• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60 ív

Nos úgy ítéltem h a dekorációs fa eleget ázott és már nem indul vándorútra szóval kikerült a súlyozó kő(ha mégis hát akkor visszakerül) Közben a galaxyknak tetszik a vízminőség táncolnak ezerrel majd elválik h lesz e kicsi. Ezen kívül a korábbiakhoz képest nincs változás. A kérdés viszont felmerült bennem, hogy a jelenlegi tápozás mellett szükséges lehet e +15w(szétbombáztam a korábbi gyári tetőt,annak a világítását tudnám beépíteni) az akvárium magasságát és főleg azt megfigyelve h napi 8 óra világítás 48w-tal kevés a glosonak(felfele növekszik inkább), vagy egyelőre elég a világítási órák számát megemelni?!
 
DSCF1886_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF1874_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF1871_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF1866_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DSCF1868_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia bbenek!

A fény tuning még rá ér, még max 1-1.5 órát emelhetsz!
Az úszó növények is rengeteget takarnak a fényből, a Glossonak az sem fog tetszeni!

A.ttila
 
jaja erre én is rájöttem h a pistia sokat fog,csak az idő nem kedvez neki h kikerüljön a ngyrésze a kerti tóba
 
Szép jó estét mindenkinek! :) Elkövetkezett a 3. hét vége az akvárium életében. Ezen a héten már csak 2x cseréltem vizet full ro val. A továbbiakban is marad ez a felállás a heti 2x de csak 10 liter az kb a vízmennyiség 25%-a. A másik probléma h nincs akkora flow az akvában h teljesen kiürítse a tropica harangot:( szóval arra gondoltam h mégiscsak visszakerül a powerhead egy darab szűrőszivaccsal. Az h a parazsak és galaxyk h fogják bírni az kérdéses.de szerintem nem lesz gond főleg ha a rotala magához tér. A kis bettáshoz beszereztem egy powerledes asztali lámpát, próbaképp beraktam néhány szál Glosso-t lesz ami lesz alapon tápozás továbbra is happyplant ha elfogy akkor beruházok GA-s cuccokra. Sajnos a DIY külső szűrővel elakadtam:unsure: még nem sikerült beszereznem egy csendes jó minőségű vízpumpát a pénztárcám vastagsága miatt ...
Nos mára ennyi minden erőm elszállt a jelenlegi állapotról talán holnap tudok felrakni néhány képet.
jha és majd elfelejtettem a pistia kikerült 1 darabot tartottam meg a többi megy a tóra holnap vagy megmarad v nem ...
 
Így hajnalban nekilátok egy kis frissítésnek :). A pistia tegnap kikerült az akváriumból túl sok gondot okozott(nagyon árnyékolt) ennek hatására és h a világítás nem lett csökkentve úgy néztem h megjelent a zöld fonalalga, ez köszönhető annak is h a szűrésem továbbra sem megfelelő de a héten fizetés :) és akkor mehet a rendelés a szűrőanyagokra és szivattyúra a külső szűrőhöz. Visszakerült a power head is de szivacsot nem raktam rá csak egy darab harisnyát és hipsz hopsz csodát tett a CO2 vel csak 20 mili maradt a harangban de úgy olvastam h elég sok mindenkinél fen áll ez a probléma. csináltam néhány képet a megszokott minőségben(hát nem tökéletes:))A riccia szépen fejlődik már láttam rajta oxigén bubikat is. A jávai és korall moha is szépen hozza az új hajtásokat,és a rotala is bár most főleg gyökeret növeszt. A víz nem tudom, h mikor lesz kristály tiszta szerintem arra még várnom kell pár hónapot, hogy a tőzeg ne színezzen tovább.
713821.jpg

És íme a másik büszkeségem Dédé:
713822.jpg

713825.jpg
 
Szia!
Jó lesz ez, csak szerintem a szűréssel és a világítással kell most sakkoznod, hogy ne algásodj. A világítás időtartamából szerintem visszavehetsz. A külső szűrőre meg jó szűrőanyagra erősen gyúrjál, mert hosszútávon az jelenti a megoldást.
Szép a hal!
 
Sziasztok elég rég nem írtam a naplómba de a meló miatt sajnos hétvégén se igazán értem rá.De azért minden nap eltöltök itt pár percet.
Ma szerencsére Budapestre vetett az utam és ha már arra jártam beugrottam a GA-ba is ahol Attilával(Nigro) sikerült néhány szót váltanom és gazdagodtam egy-két újdonsággal, köztük egy 4 fős soklábú takarító brigáddal és végre a viviparával. Érdemi képekkel hétvégén találkozhattok. Addig is bubizzanak a növények :)
 
Kedves naplóm régen találkoztunk de most mutatok pár újdonságot. Továbbiakban beszéljenek helyettem a képek.
Kivételesen rend van :
DSCF2174_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Itt is kezdik átvenni a mohák az uralmat Jávai-mert megunhatatlan( nem kellemes víz alatt kötözni:mad:) :
DSCF2180_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF2181_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
DIY mert nem volt átláttszó pvc csövem:
DSCF2190_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSCF2191_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mert 1/2 " csap mindíg van itthon ;) :
DSCF2195_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Ma a főnök bejelentette h néhány hetet külföldön kell töltenem Mivel most még csak happy termékekkel tápozok úgy gondoltam h a megfelelő mennyiséget 1xre fogom beönteni (most szét van bontva napi adagokra), vagy pedig édesanyám gondjaira bízom a dolgokat és remélem nem algabummra térek haza melyik a jobb megoldás?
 
Szerintem bízd édesanyádra!
Tápozzon rendesen és etessen keveset így nem lehet gond!
A szűrőanyagot sikerült megkérdezned?

Üdv Jani!
 
Back
Oldal tetejére