• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

85 literes Ryuboku stílusban

OFF: Ezt a találgatást befejezhetnétek... Tessék indulni, a lényeg úgyis a zsűrin múlik. Az algák ellen pedig fel kell venni a harcot, még van időtök. A részvétel a legfontosabb jelenleg, mert ha senki nem jelentkezik, elfelejthetjük, hogy a GA-s srácok, és a többi szponzor még egyszer invesztálni fog egy ilyen versenybe. Tessék indulni, és büszkének lenni arra, amit létrehoztatok. "Ember küzdj, és bízva bízzál." Emellett arra is megkérnék mindenkit, hogy az ilyen negatív hozzászólásokat mellőzze mások akváriumával kapcsolatban, legközelebb gondolkozás nélkül fogom törölni. Köszi.
A további ilyen gondolatmeneteket lécci folytassátok a HAC topikjában, mert már nagyon nagy a keveredés itt.

ON
 
Én nem mondtam hogy nem indulok, mindig is úgy volt hogy nevezek, és azt szeretném hogy benne legyek az első 10ben.
Az algákkal küzdök ma lőttem egy képet róla, ami nagyon zavar a Cladophora, de azt remélem sikerül leküzdenem, a moha visszavágásával.

Luna: nem tudom milyen hsz-t töröltél vagy melyikre gondoltál így nem nagyon értelek.

Amúgy Peti nekem tetszik az akid, és nagyon szép lesz a riccia ha megnő van még 25 nap hátra addig összeszedem én is az akit, és elkezdek dolgozni a PS-el :twisted: :D

UI: ha Labirint hsz-ére értetted akkor értem de, ő is csak poénból írta
Labirint ejnye-bejnye ;)
 
Sikerült egy-két képet készíteni az amandákról.
4019233261_1dbded1abc.jpg
4019297169_1a5cdacff5.jpg
4019239885_818a0aa7bc.jpg

És egy oto keringő. :)
4019237721_beaf1417f1.jpg
 
peti44 , úgy látom, még mindig van egy kis algád, amit én kék-zöld (blue-green) algának mondanék.
Vízcsere és algatakarítás után elvégezhetsz egy 3 napos sötétítést, ez alatt ne legyen tápozás és CO2.
Vagyis letakarod az akváriumot és nem engeded, hogy fény érje.
Ez után újból vízcsere, leszívod a maradék algát és jöhet a tápozás. Több KNO3-at adagolj mint általában és kevesebb foszfátot.
Vagyis duplázd meg a nitrogént és csökkentsd felére a foszfátot.
A CO2-t húzd fel olyan szintre, amit a halak még el tudnak viselni. Figyeld a halakat minden órában, nehogy baj legyen belőle.
Az akid jól sikerült, szerintem is jelentkezned kéne a versenyre ;)

Üdv. Igéző
 
Igéző said:
peti44 , úgy látom, még mindig van egy kis algád, amit én kék-zöld (blue-green) algának mondanék.
Vízcsere és algatakarítás után elvégezhetsz egy 3 napos sötétítést, ez alatt ne legyen tápozás és CO2.
Vagyis letakarod az akváriumot és nem engeded, hogy fény érje.
Ez után újból vízcsere, leszívod a maradék algát és jöhet a tápozás. Több KNO3-at adagolj mint általában és kevesebb foszfátot.
Vagyis duplázd meg a nitrogént és csökkentsd felére a foszfátot.

Üdv. Igéző
Szia Igéző!
Köszi a tanácsokat! Egy-két hete kicsit növeltem a fényen és emiatt megint előjött egy kicsit az alga. (Legalább van képem az algaszépségversenyre. ;))Csökkentettem rajta és eltűnt. Egy kicsi még maradt, azt látod Te. Elől a dekorhomokon és 1-2 seiryu kövön látni. Már egyre kevesebb van, nem szívesen csinálnék blackout-ot, de ha szerinted jót tenne az akváriumnak akkor megfogadom a tanácsodat.

A CO2-t húzd fel olyan szintre, amit a halak még el tudnak viselni. Figyeld a halakat minden órában, nehogy baj legyen belőle.
Szerintem ez a szint megvan, 200-210 bpm, ezt a halak jól bírják.
Az akid jól sikerült, szerintem is jelentkezned kéne a versenyre ;)
Köszi a dícséretet, jelentkezni fogok. :)
 
Nagy a csend a naplóknál ezért írok valamit.
Először is két kép :)
4037065119_be7b9e330d.jpg

Előre öntök majd még dekorhomokot oda, ahol nagyon összekeveredett.

4037800738_c9da43d236.jpg


Új növények jönnek szerdán: Cryptocoryne parva, Nesaea pedicellata és Ceratopteris thalictroides

4039705632_573fe41229.jpg


A piros részre megy a crypto és a most ott lévő tenellus átmegy jobb oldalra a többi tenellushoz. A parvula kukába megy, vagy a low tech-be.
A kék részekre megy a Nesaea pedicellata.
A sárga részre, a rotola elé a Ceratopteris thalictroides kerül.
 
viktorlantos said:
szép lett a riccia előtered is kiváncsian várom a folytatást ;)
Köszi Vik, a folytatást én is várom! :lol:
Van még egy jó nagy adag riccia a low tech aksimba, így ha contestig nem növi be az előteret 100%osan, akkor sincs probléma. :)
A versenyfotók meg jobbak lesznek, túl magas volt az ISO és ezért ilyen szemcsés/zajos a kép.
 
peti44 said:
viktorlantos said:
szép lett a riccia előtered is kiváncsian várom a folytatást ;)
Köszi Vik, a folytatást én is várom! :lol:
Van még egy jó nagy adag riccia a low tech aksimba, így ha contestig nem növi be az előteret 100%osan, akkor sincs probléma. :)
Probléma majd akkor lesz, ha meg akarsz szabadulni a ricciától.. :)
 
peti44 said:
Kicsit félek, hogy gyomnövény lesz a ricciából de a sok riccia jobb, mint a kevés barna HC. :)
2009.10.11. 19:06
Továbbra is ezt mondom. :)
 
Délelőtt megjöttek a növények. (Cryptocoryne parva, Nesaea pedicellata,Ceratopteris thalictroides)
A zselés crypto nagyon tetszett, élmény volt levenni róla. :)
Az ültetés viszont borzasztó volt. (béna voltam) Elültettem egy cryptot, még egyet és még egyet és az összes feljött... (Papilon csipesz :evil: ) Na de valahogy megoldottam és most az összes lent van. A Nesaea pedicellata valószínűleg nem lesz narancssárga versenyig, de sebaj, így is szép.
A moha kötöző elengedte a ricciát és 3 kőről feljött. Szépen visszakötözgettem őket.
Most először mondom, hogy tetszik az akvárium, már csak az M. narrow ami nem a legszebb, az összes többi növény toppon van. :)
 
peti44 said:
Elültettem egy cryptot, még egyet és még egyet és az összes feljött... (Papilon csipesz :evil: )

Én is átkoztam a Papillon csipeszem ültetéskor. :) Azóta vettem egy vékonyabb végűt/hegyűt, azzal élmény még a HC ültetése szálanként is. ;)
 
patzu said:
Hajrá Peti!
Akkor már semmi akadálya a HAC részvételnek!
Nincs akadálya, jövő héten csinálom a fotókat. :)

histi said:
peti44 said:
Elültettem egy cryptot, még egyet és még egyet és az összes feljött... (Papilon csipesz :evil: )

Én is átkoztam a Papillon csipeszem ültetéskor. :) Azóta vettem egy vékonyabb végűt/hegyűt, azzal élmény még a HC ültetése szálanként is. ;)

A Papilon csipesz is jó, csak nem ilyen előtéri növények ültetésére. A rotalát jó volt vele ültetni... de ezeket a kis növényeket lehetetlen.
A HC-t szálanként ülteted? Türelmes ember vagy. :) Én kettévágtam és gyapottal belenyomtam a talajba... Nigroról meg ne is beszéljünk. :lol:
 
A versenyfotók elkészültek. :)
A Dymax (96W) mellett egy halogén refi (500W) segített. A képek szerintem egész jók lettek. Csak a rotala nyírását rontottam el.
Az Amanda lazacokat nagyon bírom. Az összes képnél szépen beálltak középre. Itt is köszönöm a szíves közreműködésüket! :)
A rotalát most megnyírtam és figyelem, hátha keddig szépen megnő és akkor lehet még egyet fotózni.
 
Na ma csináltam egy-két képet. Full shot-ot még egy darabig nem mutatok. :)
Amano
4121870226_8c6d2f6ce5.jpg
Amanda lazacok
4121875976_fe778526ec.jpg
4121111967_396a391845.jpg

4121080981_84be9aec5c_m.jpg4121902628_496118e757_m.jpg
Az oto azt hitte, hogy elbújhat előlem... Hát nem! :twisted:
4121892996_fd044a44e9.jpg
Még egy oto:
4121107531_610403cbb9.jpg

Egy-két Amanda ismét.
4121858638_c7d71b488a.jpg
 
Na egy helyzetjelentés. :)
A ceratopteris már benőtte az akváriumot. Hihetlen milyen gyorsan nő. A nesaea pedicellata kezd színesedni. A tenellus jól besűrűsödött. A ricciát megutáltam (Az alja berohad és felúszik, aztán egy óráig halászgathatom a kis riccia darabokat...) és hamarosan ki is dobom. Még nem tudom, hogy mit teszek majd a helyére. Vagy glosso vagy valamilyen moha. (Talán Fissidens fontanus)
Egy kis pontalgám van a falon, de nem vészes.

Na egy-két kép.

Novemberi képek:
4125495180_a836ed8de3.jpg
4125681604_1c1b229a3c.jpg
4125803510_b0049db807.jpg

És egy nagyon régi kép a HC-ról. Hiányzik.... :)
4124489937_62a95965b1.jpg
 
Back
Oldal tetejére