeredettek" , első naptól kezdve kb. hatan vannak. Vagy a szűrő szüleményei vagy nem tudom. Lényeg, hogy boldogok, nem foglalkoznak semmilyen ammóniával sem pedig sárga drop chekkerrel.
 
Utoljára módosított:
ez a kőkompozíció nagyon patent!!!nem vagyok egy szképerguru,de ez odatesz!
pici észrevétel,a bal nagy kő mögött kikandikál egy másik kő teteje...az egy picit a mélységérzetbe bezavar.lehet nem lenne jobb anélkül,de lehet hogy igen...
még egyszer GRATU
 
ez a kőkompozíció nagyon patent!!!nem vagyok egy szképerguru,de ez odatesz!
pici észrevétel,a bal nagy kő mögött kikandikál egy másik kő teteje...az egy picit a mélységérzetbe bezavar.lehet nem lenne jobb anélkül,de lehet hogy igen...
még egyszer GRATU
Kösszönöm, az utolsó képen amit "evereka"-san, oldalról készítettem tényleg zavaró. Ha szemből nézzük a kő védelmében azt tudom felhozni, hogy a jobb oldalán a másik kővel alkot egy kis rést, ez a rés van aranymetszésben, ezért ide ültettem parvulát, aminek a megjelenésével szeretném picit hangsúlyozni azt. Ezzel a réssel harmonizál a jobb első "rampa" kövek végén lévő rés. Sokat nézegettem nélküle is a képet és hiányzott. Ez a kő még arra is ad lehetőséget, hogy ha kis mélységélességet használok fotózáskor, ez életlen lesz,így növelve a térérzetet. Amúgy könnyen kivehető. Mindenképpen oda fogok figyelni a szempontodra is. Esetleg többiek, hogy látják?
 
Esetleg többiek, hogy látják?
Tudnál készíteni egy képet bal oldalról, hogy a mélységi elhelyezkedése is látszódjon?
Most elsőre az jut eszembe, hogy ha kicsit tudna vándorolni hátrafele, lehet, hogy jobban adná a mélységet, de a parvula felnövését lehet, hogy érdemes megvárni.
Továbbra is tetszik és jól áll neki, hogy elől nem sík a homok. Nekem olyan életszerűbb.:)
@Evereka -s, vagy sem, jól áll ez a szög is neki, amiből az utolsó fotó készült.
 
Tudnál készíteni egy képet bal oldalról, hogy a mélységi elhelyezkedése is látszódjon?
Most elsőre az jut eszembe, hogy ha kicsit tudna vándorolni hátrafele, lehet, hogy jobban adná a mélységet, de a parvula felnövését lehet, hogy érdemes megvárni.
Továbbra is tetszik és jól áll neki, hogy elől nem sík a homok. Nekem olyan életszerűbb.:)
@Evereka -s, vagy sem, jól áll ez a szög is neki, amiből az utolsó fotó készült.
Napokban készítek egy fotót oldalról is, de tud még hárálni legalább öt centit. A parvula a mélységen dobni nem fog, mert az inkább mellette van a résben, a rampavégi rés mögött is azt ültettem. Úgy gondoltam, hogy csak éppen a csúcsát hagyom kikandikálni.
 
Napokban készítek egy fotót oldalról is, de tud még hárálni legalább öt centit. A parvula a mélységen dobni nem fog, mert az inkább mellette van a résben, a rampavégi rés mögött is azt ültettem. Úgy gondoltam, hogy csak éppen a csúcsát hagyom kikandikálni.
Ha hátrább tud vándorolni, akkor ha lenne egy kis zöld a két kő között, az csak fokozná a mélység érzetet.
 
Tudnál készíteni egy képet bal oldalról, hogy a mélységi elhelyezkedése is látszódjon?
Most elsőre az jut eszembe, hogy ha kicsit tudna vándorolni hátrafele, lehet, hogy jobban adná a mélységet, de a parvula felnövését lehet, hogy érdemes megvárni.
Továbbra is tetszik és jól áll neki, hogy elől nem sík a homok. Nekem olyan életszerűbb.:)
@Evereka -s, vagy sem, jól áll ez a szög is neki, amiből az utolsó fotó készült.
El is készült ez a fotó. Látszik az öt centi, amennyit hátrébb lehet tolni:

23917591100_5e6fbb6160_z.jpg0005 by Sándor Mátrai, on Flickr

23584963034_6b92ab69b9.jpg0001 by Sándor Mátrai, on Flickr

23586360273_2d1018bd49.jpg0012 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
...meg a parvula is...
Én megpróbálnám és ha van, ültetnék oda egy kis HC-t, amit olyan magasra engednék nőni, hogy szemből éppen csak látni lehessen az elülső nagy kő fölött.
Már barátkozom a gondolattal, hétvégén valószínű meglépem. Veszek még egy kis HC-t, indításkor kevésnek bizonyult a három doboz, alul már teljesen fed, felül még foghíjas.
 
Ma két hetes az akvárium, HC rákapcsolt, azt hittem lassabb lesz, a fényt még csak holnap fogom 5 és fél órára állítani. Eddig csak Brighty K ( két nyomás) és Carbo ( 2ml) ment, a jövő héten kiegészítem Green Brighty Step 1-vel ( két nyomás).

24294636535_fcd32aff9c_c.jpg0018 by Sándor Mátrai, on Flickr

A következő kép érdekessége, hogy egy képen látható az előforduló összes növényem:

23999036660_c6182b9ab4_c.jpg0017 by Sándor Mátrai, on Flickr
 
Már három hét telt el az indítás óta, minden rendben, HC-t tegnap megnyírtam, ez volt az első, előtéri növényeket pedig kiegyeltem. Kövek kicsit zöldülnek, de csak a legtetejük, fogkefével könnyen lejött. Világítást felemelem 6 órára. A legfontosabb változás @Pecás és @mastodon ötlete nyomán a legkisebb bal hátsó követ hátrébb raktam ütközésig, fotón ebből semmi sem látszik, viszont élőben nagyon jót tett az összképnek, úgy hogy köszönöm a tippet. Persze most, hogy rájöttem, hogy ez a kő mozdítható, lehet, hogy jobbra is el kellene csúsztatni fedésbe a hátsó nagyobb mögé majd figyelgetem. Jövő héten, ahogy ezen a héten is még két vízcserét végzek.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére